Ktoré obyčajné mliečko pre 10 mesačné dieťa je najlepšie?

da_n_ka
30. dec 2012

Maminy ake mlieko je lepsie pre zacatok.plnotucne, alebo polotucne??Riedili ste ho s vodou alebo nie?Moj syn 10 mesiacov, uz papal pudingy z obycajneho krabickoveho mliecka a znasal ho v pohode...U nas v rodine sa ziadna alergia nikdy nevyskytla,Tak chcem vyskusat.

xlucia
30. dec 2012

@da_n_ka ak uz nutne musis obycajne tak do troch rokov vyhradne plnotucne

nikolet_89
30. dec 2012

@da_n_ka ahoj ja osobne som zacala davat malej mlieko plnotucne rajo od 9 a pol mesiaca...zo zaciatku ju zapekalo, ale zvykla si 🙂 teraz jej ho davam na noc a som strasne rada, lebo mi vydrzi dlhsie spat a nezobudi sa mi 2x na nocne papanie ako po UM

monda17
30. dec 2012

Ja davam polotucne, ale prave prechadzame na mandlove.

da_n_ka
autor
30. dec 2012

@nikolet_89 no nas pije kasicky od 4. mesiaca a prespi celu noc uz od cca 5-6 mesiaca 🙂 Skusim asi aj ja najprv plnotucne..

zamilovana
30. dec 2012

dávam plnotučné od roka, ak nahodou nečakane miniem, tak dám aj polotučné, ale vyhýbam sa mu, najlepšie prevarené z automatu 🙂

da_n_ka
autor
30. dec 2012

@monda17 Mandlove znie dobre...a kde ho zozeniem?

angua27
30. dec 2012

určite plnotučné a netreba riediť vodou.
ak to však nie je nutné, radšej ostaňte na UM. ja som malému začala dávať kravské mlieko v jednom roku a teraz mu bolo diagnostikovaných niekoľko dosť obmedzujúcich alergií. lekárka sa vyjadrila, že skoré zavedenie kravského mlieka, mohlo, ale nemuselo tie alergie podporiť. 😔 už by som túto chybu nespravila.

nikolet_89
30. dec 2012

@da_n_ka no tak to mas super, my sme vobec...az teraz my krasne zacala spavat, ked som presla na toto mlieko, kazdy vecer dostane pekne granko a spapa mi o 120ml viac ako UM...tiez papala aj kasicky a vsetko papa uz teraz okrem strukovin a podobnych co naozaj nemoze...a polotucne dam aj ja, ked sa mi minie a je to super aj po financnej stranke, lebo tie nutrilony su dost financne narocne a este sa mi z toho v noci ani nenaje poriadne...

da_n_ka
autor
30. dec 2012

@nikolet_89 a strukoviny preco nemoze??nam lekarka povedala v siedmom mesiaci ze ich moze papat....takze my uz papame naozaj vsetko, co nezje jeho 🙂

nikolet_89
30. dec 2012

@da_n_ka vies co ja som skusila dat malej fazulu, ked sme mali polievku dala som jej dve fazule chutilo moc, ale potom plakala v noci neviem ci ju brusko nebolelo...chcem este mesiac pockat a skusit zas...zatial jej davam cervenu sosovicu a idem vyskusat malu bielu fazulku, inak jej nic nerobi niake problemy...a kazde rano jej davam jogurt zvolensky na ranajky kazdy den iny z vlockami aby sa jej dobre kakalo, kedze sme s tym mali dost problemy...a zabera 🙂

luciferkax
30. dec 2012

Určite plnotučné a podľa možnosti nie trvanlivé 🙂 ale "čerstvé", čo má trvanlivosť myslím týžden alebo dva 🙂 ja by som tiež však radšej ostala ešte na UM, napr. také babylove mliečko jes uper a vôbec nie je drahé, môj po troch mesiacoch pitia kravského mlieka dostal atopický ekzém, tak mal pautu od kr.mlieka, potom som mu spotupne začala dávať aj to, teraz má štyri roky a stále, ked vypije viac mlieka, tak sa vysype alebo má celú suchú pokožku, tak mu dávam aj sojové :D

dukokatka
30. dec 2012

citala som ze vitaminy z mlieka nie su v tukoch kolko mlieko obsahule,ci 1.5 alebo 3.5 ale treba citat bielkoviny kolko ma mlieko a mliecne vyrobky.tak som sa pozrela na polotucne a plnotucne a bol rozdiel minimalny.

baklik
30. dec 2012

@luciferkax nas maly je sice na UM, ale furt je vysypany a ma suchu pokozku... pritom uz ani nove potraviny neskusame. predtym sa vysypal obcas, ale aspon som tusila od coho, teraz periem vylucne len v lovele, prestali sme chodit na plavanie, tak ja uz fakt neviem...

dm
30. dec 2012

Ahoj, ak nemate problemiky, kludne skus, hlavne ak uz davas puding atd..my sme kupovali z automatu-plnotucne, urcite plnotucne..deti nemaju jest nizkotucne, este potrebuju vserko na vyvoj..

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka987
30. dec 2012

@da_n_ka mandlove mliecko dostanes v DM-ke..maju tak aj sojove, ryzove,... Nam to homeo odporucala, lebo maly ma ekzemiky. Co sa tyka kravskeho, to tiez pije ma 18m, no nasa dr. nam neodporucala plno, ale polotucne cerstve mlieko. Ja kupujem to,co vydrzi 4-5dni.