Mala by som 8 mesačnému dieťaťu dávať na večeru kašu?

veroni33
10. sep 2007

Mala by som osem mesačnému dieťaťu dávať na večeru kašu? Lebo mne sa zdá, že Filipovi stačí mlieko, čo sa týka množstva. Vstáva okolo štvrtej a potom jeme o siedmej alebo osmej bez večernej kaše, len s MM. Ale všetky kamošky dávajú, tak neviem. Predsa je v tých kašiach pridaných vitamínov a minerálov, nebude mu to chýbať? Dr. mi povedala, že mám vyskúšať, ak sa chcem lepšie vyspať, inak netreba. Aké máte skúsenosti?

mimakro
20. máj 2008

Kaše slúžia ako sýtiaci element na obdobie spánku. Väčšina ľudí si pod pojmom kaša predstaví klasickú krupicu. Ibaže kaší je veľké množstvo z rôznych druhov obilnín. Vôbec nemusia byť pripravované na sladko (aj keď ovsená so sušenými hrozienkami a škoricou je mňam)a už vôbec nemusia obsahovať mlieko (napr. zemiakovo-krúpová s kúskom masla, alebo oleja; ryžová so zeleninou a pod). Skús knižku od MUDr. Judity Hofhanzlovej Polévky a kašičky pro nejmenší. Je tam množstvo skvelých receptov.

marorlinko
15. júl 2008

tak to 1x pocujem,ze treba davat vecer kasu, neviem,ale kde je to napisane, moj pije na noc iba mlieko a to mu staci, kasicku mavame nie stale vacsinou okolo tej 18hod., malemu chuti, ja mu dam tam este ovocie nejake, moj ma rok a pol.
kasicky zacal uz od 6mesiacov vacsinou s cerealiami, tie mu chutia dodnes,len uz tam ma vacsie kusky.
ked nechce jest kasicku, tak su aj ine pre deti napr bananovy puding,ale pre male deticky myslim,ze od 7mesiaca, tiez nasyti.

fenrirka
16. júl 2008

ja davam par naberaciek vzdy do vecerneho mliecka,ale moj maly spava uz od 2-3mesiaca celu noc

l.lara
16. júl 2008

nam pediatricka vravela, ze kase neodporuca hlavne pre dievcatka kvoli velkemu priberaniu..s manzelom s nou suhlasime 🙂

(aj ked, neviem ci doma uvarenu ryzovu kasicku bez cukru aspon raz nevyskusam, mozno motyka vystreli a mala mi po nej bude spat aspon 5 hodin vkuse. a ja si konecne pospim 😉 )

ivka144
16. júl 2008

No ja ziram, kolko odporcov kase!
Suhlasim s Mimakro, ze kasa je dost siroky pojem. Verim sice, ze nie je nutna, ale ze by bola zla???
To akokeby smeuvazovali, ci mozeme davat zeleninu alebo maso alebo ovocie. Tak ako tieto veci treba dietatu aj obilniny. Ked davate chlebik a ryzu na obed a tak, tak OK. Ale v chlebe je kopu sajrajtu!
My papame kase kazdy vecer ale su to nie tie priemyselne namiesance, ale bud ryzova, ovsena alebo spaldova (tie dve maju od alnatury v DMku) a to je zlozenie 100% ryza, ovos, resp. spalda. Zarobim to s vodou a ochutim kuskom bananu alebo karobu alebo nejakej vyzivky. A malemu to chuti azaz. Zriedka ale predsa davam napr. s mrkvickou, akoze na "slano". Takze v tych kasiach iste nemusi byt ziaden pridavny cukor, ziadne mlieko a ani ziadne aromy alebo ine hovadiny.

majada
16. júl 2008

..no môj Adamko kaše nemá rád naťahuje ho s nich tak to neriešim a nedávam mu ju... 🙂

milhaus
16. júl 2008

tie detske kase su už od 4. mesiaca, je to ryžova a neskôr potom aj ryžovo - bananova a podobne
mojej najviac chutia tie od hami

davidko7
16. júl 2008

Baby,my pijeme od 2.mesiacov Nutrilon.Teraz papame kašičky-rozne druhy.Aj vy striedate kašičky?Vy,ktore nekojite,davate aj v noci UM?Alebo v noci už nekrmite?A posledne jedlo je o kolkej?

