Má vaše 4 mesačné bábätko v noci hlad?

slnkoo9
12. sep 2011

chcem sa opytat mamiciek ktore maju cca 4mesacne babatko a su uz na umelom mliecku ako casto sa dietatko budi ze je hladne?alebo prespi celu noc?

daniella_vivien
12. sep 2011

ja mam 10 mesacne dieta na UM a stale sa budi tak asi 2x v noci, niekedy aj 3x 🙂

aliza
12. sep 2011

moj maly je tiez na UM a v noci nepije od 3 mesiacov. Ono netreba pri kazdom prebudeni hned zarabat mlieko. Vraj zdrave dieta nema co v noci jest-pit, len to zbytocne zatazuje zaludok a potom babatka zle spia kvoli traveniu. Dceru som kojila a tiez som nocne kojenie zastavila okolo tych 3 mesiacov a pekne spavala cele noci.

montinka
13. sep 2011

nas maly bol od zaciatku na UM a tak isto prespal asi od 4. mesiaca celu noc. teraz ma uz rok aj dva mesiace a ked sa stane ze sa preberie dame cumel a spi dalej.🙂 a takto to funguje vlastne od tych 4 mesiacov.

vefi89
13. sep 2011

napíšem mimo UM, ja som kojila do roku a pokiaľ som kojila, tak sa v noci budil aj 10-20 krát..
takže to netreba brať tak tragicky 😅

tosomja
13. sep 2011

Moju som nekŕmila tiež asi tak od 5 mesiaca v noci, ale ona mi odmieta od začiatku každé mlieko - takže som jej ani nemala čo dať 🙂 Ale často som jej musela dať aspoň čajík, lebo som sa zobudila na to, že sa veľmi mrví a škvrká jej v brušku. Skúšala som jej dávať aj kašu, ale nevypila viac ako 20 ml 😀 . Ale pokiaľ ti vyžaduje v noci papať, tak ja by som dala 🙂

mikinka86
13. sep 2011

Nas maly je na UM od 3 mesiacov a od 4 mesiacov sa nam budi v noci aj 3 - 5 krat na HLAD. Ked mu nedam mliecko, alebo to na neho skusam dudou, prip. vodickou tak sa zobudi a 30 minut a pokracuje s pacom pokial flasu nema. Snazili sme sa ho to odnaucit, aj vyplakat sme ho nechali, aj babka tu bola, ze nam ho odnauci, lebo vraj na maminu je zvyknuty, ta mu predsa podava flasu a babka nepodala a nezabralo nic. Dnes ma 15 mesiacov a v noci papa 2 x. raz o 12:00 a potom nadranom. Maminky povedali ze to nemam riesit a trapit sa, proste ma hlad tak nech papa, on prestane- RAZ. Pyta si papat aj ked cey den pekne papa, no nie vzdy. Dokonca aj veceru ma sytu, ziadnu kasu zarabanu s vodou, ale riadnu psenicnu a za nou mliecko a nic. Tiez uz nevladzem, niekedy v noci ked zacne plakat, neviem kde je sever, ale nic nepomaha, ani ked sme ho nechali vyplakat TYZDEN ako nam poradila nasa doktorka. Jedna vravi, ze ked si pyta tak mu mam dat a druha, ze neexistuje take velke babatko aby v noci papalo. Tak tak je to s nami. Trapime sa a nevieme si dat. rady :(((

kukucka26
13. sep 2011

nezufaj ale ja zufam ja mam 1 rok a 1 mesiac a mne stava v noci aj 10-15 krat kazdu pol hodinu na prsnik ☹

alenkapau
13. sep 2011

Ja mam ten isty problem ako slnkoo9 moj maly ma 4 mesiace UM a vnoci sa budi aj 2 krat na hlad. ked mu dam cumel tak ho chvilu cumla a potom spusti plac tak musim ci chcem abo nechcem mu ist urobit mliecko. neviem dokedy sa bude budit vnoci .

vejinka
13. sep 2011

ja sice kojim ale sme hore kazdu hodinu .takze 2x v noci nieje zla bilancia. Ked bol starsi na sunare od roka a pol budil sa raz. Potom postupne prespal celu noc.dovtedy tiez kojeny kazdu hodinu-dve.

