Kúpiť, či nekúpiť domácu pekáreň?

mirkami7
4. feb 2013

Ahojte žienky,zvažujem kúpu domácej pekárne a chcela by som vedieť,tie čo ju už máte či je to naozaj dobrá kúpa,či sa to naozaj vyplatí,a či ju naozaj často využívate,po prípade akú by ste poradili? 😉

xlucia
4. feb 2013

ja som spokojna s tou z lidla

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wena
4. feb 2013

Táto téma zaujíma aj mňa, tiež nad tým premýšľame.
Chutí chlieb z pekárne ako z obchodu?

cicamica1980
4. feb 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

podla mna to musis odhadnut sama, ci ta bude pecenie bavit.
tie co maju pekaren a pecu, ti ju odporucia, tie co ju maju a nepecu, povedia ze blbost a ti co ju nemaju, tiez napisu ze blbost🙂

ja pekaren mam, uz druhu, bo prva po 5 rokoch skapala🙂
moja motivacia bola, ze chcem robit celozrnne chleby, lebo v obchode 70% celozrnny chlieb nekupis, v obchode su nafarbene chleby, a ked si na nich precitas zlozenie, najviac je v nich bielej psenicnej muky - takze ak ti ide o zdravu vyzivu, urcite si ju kup.

ale rataj s tym, ze
1. chlieb z pekarne nikdy nebude mat taku uzasne chrumkavou korku ako ten z obchodu - ja preto robim rozky, ale tie musim piect v trube - v pekarni iba zamiesim a necham vykysnut cesto
2. je to menej pohodlne, ako kupit v obchode - ano nasypes ingrediencie, ale obcas musis skontrolovat hustotu cesta, po peceni musis vybrat, potom nechat vychladnut, potom nakrajat - omrvinky...
3. ale je to lacnejsie, a ak mas k tomu vztah, tak ta to aj bude bavit🙂

ja posledny mesiac peciem kvaskove pecivo, bez kvasnic, je vyborne🙂))

a ja mam unold - tu najvacsiu, vymiesi mi z 1 kg muky, a ma volitelny program - dolezite, ak raz budes chciet experimentovat - napr. robit kvaskovy chlieb, tam treba manualne nastavit dlhsie kysnutie

http://www.mader.sk/domaci-pekarny?page=0

alami
4. feb 2013

ja si svoj život bez pekárne už neviem predstaviť 😀 😀 😀 😀 😀 - vtipná veta, ale je to tak 🙂 Nielen na pečenie chleba (nesúhlasím s cicamica1980, že by chlebík s pekárne nemal chrumkavú kôrku...a ešte, ak ju posypeš pred kysnutím semiačkami-mňam), ale hlavne obrovské využitie na výrobu kysnutého cesta na čokoľvek - knedla, parené buchty, dukátové buchtičky, pizzu, chlebík či vianočka - mazanec pečené v rúre, záviny rôzneho druhu, bagety, buchty a buchtičky, rožky a rožtíčky.... 😅 Medovníkové cesto, marcipán, domáce cestoviny, domáci džem....U mňa má teda veľké využitie, mám už druhú pekáreň - prvú som zodrala 😅

odporúčam pozrieť tému s receptíkmi tu https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/poradte-recepty-pre-domacu-pekaren/
pre kúpou hľadaj rady tu http://domacipekarny.dama.cz/ (aj po kúpe - množstvo skvelých rád, postupov a receptov)
Ku kúpe - v podstate je jedno, aj lacné sú dobré, ja osobne som si po skúsenostiach ako druhú vybrala Moulinex bagette aj na pečenie bagiet - sú úžasné, odporúčam.
Hlavný rozdiel vo výbere je, či chceš s jedným hákom, alebo dvojhákovú -dvojháková zvládne väčšie chlebíky, po skúsenostiach s oboma, odporúčam dvojhákovú.