michaelar
16. júl 2008

my sme skusali viac znaciek, druhov, prichuti. malemu najviac chuti hami jablkova. ale davam mu ju len raz za cas. nasa doktorka mi neodporuca davat ju casto pretoze sa z nej dost pribera. a maly je aj bez toho valibuk🙂))

susika
16. júl 2008

tak baby, ja dávam kaše kadejaké a zo žiadnej mi moc nepriberala. to tu počujem prvý raz.asi to potom fakt bude genmi, ale priberá tak okolo 120 týždenne.dokina je spokojná a každý sa ma pýta, či jej chutí papať, ked tak málo priberá.no, tá by niekedy zjedla aj mna.... 🙂

sipcek
16. júl 2008

Davidko 7,my tiez mame Nutrilon od 2,5 mesiaca, ale celu noc mi mala nevydrzi,zaspava okolo 21.00,budi sa medzi 1-1.30,vypije okolo 100ml,potom sa budi okolo 4-4.30 a vypije okolo 80.Mala obdobie ked papala raz cez noc 150 ml,teraz sa budi castejsie.Kasu som jej este nedavala,bojim sa,ze ju zapecie alebo bude boliet brusko,neviem kedy jej mam dat ochutnat prvy krat a kolko. 😢

hubka
16. júl 2008

Ahojte baby, ja som tu dnes oficialne prvykrat a dlho som otalala ci sa niekde zapojit, ale tie kase a vyslovene pevna strava ma velmi zaujima, kedze s Kristianom uz druhy yzden papme zeleninku a dnes uz aj masko.Ma 6 a pol mesiaca a tiez uz dlhsie uvazujem nad kasou pred spanim, doteraz bol vyhradne na MM.....takze ani neviem aka by bola njlepsia, znacka atak, ci len klasika ako ked sme papali my??

susika
17. júl 2008

sipcek-ja som kašu malej prvýkrát dala, mala neičo okolo osmeho mesiaca.ale ja som začala aj s príkrmami až na konci 7.mesiaca.ja si nemyslím, že by to bol dovod, prečo by malo bábo zapekať. aj ked my sme s tým zapekaním nemali nikdy problem, ako sme vysadili Maltofer koli železu. a ked sa bojíš, tak si kup nemliečnu a zamiešaj s Nutilonom.ja som dávala kadejaké a tiež máme nutrilon a nič jej nebolo.ale ešte nemala s čokoládou a pomarančami.....a to je na krabici, že od 6.alebo 8.mesica...

susika
17. júl 2008

hubka-ja malej kašu dávam ako prvú večeru.potompred spaním má len mlieko.nikdy junemala cez flašu, lebo ked som to aj skušala, cez falšu ju ničkdy nechela a jediné čo cez cumel vypije je mlieko a teraz už aj čaj. a nikdy som jej ju nedávala, že aby prespala celú noc.aj tak sa pravidelne budila o štvrtej alebo piatej na papanie a nikdy som to neriešila.každé dieťatko má iné trávenie.ved aj my sme ešte niekedy hladný aj neskor, nie?🙂)

petrulla
17. júl 2008

Nam detska lekarka povedala, ze kase mozeme, ale neprehanat. Jej nazor bol taky, ze pred spanim radsej nieco lahsie.
Ja davam kasu na olovrant okolo stvrtej a nie kasu s ovocim, ale skor ovocie s kasou. A tiez nie kazdy den.
A tiez si myslim, ze kasa na noc je dost tazka. Je to cisty skrob ...
Ale zase malemu tie kase strasne chutia 🙂

hubka
17. júl 2008

Diky, diky za rady, ale my praveze mame problemy so stolicou, ked bol len na MM, stolica bola raz za 3 tyzdne-to bol rekord, inak raz za 2t...vsetci tvrdili, ze moje mliecko pekne stravi...a ked som zacala s mrkvou, strasne ho zapieklo, boli to ruiadne klacky, takze mrkvu uz ani nedavam a bojim sa ja kupnych kasi, ryzova atd...ale dnes om nasla receptik, klasika, KRUPICOVA KASA A OVOCIE....mne ani nejde o to, aby spal celu noc, bo spi, niekedy sa prebudi zo sna a to uz davam prsnik...ale skor aby som mu pomalicky obohatila stravu, ale asi pockam ked zacneme 8mes. co myslite??