stvura
13. sep 2011

Juj baby, ako vam to napisat...mate deti na UM a zda sa vam to "otravne" ze vase dietatko chce v noci jest? Kazde dieta je ine, netreba ich vsetky porovnavat, ak ma dieta hlad, ma sa najest, nie je rozdiel ci ide o UM alebo MM. Ako pisala prva prispievatelka, deti nas, dojciacich su v noci aj dakedy 12x hore, to ze mate dietatko 2x za noc hore sa mi zda uzasne a mate to o to lahsie ze mu moze mlieko spravit ktorykolvek clen vasej domacnosti.
@aliza...to je pekna blbina, nie kazde dieta prespi noc, to ze ma UM nie je zaruka prespatia, zalezi na jeho organizme a inych faktoroch. A zdrave babatka - dojcene i nedojcene babatka piju na poziadanie ked maju hlad! Po roku uz tvoja veta moze naberat na pravdivosti, no do roka urcite nie.

benne
13. sep 2011

Môj bol na UM a podobne ako @stvura by som aj ja bývala šťastná, keby sa budil 2x, ibaže on nehladiac na to, že bol na UM, v noci bol aj 10x-20x hore... z toho 2x jedol do 7m, potom už len raz.. a potom sám od seba prespal bez jedla celu noc v 9m.. a to budenie ho prešlo v 11m, každé dieťa je iné, každé sa môže nemusí zmeniť.. je to rôzne, ale stále je to v norme, pokiaľ dieťa prospieva z poradne na poradnu 😉

katka211
13. sep 2011

Moja má 2,5 a stále sa budí v noci na mlieko, už sme skúšali asi všetko a stále je v noci hladná. Takže stále v noci vstávam, dúfam že raz sa vyspím aj celú noc 🙂

sisaha
13. sep 2011

katka neskusala si jej dat v spanku mlieko ked ides spat ty? mozno by vydrzala, alebo dat sytejsiu veceru a o hodinu na to mlieko

michaela.g
13. sep 2011

@vefi89
20 krat, no teeda, ja kojim tiez a som si zufala ze ako casto ale na teba nemam 😉 , mala vstava cca kazdu 1,5 hodku ...

zebra41
13. sep 2011

My mame 7 mesiacov. V 4 mesiacoch sa budil dvakrat od piateho mesiaca sa budi raz. Kedze cez den mlieko odmieta,tak som rada,ze aspon v noci do neho cosi dostanem. Inak spinka - zobudi sa vylucne na to jedno papanie, napapa sa a do minuty spinka dalej. 🙂

evita007
19. sep 2011

nasa prva dcerka (2r.) sa budila len 2x, veru to je nic, ona bola nenarocna, mame chlapceka 4,5mes. budi sa kazde 2h, vzdy chce papat a aj sa napapa. Je pravda ze ja mu hned dam cicu aby bol klud, aby nebudil sestricku, kamoska mi radila aby som ho nechala vyplakat 3minuty a ked neprestane potom nakojit, a aby som ho viackrat kojila cez den, ze moze mat zameneny den za noc, mate niektora s tymto skusenost??
Nas dalsi problem je aj ten ze sa zobudi o 5tej a uz nevie zaspat, trapime sa aj s kakanim, tak to mozno suvisi, a aj zubky sa uz deru...je to uplne ine, prve dieta bolo zlate, je na tom nieco pravdy ze druhe je ine...no ale musime si tym prejst a ist dalej, ficim na kave inac by som asi zaspala na nohach hehe drzte sa ;))

katka3012
27. okt 2011

2 krat sa zobila ,inak prebuvala ,krasne celu noc 😉

asul1
20. sep 2016

moja cerka ties som ju kojila len do 1mesiaca a zacala som UM a spinkala mi pekne nebudila sa mi aj 7 az 8hod.spala malo kedi sa budila cez noc aj ked poplackala nerobila som jej mliecko nepotrebovala to az tak cez noc niekto robi tak poplacka prejde hodinka idu robit mliecko ne babetko si zvikne potom a bezprestania ma potom ten kolobech ako rodic nauci babatko tak je potom moja ma uz 4mesiace a od narodenia mi spinka celu noc neplace budi sa mi kazde 7 az 8 hodini az po 8hodinach ideme papkat 😆

ejuska79
20. sep 2016

moje sa budili kazde tri hodiny na kojenie, jak hodinky..syn prvý krát prespal noc ako 3,5 ročný...

lucy13993
31. okt 2019

Moja dcerka ma tiez 4 mesiace v noci sa prebudza ale cumlik alebo pohladkanie postaci a znova zaspi. Kedze si iba nieco mrmle a neplace ze je hladna tak sa jej tazko asi zaspava takze potrebuje pomoct