wena - pečený v pekárni by som povedala, že chutí inak, ale rozhodne nie horšie, je výborný...ak ho dáš upiecť do rúry, chutí a vyzerá ako z obchodu

zdraviezprirody
4. feb 2013

Súhlasím...niet nad domáci chlebík 🙂
Pekárnička je určite pohodlnejšia, lebo nemusíš miesiť.... ale ja chlebík pečiem v rúre a ostanem pri tom 😉
http://pridajtesa.blogspot.sk/2012/08/chlieb-na...
Na konci článku nájdeš aj link na recept.

alena16
4. feb 2013

My sme piekli par krat, ale ten chleba sa nam zda byt taky hutny, tazky a nema chrumkavu korku, ako ten z obchodu. Proste chuti uplne inac. Pece sa to tri hodiny, potom treba cakat, kym vychladne, no proste, pol dna riesis chleba. A kedze ja z kysnuteho cesta nepeciem, tak ju ani na to cesto nevyuzijem 😒

janelinka
4. feb 2013

my máme tiež,pečieme zemiakový chlebík-chutí skvelo ale skúšame rozne druhy.je to skvelá vec,používam odložený štart a to je potom voňavé ráno 😉 a tiež ju používam na kysnuté cesto 🙂

stano4000
4. feb 2013

financne na tom nic neziskas, ak si vsak chces piect doma chlieb tak s pekarnickou je to lahsie. poznam ludi co si doma miesia vlastny a pecu v rure. ale napr. u celiatikov je pekarnicka nevyhnutnost.

lydik
4. feb 2013

My sme dostali pekaren do daru pred pol rokom. Sama by som si ju pred tym nikdy nekupila, ale teraz by som ju nevymenila. Nieje nic lepsie ako mat rano cerstvy chlieb bez toho aby niekto musel bezat do obchodu a hlavne upeciem si ho podla svojej chuti, taky aky v obchode nenajdes. Jasne ze to dlho trva a obcas je okolo toho neporiadok, ale aj tak to za to stoji.

misickab3
4. feb 2013

Ahoj, my máme a používame dva a pol roka pekárničku z tesca (prvotná investícia ozaj nízka a zatiaľ sme nemali problém)
Som spokojná, zatiaľ v nej pečiem chlebík, vymiešavam cesto na pizzu a hnietené cesto, robila som v nej aj cesto na šišky....ostatné som zatiaľ neskúšala. Chlieb je iný ako kúpny, ale podľa mňa a aj manžela je lepší. Nie vždy sa podarí, niekedy nie je taký chrumkavý....ale v obchode ťažko kúpiš celozrnný chlieb. Prisypávame si do cesta čo nás napadne- slnečnice, tekvicové semienka, sézam, ľanové semienka, ovsené vločky...a určite by sa našlo aj mnoho iných surovín.

Nevýhodou je, že to samozrejme trvá, kým sa chlieb upečie, takže si to treba dobre plánovať...a je dobré kontrolovať, aké cesto sa vymiešalo po prvom miešaní- niekedy sa stane, že dáš aj rovnaké množstvá a napriek tomu je cesto trochu iné. Takže zo začiatku treba skúšať, skúšať, skúšať, až kým si upečiete chlebík podľa predstáv... 😉

katka1981
4. feb 2013

My sme ju mali, no nebola dobra, chlieb krasne nakysol, no potom padol a jedna tretina bola na vyhodenie, resp. zgrcnuta, nech sme robili cokolvek. Vratili sme ju. V akcii sme ju kupili zas, zas ten isty problem. Potom som si vsimla, ze to priesvitne sklo, cez kt. sledujem chlebik je umela hmota, ked si mam robit doma zdravy chlieb tak nechcem aby mi dioxiny do neho isli, vratili sme ju spat. Ak by som nasla piecku, kt. nema umelu hmotu kt. sa pocas pecenia zohrieva a ide mi to do cesta, som urcite za. Ak niekto taku najde a tiez aj rychlovarnu kanvicu, kde nie je ziadny plast, ani ta stupnica tak mi prosim dajte vediet.

