Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Krupica pre 8 mesačné dieťa - za a proti

8. mesiac dieťaťaDetská stravaPríkrmyDetské príkrmyKašaZavádzanie detských príkrmov
maruska1001
21. máj 2020

Ahojte, mám doma 8 mesačnú plne dojčenú dcérku. Na večeru zvykneme dávať kašu, ale nechutí jej, zje pár lyžičiek a koniec. Pritom na obed zje aj 280g zelenina + mäsko. Mohla by som jej na večeru dať napr. Krupicu z normálneho kravského mlieka? Prípadne čo iné by ste odporúčali?
Ďakujem 🙂

luba41
21. máj 2020

@maruska1001 obilninová kaša je príliš sacharidové jedlo, na noc zaťažuje trávenie....vela detom kaše nechutia / ani mojim/, takže ich vobec nejedávali ..ani o nič "neprišli"..ked tak skus na desiatu alebo na olovrant, ale ked nechutia - tak ju nenut,,zelenina, mäso, nejaká malá obilninová príloha na večer + kojenie ..

tulipanicek
21. máj 2020

Ja som robila krupicu s vodou namiesto mlieka. Mlieko sa odporúča po 1. roku

veronika4495
21. máj 2020

ja som dávala kašu sunárek medovú krupicovú zarábala sa do vody. neviem presne kedy som začala dávať krupicu normálnu možno okolo roka možno niečo skôr a to malý mal koliky a problémy s mliekom ale znášal mi ho dobre 🙂 aj jogurty a také veci mal určite skôr už okolo 8 mesiaca 🙂

eliska13
21. máj 2020

@maruska1001 nie nedala by som ju.Moj syn tiež nemal rád kaše a skúšala som rozne

miz
21. máj 2020

My sme ako deti vyrastali na mliečnych kašiach od tretieho mesiaca a keď v tej dobe mamička nemohla dojčiť tak deti pili kravské mlieko od narodenia. ja som synovi kvôli silnému refluxu dávala mliečnu krupicu od 4 mesiaca a dcéram od 6 mesiaca. Ak chceš začať robiť kašu alebo krupicu začni pozvoľna rieď mlieko s vodou a ak to príjme dobre tak postupne zmenšuj dávku vody až sa dostaneš k čistému mlieku.
A ešte som zabudla, krupica na noc bola pre nás spása, pretože všetky deti potom prespali skoro celú noc, lebo boli sýte, predtým boli hore aj každé 2 hodiny a pýtali papať.

asia83
21. máj 2020

@maruska1001 Samozrejme.

deti95060810
21. máj 2020

ja som dávala Sunarku... kupovala som v lekárni

janulla1
21. máj 2020

@veronika4495 aj ja dávam túto alebo vanilkovou, urobím ju redsiu lebo ju pije s fľaše, ináč kojím stále len sa mi budil často v noci, teraz lepšie spinka 🙂 a starším som začala robiť krupicu do fľaše okolo 10-11 mesiaca už si presne nepamätám

veronika4495
21. máj 2020

@janulla1 no malý bude mať 14 mesiacov a papá už krupicu normálne z taniera (musímmu tam dať aj trocha granka inak to nezje 🙈 ) aj my sme kupovali aj tú vanilkovú ale ako som teraz zas otehotnela napísalo ma z nej ešte teraz keď o tom píšem mi je na vracanie tak v špajzy máme škatule ešte aj tej medovej ale už to nejedáva nedokážem ho tým ani krmiť :D

a_da99
23. máj 2020

Mojej chutila iba kendamil ovsena (ta v modrom baleni), inú mi nikdy nechcela a od cca 14m dostáva krupicu s kozím mliekom a zje jej za plnú misku. Ak chceš skúsiť krupicu teraz tak by som odporučila ju robiť skôr v rastlinnom mlieku

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre