Kvalitné mäso do prvých príkrmov. Ako ho zabezpečiť?

marelica
22. jún 2009

Rozmýšľam sa tým už od zavedenia príkrmov. Ako zabezpečiť, aby mäsko, ktoré dávam malej bolo zdravé a kvalitné? Variť bežné mäso z obchodov? Bio mäso? Ak áno, kde ho dostať? Alebo sa uspokojiť s fľaštičkovými príkrmami, ktoré vraj obsahujú kvalitné mäso? Aký je váš názor, postrehy, skúsenosti? Ďakujem.

roka96
22. jún 2009

ahoj my sme dlho používali masko vo flaštičkách mala som istotu, že je správne pripranené a nemala som pri mojom synovi absolutne čas varit.. teraz už varím aj pre neho maso z masiarne nikdy mu nekupujem v hypermarketoch a pod. musím mat istotu, že je čerstvé...

marelica
autor
22. jún 2009

Aj mne sa zdá tá fľaštičková alternatíva ako najpriechodnejšia... zeleniu však dopestujem a varím.... skúsila som dnes vyvesiť u nás na dedine oznam, že kúpim mäso z domáceho chovu, tak uvidíme 😲

ingulka
22. jún 2009

nastastie moji svokrovci chovaju zvieratka, takze mame domace masko 😉 je to velka vyhoda...

molnarovak
22. jún 2009

ja som si zohnala domacu sliepku a domaceho zajaca. Maso som uvarila, rozmixovala a porobila som si take male kopky, ktore som si dala do mraznicky. Teraz len uvarim zeleninku a prihodim uvarene masko.
Osobne si myslim, ze prikrmy vo flasticke by mali byt kontrolovane, takze by som sa ich nebala davat. Len su trosku drahe.

sirinka
22. jún 2009

skus sa popytat na okoli, ci niekto nechova a kupit od neho a pomrazit...
tie flastickove...udajne je v tom prilis malo maska na to, kolko by malo babo denne dostat, tak neviem.

bezaz
22. jún 2009

marelica ja som zbehla ku nam do masiarstva, mame ochotneho masiara, takze aspon kuracie mam z domaceho chovu, hovadzie mi zohnal otec bio z chovu v dedine, kde mame chalupu
tiez som uvarila a zamrazila

janzi
22. jún 2009

ja som si kuracie prsia kupila v masiarstve a zajka od pradeda som porcovala v nedelu do mrazaku 🙂 a mam slubeneho aj domaceho holuba, tak uvidim co s toho bude 😀

jankamato156
27. nov 2022

@bezaz uvarila a uvarene už zamrazila? Tak? Rozdelene povazene na koljo g? Dakujem

bezaz
27. nov 2022

@jankamato156 jej, dcéra uz ma 14, tak snáď si to dobre pamätám, áno uvarené a mrazila v tých najmenších nadobkach z ikea, to je asi 100ml