bambi9
4. feb 2013

ja mam z lidla a maximalna spokojnost... preto aj chlieb sa vzdy vydaril kedze aj tie muky su z lidla a aj pekaren... v poslednom case ju vyuzivam na miesenie kys.cesta, pizze, vianocky atd... 🙂 uz ziadne miesenie v rukach a zaruka ze sa vzdy podari 😀

weru3ka
4. feb 2013

ahoj my tiez mame doma ale vobec ju nevyuzovame...mame blizko pekarnicku s domacim chlebom a bez roboty...Ak mas zaujem aj by sme predali🙂 sme z trencina🙂

zvedavamt
4. feb 2013

brali sme mulinexku, lebo bola aj na varenie lekvaru / blbost, no ved kto by uz varil 500ml ovocia iba/ a pisali ze na bagety...
ale to len ,ze cesto vymiesa a da sa piect do rury.
Pozor aj aby mala program,ktory my nemame, chcela som uvarit ryzovu mliecnu kasu v nej a neda sa, lebo aj ten lekvar len premiesa a potom iba ohrieva uz bez miesania
Ale teras uz su urcite aj lepsie / neviem ako na tom su te lacne z teska a lidlu/ nasa bola kolo 80eur a ma 12 programov
Obcas upeciem chlebik,a hlavne mam par overenych receptov na kolace z mimibazaru a robime kysnute cesto a vymiesa aj domaci nepravy marcipan

mysenac
4. feb 2013

My máme pekáreň z lidlu...bohužiaľ tá vanička, kde je cesto začala po krátkej dobe vyskakovať z drážok, kde je upevnená a bloček som omylom zahodila, takže ju nemôžem ani reklamovať...čo ale musím povedať hneď po upečení prvého chleba - bola som sklamaná z chute - robila som z tých zmesí z lidlu, skúsili sme rôzne, ale ten chlieb mi nechutil 😒 nechutí ako chlieb kúpený v obchode, nie je chrumkavý a mne chutil stále tak akosi čudne. Je možné, že je super na miesenie cesta, ale na to som to ja nevyužila ani raz - takže nám teraz leží v špajze a pre mňa je to spotrebič, bez ktorého si s kľudom viem predstaviť život a vôbec nám nechýba. (Len mi je ľúto tých 50 eur, čo sme za ňu doslova vyhodili)

azarijka
4. feb 2013

ja peciem kazdy vikend a niekedy aj v tyzdni, keby nechodim do prace peciem aj castejsie...
zacala som chlebami ktore sa robili z hotovej zmesi, postupne som presla na vlastne a teraz robim kvaskovy chleba...
robila som aj lupacky, ciabatty, davam tam kysnut cesto a dopeciem vselico v rure... a robievam tam aj babovku.

ja by som pekarnicku nemenila za nic na svete 😉

cubanka
4. feb 2013

Jednoznacne kupit, ak uz mas dost tych eckovych chlebov a pecivaz obchodu, tak urcite nevahaj s kupou

lubina
4. feb 2013

kupit, aj ja som zacinala kupnou zmesou na chlebik a teraz upeciem aj kolacik 😀 , takze ja som za kupit

gabriella7
4. feb 2013

kupit,kupit, ja som tiez rozmyslala ze ci ju vobec vyuzijem, ale aj teraz nám tu rozvoniava čerstvo vybratý celozrný chlebík, je chrumkavý, na rozdiel chleba z obchodu neobsahuje stabilizatory a aj tak vydrzí dlho fajnový. A to kysnuté cesto na pizzu🙂 😉 a taka rada chlebík odkladaj zatočený v utierke, fakt vydrzí dlho.

