Krupicová kaša pre ročné dieťa

janulcek33
20. jan 2021

Davate krupicovu kasu na veceru? Ako ju pripravujete? Mala ma rok chcela by som skusit redsiu kasu aby ju nebolelo brusko z toho. Dala by som ju tak 2 hodiny pred spankom a potom ma este mlieko. Aj ju namacate pred varenim? Poprosim aj tipy na domace kase. Dakujem

euka210
20. jan 2021

normalne uvarit redsiu, nic extra som nikedy neriesila, pripadne do nej jablcko, banan

nelca0510
20. jan 2021

@janulcek33 prosím, nie krupicu (*lepí creva*). Vyskúšajte ovsenu, psenovu, kukuricnu, ryžovu, neskôr okolo roka pohankovu.

enoula
20. jan 2021

Krupica zatiaľ nemala uspech, vedie ryzova ( ryza vopred namocena vo vode, uvarens, rozmixovana), psenova ( uvarene, rozmix.pseno), ovsena, pohankova, spaldova ( vsetko vlocky namocene cca 12h v chladničke s lyzicou jogurtu a uvarené, rozmix.) Všetky kase s troskou masla alebo oliv.oleja. tieto zje aj samotne, bez ovocia

queen_mary
20. jan 2021

Mojmu davam aj krupicu od cca 10 mesiaca a uplna pohodka. Kendamil kase, nomina kase a ryzovu mliecnu si robim doma.

ivanizna
20. jan 2021

Tiež dávam mojemu bábätku už od 9.-10. mesiaca približne a zbožňuje ju, spapá celú misku (okolo 200 ml) a potom spokojne zahajká. Väčšinou dávam do každých 100 ml 1 rovnú polievkovú lyžicu (alebo aj trošičku menej, ak chceš redšie), ale varím a premiešavam niekoľko minút, aby poriadne prevrelo. Niekedy mu dám aj ovocko, ale večer skôr len tak jednoduchšie. Vždy pridávam aj kúsok obyčajného masla. Ostatné kaše robím skôr ráno 🙂

ibrunova
20. jan 2021

Nám pred 20 rokmi kázala pediatrička nechať namočenú krupicu vo vode, potom ju v tej vode uvariť a zriediť mliekom.

janulcek33
autor
20. jan 2021

@ivanizna A davate len tu kasu alebo aj mlieko?

diaalex
20. jan 2021

@janulcek33 normálne ju robím ako je to napísané v návode 🙂

janulcek33
autor
20. jan 2021

Mate niekto skusenost s kasami Ravita?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
shallimar
20. jan 2021

Dávam synovi od roku aj krupicovu kašu. 18:30 má vacsinou kašu, potom kúpeľ a 19:30 spať. Má rok a pár dní. Raz týždenne krupicovu, nijak extra ju nerobím - 7 PL na 0,5L mlieka. Potom si ešte potiahne materské mlieko.
Nemá z nej žiaden problém. V pohode spí. Zje jej tak 150 ml.

ivanizna
20. jan 2021

@janulcek33 Dávam kašičku, potom sa ideme okupkať a pripraviť na spánok, no a potom ešte cická, to je cca hodinka medzitým. Mlieka nikdy nie je dosť 😉

asia83
20. jan 2021

@janulcek33 Kupujem Sunarku mliečnu, okolo pol siedmej večer zje, potom po okúpaní ešte mlieko a dám spať. Robím tak už dlho. Spí celú noc. Má rok a pol. Klasickú kašu krupicovú by som mu radšej dávala, no napína ho z nej. Predsa tieto kupenské sú jemnejšie.

janulcek33
autor
20. jan 2021

@asia83 A kolko mlieka po kasi davate?

asia83
20. jan 2021

@janulcek33 Koľko vypije. Bežne cca 150 ml.

amyweber
20. jan 2021

@janulcek33 ahoj, krupicova kaša je super, môžeš ju urobiť z kravského mlieka, kozieho, rastlinného, kúsky masla najlepšie ghee , na vrch ovocie alebo javorovým sirup hoci čo. A potom sprcha, cici a spinkanie

ninah1486
21. jan 2022

ja som davala kasu od sunaru