ivka144
17. júl 2008

hubka - ja by som skusila radsej menej lepkovu na zaciatok, nie psenicu. Fakt velmi odporucam obycajne neochutene kase - maju aj v obyc.potravinach, ja kupujem v Kauflande, tam, kde maju aj vlocky, susene ovocie a nejake zdrave veci. Cisto ryzova alebo ryzovo-pohankova alebo kukuricna. Nechapem, preco by malo z kase zapekat, ale takato sa da urobit bez mlieka (ked nedavas UM tak je nemliecna lepsia) a mozes dochutit troskou vyzivy - jablko, hruska, slivka, to by ho nemalo vobec zapekat. My sme zacali s ryzovou - cista ryzova s prevarenou vodou a nicim inym a malemu uplne chutila (aj ked mne to pripadalo ako blatko bez chuti). My od zaciatku robime uuuplne hustu kasu, minimalne taku, ako ked by ste robili klasicku krupicu uz aj pre dospeleho. Ale treba aj dost pit. Ked prechadzas na tuhu stravu, maly pije asi menej MM a tak mu troska moze vadit malo vody... To blbost vravim?

sipcek
17. júl 2008

Susik-tak dnes som skusila ryzovu kasu,mne to vcelku chutilo,mala len trocha ochutnala ale zacalo ju natahovat,velmi hustu som jej neurobila,asi kym si zvykne,zato manzel vyjedol ostatok 😀 ,neviem,preco mam taky strach cokolvek nove na Saske skusat,zeleninu si da tiez ale nie je to bohvieco.A piskotky uz moze?

lalupa
19. júl 2008

ked pijeme bebu, tak by som mala skusit nemliecnu kasu alebo mozem napriklad sunarku ryzovu s bananom mliecnu? 😕

cvikla969
5. feb 2010

ahojte.potrbujem radu,zaciname davat kasicky.
nepacia sa mi tie krabicove-pre deti.aj ked dnes som jednu skusila a malemu chutila.
chcem davat len take co su s potravin ako kukuricna ,ryzovo pohankova...no netusim cim to este ochutit aby ta pohanka nechutila ako nejaky dezinfekcny prostiedok(vyziva nepomohla) 😝
poradite mi prosim?pomozu aj odkazy na nieco lepsie,len nech je to ciste a nech nieje v obsahu cukor.
dakujem... 🙂

nikollette
5. feb 2010

Nášmu kaše nechutia, tak som obmedzila, a dávam fakt len občas 😉

vieraj
6. feb 2010

ja davam kasu, chuti jej, ale aj tak sa budi 4-6x na kojenie............

diddi
6. feb 2010

urcite by som nedavala tie umele praskove kase 😝

kila
6. feb 2010

Cvikla kašu môžeš ochutiť s ovocím, najmä banánom, jablkom a môžeš skúsiť aj štipku meletej škorice! Mňam! 😉

tanaba
6. feb 2010

Mojim nechutili mliecne kase, ale s vodou a ovocim, ci zeleninou ich mali celkom radi.

napr pohankovu ovocnu - pohanka+susena slivka 2-3ks(alebo susena marhula)rozvarit a potom to rozmixovat s bananom.to je mnamka.

pohanka+mrkva prip. ina zeleninka k tomu

psenovu kasu - pseno treba sparit, aby nebolo horke
ryzovu som robila z ryzovych vlociek

kukuricna nam nerezala

A mliecne nechcel ani jeden. A z obchodu tie hotove som neskusala. stacilo mi precitat zlozenie a kase su rychlovky......

ludmilabb
6. feb 2010

vy pohanku, ovsene, spaldove vlocky varite alebo nechate len nabobtnat?

ksivcova
6. feb 2010

Ja som dnes prvy krat robila malemu kašu z ovsenych vločiek a velmi mu chutilo 🙂

kaska
6. feb 2010

Ja nechapem preco by mali byt kase skodlive...ved su urcene pre kojencov, je tam vela vitaminov a mineralov. Ked uz podla niekoho su prilis "umele" to by drobci nemohli nic jest, je to podla mna pritiahnute za vlasy. 😝
Ja davam malemu kazdy vecer kasu, ale nemliecnu, zarabam s mojim mliekom. Od kedy zacal jest prikrmy, moje mlieko cez den a vecer velmi nechce. Takto do neho aspon to mlieko dostanem, kasa mu chuti.

murinka
6. feb 2010

moja dcera papa kase vacsinou na vecer,robim jej ich preto lebo jej chutia a zasytia na celu noc.robim bud klasicku krupicu alebo rakusky himeltau.

diddi
6. feb 2010

...aj granulove hipp caje su urcene pre kojencov...aj masove a zeleninove jedla v poharikoch od hipp,hami....su urcene pre kojencov 😝 ☹