Krupica na večeru.

davidko7
30. dec 2008

baby,nevadi,ak davam každy večer krupičnu kašu?Maly to miluje...

martina46
30. dec 2008

preco by to malo vadit? uz je dost velky 😉

miska82
30. dec 2008

ahoj, naša malá papá krupičku od 11 mesiaca a niekedy aj 5 dní za sebou a tiež ju strašne miluje 😵 Pekne ju spapá a spinká celú noc ako pampúšik 🙂 Takže si myslím, že je to v pohode 😉 a ak malému krupička chutí, tak prečo aj nie každý deň ... 😎

slunicko552
30. dec 2008

Taky si myslím,že pokud mu to nevadí tak to nevadí 😀

edita33
30. dec 2008

nevadi,,ked mu chuti,,len aby ho nezapchalo,,,

aponchie
30. dec 2008

urco neva..mala ma skoro 4roky a je jak miminko furt by pila mlicko kasicky ji delam 😀

denisocka
30. dec 2008

JA som sa dočitala že krupica je pre decky žaludok ako beton,o to viac na noc ,ked tak tak urobiť riedku ... ja ju sice nerobím,ale tiež ma to zaujíma

helka101
30. dec 2008

NO ja ju robím do mlieka, že dam polievkovú lyžicu krupice, mlieko povarím do zmaknutia a nalejem do flaše, maly mi to pije už cez rok.. a nič mu nieje 😉 teraz do toho pridávam aj kakao, lebo sme nejaky kakavkový, a je to vyhoda, daktore detičky takto prespia celú noc, čo maminkam pomôže 😉

kvietocek7
30. dec 2008

ahoj miska AKO TO PROSIM TA ROBIS KED TI SPINKA CELU NOC AKO PAMPUSIK?co zvyknes dat na vrch kase-teda cim ju posypes,prichutis?vdaka za radu

lenkazdenek
30. dec 2008

ahoj,tak já dělám kaši hustší protože jí jíme normáloně s talíře a krupička je u nás teda spíš výjmečně,tak jendou za 14 dní ,nám teda spí celou noc i bez krupicový kaše,někdy dostane na véču chleba s něčím,někdy jogurt s houskou,nkdy ovocnou kaši,ale myslím že pokud nevadí jeho zažívání tak by to vadit nemělo,ale přeci jen bych ji občas nahradila třeba rýžovou nebo jinou kaší 😉

miska82
30. dec 2008

kvietocek7, nám malá spí celú noc od 7 mesiaca aj bez tej krupičky. Chválabohu s ňou večer nemáme problémy ani pri prerezávaní zúbkov (jupí) . Vždy dám malej na vrch čajovú lyžičku granka, jednu čajovú lyžičku cukru a premiešam jej to. Problémy so stolicou nemá, takže nemôžem povedať, že by ju od toho zapekalo. Ona je dobrý papakáč, takže ten spánok nie je naozaj len kôli krupičke ... 😉 Na čo si hlavne potrpím je dodržiavanie režimu a dobré napapkanie sa pred spaním. Zaspí nám o 19 🙂 a budí sa presne ako hodinky ráno o 6 😵

kvietocek7
30. dec 2008

vdaka Miska... tak to mas dobre lebo my mame presny opak.Zubky nam daju zabrat vzdy ked sa chystaju vyjst tak mame noci hrozne 😒 takze si este na take zazracne noci -ako je prespinkanie-musime pockat. Len neviem s tym grankom ci nemoze byt alergen

tanja61
30. dec 2008

kludne moze krupicky na vecer ale aspon pol hodinky pred spanim,a taku riedsu..... 😉

miska82
30. dec 2008

naša sárka mala od malička reflux (zvrackanie). Veľmi som dávala pozor čo jej zavádzam do jedálnička, ale po jej 7 mesiaci ma to prestalo baviť. Som striktná v jedle, ale trocha menej ako predtým. Sladké nepapá a trošička granka jej určite neuškodí. A to som sa ani nepýtala lekárky. Ach keby ona vedela 😀 Veď obézna nie je, prospieva krásne a keď jej to chutí, tak prečo nie ... 😉
Držím palce, aby zúbky vyšli čo najrýchlejšie .... Neboj určite raz všetko príde samo 🙂

sirinka
31. dec 2008

v pohode, ak uz mas vyskusane, ze mu nie je prilis tazka, preco nie.

denisocka
31. dec 2008

tak potom mu možem robiť z KM krupicu ked kojím?

sirinka
31. dec 2008

denisocka ja robim do UM

dididi30
31. dec 2008

ja kojim ale krupicku robim do umeleho mlieka, do kravskeho by som neurobila, nieje zdrave 😉

denisocka
31. dec 2008

aha,a do akeho,ešte som žiadne ani v ruke nedržala 😝

martina46
31. dec 2008

deni, ja robim bud hotove instantne, alebo do sunaru, ten skvele chuti, tabnka sa za nim ide potrhat 😉 sunar dvojka od ukonceneho 12.mesiaca.

