Lepok do príkrmu - 6 mesiacov

eva1235
17. júl 2022

Ahojte, chcela by som prvykrat pridat do prikrmu lepok.. prosim Vas ako ste vy zacali s pridavanim lepku? Uz mame za sebou zeleninu+ maso.. a teraz je nacase daco z lepku.. kupila som daco taketo - pseno, lenze neviem kolko toho by som mala zamiesar do masovo/zeleninoveho prikrmu https://www.mojadm.sk/dmbio-pseno-p405817238992...

Prosim Vas viete mi poradit alebo ako ste vy zacinali z lepkom? Dakujem

kkovacovak
17. júl 2022

@eva1235 tak ak chceš dať lepok prečo si kupila pšeno ktoré je bez lepku? Urob zeleninový príkrm a daj do toho za lyžičku detskej krupice a tak zaveď lepok. Ďalšie dva dni môžeš dať viac a potom už kľudne kašu

nwnw
17. júl 2022

@eva1235 cestoviny som dala rozvarit

eva1235
autor
17. júl 2022

@kkovacovak netreba detsku krupicu pred tym sako predvarit? Staci len nasypat lyzicku? Dakujem

kkovacovak
17. júl 2022

@eva1235 uvar a potom pridaj. Alebo kúp v dm nemliečne kaše. Pšeničnú len prisypeš a hotovo.

ukulela
17. júl 2022

@eva1235 krupica sa musi varit. Uvar ju s prikrmom, nech prevrie. Alwbo rozvar v prikrme zopar ovsenych vliciek. Alebo 2-3 psenicne cestoviny.... staci dat olizat aj suchy rozok....

janka_266
17. júl 2022

@eva1235 normálne som dala do ruky suchý rožok/kôrku a ozuzal si 😃

majamat
17. júl 2022

ovsenne vlocky nei, tam moc lepku nie je. jedine ak by boli vydatne kontaminovane.
kludne tu krupicu, alebo pri vareni prikrmu zahusti mukou. a pod.

werony_n
17. júl 2022

@eva1235 ja som sa inšpirovala jednou pediatrickou a do hotového príkrmu som po troške pridávala babylove kašu z DM

majamat
17. júl 2022

@werony_n tie kase su fajn, dcera ich nikdy moc nechcela,a le jedno kratke obdobie ich jedla. mali sme aj taku viaczrnnu. ta bola tusim aj vlemi husta a stacilo vlemi malo. aj som ich potom neskor miesala s tymi ochutenymi. a v porovnani s inymi, maju lepsiu cenu.

petamich
17. júl 2022

krupicova kasa (taka co sa nevari) do prikrmu alebo nam pediatricka kazala striedku z rozku/chleba do prikrmu a rozmixovat, zuzlat rozok a pod.