Kupované jedlo pre deti. Aký je váš názor na prísady v nich?

paula80
1. mar 2009

Chcela by som iba vedieť váš názor na kupované jedlo pre deti, v mnohých sú napr. pridané rajčiny, myslím tie kupované Hippky, Hami, Hamé a iné, a to isté platí aj o kašiach, v ktorých sú pridané napr. maliny, jahody, tak isto aj v ovocných výživách - maliny, jahody, a iné..a to všetko je vraj vhodné pre deti do 1 roka, konkrétne daný vek na každej napísaný.
Napr. ma zarážajú aj kaše - že čokoládová, baby desert - čokoládový, ja som všade čítala, že tieto veci nie sú vobec vhodné pre deti do jedného roka.
A tiež rozne jednotáčiky, pribináčiky, ktoré obsahujú tvaroch, ten sa vraj tiež nesmie do roka.
Dávate takéto potraviny svojim deťom?Je to vhodné.
Ja sa musím priznať, že som malému parkrát dala aj jednoťáčik, aj Hippku - s obsahom rajčín, ostané zo spomínaných nie.

kamiletka
1. mar 2009

Hippky som zacala davat po pol roku, lebo do vtedy bola plne kojena,,,, ale nevyrovna sa to varenej strave,,, tak preto jej kazdy den varim,,, stale nieco ine

cipca07
1. mar 2009

ja suhlasim stedou kamiletka ja som mojho maleho kojila 1,5 roka ale ani raz som mu nedala jest kupovane kasicky jeto hlupost ked to doma uvaris tak vies co tam das a je to chutnejsie a zdravsie aspon podla mna 🙂

susik77
1. mar 2009

ja som malej po polroku zacala davat hippky-podla veku, okolo 8-9. mes. aj rajcinove, aj jahodove. nemala ziadnu reakciu, tak sme pokracovali. chce to vyskusat. inak, v 11.mes. som jej dala cesrstve jahody a po nich sa vysypala. v tych jahodovych hippkach, al. hasmi je strasne malo jahod a este k tomu su prevarene, tak preto tak nealergizuju ako cerstve ovocie 😉

bibianka
1. mar 2009

Ja na striedačku dávam HAMI a varím (z väčšinou z biozeleniny a domácej zeleniny, ktorej pôvod poznám a viem, že nebola hnojená chémiou). Pri kupovaných ale pozerám, čo obsahujú, zatiaľ nemali také, kde by boli alergizujúce potraviny, ktoré spomínaš. Doteraz som im vlastne dávala len tie, čo sú od 4. mesiaca, pomaly im začnem dávať určené od 5. Posúvam si to celé o 4 mesiace, pretože boli takmer výllučne na MM a navyše predčasne narodení. Myslím, že u plne kojených deti by sa to malo posúvať o 2 mesiace. Začnú ako 6-mesačné s príkrmami pre 4-mesačné (nie rovno 6-mesačné).
Inak dobrý článok o dojčenských výživách:
http://ekonomika.idnes.cz/kupovana-kojenecka-vy...

jankaakim
2. mar 2009

moja mala ma 9 mesiacov a tiez jej vsetko pripravujem cerstve.skusala som jej dat parkrat rozmixovane rajciny so zemiakmi,jahody rozmixovane s jablkom a banom,aj tvaroh parkrat s bananom a medikom a nemala na nic ziadnu reakciu.tak treba len vyskusat a ked sa vysype tak jej to jednoducho nedavat.

tinusi
17. mar 2009

Maly ma 11 mesiacov a pribinacika mu uz davam od 10.mesiaca. Inak len mliecne kase na veceru. Ostatne mu varim. Max. kupim jablkovu vyzivu, castejsie mu vsak struham aj to jablcko z domacich jablk. Myslim vsak, ze obsah jahod a pod. v kasiach ci vyzivach je naozaj minimalny,,, dokonca si myslim, ze je dobre ak tam vobec nejaky naznak tych jahod je...
Tiez si myslim, ze najlepsie je varit doma. Aj ked, ja mu davam uz z toho, co jeme my. Varim vylucne s bezglut.vegetou a snazim sa dochucovat len jemne. Moj maly mi nikdy nezjedol nic neslane (okrem sladkych veci) takze mu aj jemne solim. Ale ono je to velmi individualne...

dnada
18. mar 2009

malému je 8 měsíců a kupuji mu skleničky od uk.4a5měsíce a vybírám si ty,na které jsou dobré reference. Zkoušela sem mu uvařit mrkvičku nebo brambor a hned po první lžičce byl osypaný kolem pusiny a do večera měl osypaný celý hrudníček ☹ takže s vařením ještě počkám . Nehledě na to,že mi k obědu sní půl malé skleničky,dopoledne tak 30ml ovocného příkrmu nebo bílého jogurtu nebo ovoce a k večeři max 80ml kaše a někdy ani to ne ☹ Mezitím kojím a očividně mu to stačí když přibírá,že?🙂

je to prostě věc názoru,co je lepší,jestli kupovat nebo nekupovat hotovky. A další věc u mě je ta,že za 20kč mu doma oběd neuvařím ani náhodou,mrazák mám malej na to abych to vařila po litrech a skladovala,prostě to vyjde levnějš to koupit a ušetřím tím i spoustu času ,který využiju lépe tím,že si s prckem můžeme hrát 😎

anelehka
18. mar 2009

Ahoj,ja som zacala mrkvickou,zemiakom,jablkom.Potom som pridala inu zeleninu,ovocie,aj kupovanu vyzivu,ale len ovocnu,maly nechcel zeleninovu,tak mu davam,len varene.Teraz som rada,ze mu to nechutilo,doma varene,je doma varene. 😉

zuzka1.
18. mar 2009

ahojte,
ja mu dava aj tie rajcinove a podobne, podla mna by to nepredavali, keby to vekova hranica napisana na obale nemoze. prechadza to nejakou kontrolou a nemozu si predsa dovolit niekomu ublizit!
ale malemu asi pred 2 mesiacmi zacalo chutit viacej varene, tak varim pravidelne, predtym osm to striedala, obcas kupovane, potom varene a podobne.
ale napriklad ten prikrm s hubami by som mu este nedala, to je ozaj moc. POdla toho o co ide, nas dr hovori, ze maly mze vsetko, ookrem toho, co je vhodne az od roka.
pribinaciky a podobne nedavam, iba jogurty zvolenske,, alebo aktivia alebo jednotacke(nie jednotacik ale ie ovocne)

akejka
18. mar 2009

tie detské výživy obsahujú tepelne upravené rajčiny - rajčinový pretlak. Takže ja dávam od 10 mesiacov rajčin. pretlak s cestovinami, ale malej moc nechutí. Inak surové rajčiny by sa mali dávať až po roku.