josenka
4. feb 2013

Určite kúpiť. Ja pečiem chlieb pravidelne, páči sa mi na tom, že presne viem, čo si doňho dám. Úplne úžasná je na miesenie kysnutého cesta - skoro ako automatická práčka 😀 , nahádžeš ingrediencie a vylezie hotové cesto. Nič sa nezašpiní, ja dávam rovno nádobu na váhu a veci sypem priamo do nej. Dokonca som v nej už aj topila slaninu na domácu masť a oškvarky 😉 . A pokiaľ ide o recepty, vrele odporúčam túto stránku http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php, tu nájdeš asi všetko. Ozaj, skoro som zabudla, mám Unold a mám v nej buď jednu veľkú formu, alebo druhú dvojitú, takže môžem piecť dva síce menšie, ale rôzne chleby.

fatima30
4. feb 2013

kupit je to superrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

carmella
4. feb 2013

ja osobne ju Nemam ale moja mamina ju ma a nevie si ju vynachvalit 🙂

kattrin5
4. feb 2013

Vypada to tak ze aj ja idem kupit domacu pekarnicku🙂 par krat som robila v rure chlebik aj rozky ale v pekarnicke to bude asi lahsie hm

aduskatt
4. feb 2013

pecenie v rure je oproti pekarni uzasne v tom, ze chlebik z rury ma uzasnu korku, ktoru v pekarni nedosiahnes, takze ja sa priklanam k NEKUPOVAT 🙂 nie je az tak vela roboty dat cesto na plech a do rury a trikrat potriet slanou vodou🙂

zuzulica
5. feb 2013

My sme kúpili na vianoce aj mojim rodičom aj svokrovcom a zatiaľ fajn. Môžeš aj v rúre piecť, ale v pekárni to máš bez roboty 😉 a pokiaľ nechceš, aby to výchádzalo draho nekupuj zmes, kúp múky aké ti vyhovujú a namiešaj si podľa chuti. Inak pekáreň ti spraví aj marmelády a tie drahšie spravia aj bagetky atď.

mami.sk
5. feb 2013

my sme pekáreň Moulinex vyhrali v jednej súťaži 😉 dovtedy nám vôbec nechýbala ale je to super vec. využívame často to, že si môžeš načasovať pečenia nadránom a k raňajkám máš čerstvý, ešte teplý chlebík 😉 my sme zatiaľ piekli len z hotových zmesí na pečenie ale
naši ju majú tiež a sami si dajú ingrediencie a chlebík je výborný 🙂

duratlicka
19. apr 2017

Domacu pekaren sme pouzivali pol roka,kym sa nerozpadla.Piekli sme chleba,mazanec,robili v nej skvarky,kysnute cesto,cesto na slize.Ked nam vratili peniaze,uz sme druhu nekupili,lebo mam slahac za 12€ s hakmi na miesenie,za 5 min to mam umiesene,nadobu nemusim rucne umyvat,ale supnem do umyvacky a nekysne to dve hodiny,ale hodinu a ked to potrebujem urychlit,zapnem jogurtovac a polozim nan.Cesto je jemnejsie a cele to mam takmer bez prace.
Pekaren je dobra len v pripade,ze v nej naozaj clovek denne pecie nejaky speci chlieb,napr. bezlepkaci.

ajkava
19. apr 2017

@katka1981 zle si pripravila cesto, preto ti spadol. Zvykne to byť tým, že sa dá niekedy viac kvasnc, ako treba. Prípadne máš riedke cesto, Pozeráš v priebehu pečenia do pekárne, zle odhadneš program.....

zuzuliatko18
19. apr 2017

Ja si pecien domaci chlebik, zemle a rozky, cesti mi pardne vymiesi aj kuchynsky robot (mavaju semtam aj v lidli a pod. Dokonca taku masinku), je s tym viac roboty ako to len nasypato do pekarnicky, ale zase nemam c byte dalsiu masinu. Chlebik sa da v rure upiect dokonca aj z tych muk urcenych do pekarne. Takze za mna je pekaren nadbytocna, aj ten tvar chlebika sa mi nepozdava 😊