martina46
31. dec 2008

jaj, ale vlastne nerobim jej krupicu, ale instantnu aj ked davam do sunaru. ale ja som si kedysi uvarila krupicku s UM, ked sme doma KM nemali a bolo to fajn.

kili
31. dec 2008

ja robím Samkovi zvyčajne krupicu z KM, donedávna som dávala na to niečo ako granko, iba inú značku, lebo predtým mi inak kašu jesť nechcel a mali sme nakázané robiť kaše. teraz už ale zje aj z ovocím, tak robím tak. no a niekedy spravím ryžovú. Adamkovi robím instantné kaše do jeho UM, najviac robím krupicovú a niekedy osemzrnnú a na to nedám nič, len čisto kašu.

xxmargaretka
1. jan 2009

ahoj..ako tu uz viacere napisali ak mu to nevadi tak kludne moze kazdy vece..,aj my sme tak mali..anka tie instantne nechcela..tak som jej vo vode uvarila kasu a do nej zamiesala um a ked bola starsia tak uz do km no a jedneho dna zrazu kasu nechcela a dodnes nechce..vynimocne zje par lyziciek..

libka1
1. jan 2009

A od akeho veku ste ju zacali davat? 😉

spantex
1. jan 2009

Náš malý pije krupičku z flašky už viec ako rok každý večer pred spaním. No neprespí mi celú noc. V noci ešte pije mliečko. Možno je to len zvyk, alebo je hladný? Neviem, len čakám na zázrak, kedy už prestane veď je už dosť veľký.

tanja61
1. jan 2009

ja robim krupicu z KM niekedy s grankom niekedy so skoricou a maslom a preco nieje KM zdrave?este som nepocula zeby KM nebolo zdrave 😒

sirinka
1. jan 2009

tanja KM je zdrave, ale je tazko stravitelne pre male deti, obsahuje bielkoviny, ktore su pre deti tazko spracovatelne a moze pri prilis skorom podani vyvolat alergie. zaroven obsahuje nasytene mastne kyseliny a rozne bakterie ako e.coli, ktore osidluju nase crevo a u mnohych ludi neskor sposobuju traviace tazkosti. preto je lepsie z KM pockat kym je nas traviaci trakt lepsie pripraveny spracovat ho.

miska82
1. jan 2009

ahojte, ja robím malej krupicu do UM, ale najskôr ju namočím na 12 hodín, lebo nenamočená robila malej zle. Pobolievalo ju bruško, takže radšej ju vopred namočím a je to bez problémov ... 🙂

davidko7
autor
1. jan 2009

Ale KM sa može davať od roka,nie?Ja to malemu nedavam piť,iba z toho robim krupicu.

me2xgy
1. jan 2009

ahojte maminy, ako dlho prosim vas vydrzi otvorene UM? a kolko krupice na kolko mliecka? miska namacas ju do vody predpokladam, vsak? a co by som mohla dat malej na veceru napr. na chlebik? maslo este nemoze, syry sa tiez neodporucaju lebo su presolene a preeckovane... 😖
malej som robila instantnu naposledy asi pred dvomi mesiacmi a to uz ked videla ze ju miesam tak ju naplo ☹ tak to riesime ovocim a vyzivkami, jogurt mi tiez nexce...

KM sa nema preto ze obsahuje strasne vela vapnika (pre stavbu kosti teliatka nie dietatka) a vraj vcasnou konzumaciou KM mozme zabezpecit svojim drobcom paradoxne osteroporozu (odvapnovanie kosti vo vyssom veku) aj ja sa cudujem 😲

sirinka
1. jan 2009

davidko od roka hovoria, ze sa moze davat vo varenej strave, teda tam spada aj krupica, ale ja radsej este pockam. vsetko sa da nahradit UM, kyslou smotanou alebo jogurtom do varenia, na pitie acidko.

me2xga na kazdom baleni UM by si mala mat napisane, ako dlho moze byt otvorene,ale ja mavam aj dlhsie, lebo ho pouzivam fakt iba na tu krupicu. a UM davam skor od oka, ale inac sa mozes riadit postupom ako je na krabici, z kolko vody robis krupicu, tolko pridas UM.
tvoja mala uz moze papat aj klasicke maslo, to sa odporuca od 10. mesiaca, mozes dat obcas platok tvrdeho syra, nastruhanu surovu zeleninu, rozne pomazanky napr. z vajicka alebo strukovin, ktore si sama doma vyrobis. ja obcas urobim malej hrianku s maslom, teraz uz dam aj trochu cesnaku a hrozne to lubi.

KM neobsahuje az tak vela vapnika a hlavne vapnik z KM sa v ludskom organizme zle vstrebava, takze aj tak vacsina z neho je nakoniec vylucena, takze toho by som sa nebala.