Mala by som 8 mesačnému dieťaťu dávať na večeru kašu?

veroni33
10. sep 2007

Mala by som osem mesačnému dieťaťu dávať na večeru kašu? Lebo mne sa zdá, že Filipovi stačí mlieko, čo sa týka množstva. Vstáva okolo štvrtej a potom jeme o siedmej alebo osmej bez večernej kaše, len s MM. Ale všetky kamošky dávajú, tak neviem. Predsa je v tých kašiach pridaných vitamínov a minerálov, nebude mu to chýbať? Dr. mi povedala, že mám vyskúšať, ak sa chcem lepšie vyspať, inak netreba. Aké máte skúsenosti?

katulka11
11. sep 2007

Hanka, no moja malá teda veľká je, ale určite nie z kaše na večer, čo jej o.i. zaprávam do 100, max.120ml vody. Ja som ju tiež do pol roka čisto kojila a to mala už 6800g. Myslím, že až také škodlivé tie kaše nemôžu byť.
😔 Čo navrhuješ ako alternatívu miesto kaše na večeru? 🙂

hanka274
11. sep 2007

katulka11, tie deticky byvaju ine ako tvoj drobec 😉 , to by si videla na prvy pohlad...ale podotykam samozrejme nie vzdy to tak je.

Alternativu? Cierny chlebik, alebo pecivo s tvrdym maslom, nato postruhanu mrkvicku, biely jogurt napr. dobra mama uz moze-neochuteny, ziadny cukor, nic take, cim dlhsie vydrzi bez ochucovadiel, ci uz cukor, alebo sol, tym lepsie pre teba (nebude vymyslat, pretoze taku chut "lepsiu" nepozna) a v neposlednom rade aj pre nu.
Dalej napriklad ovocny mix-ak neni alerg. banan+jablcko+hruska do bieleho jogurtu, neskor jej mozes dat aj tvrdy syr na chlebik-tavene nie-su nevhodne a najhorsie z druhov syrov.
No a ak nekojis, tak asi potom UM-s tym skusenosti nemam, to nepoznam. To asi po tom vsetkom alebo ako, to neviem.

Alebo ak na obed mala polievocku, tak jej skus dat ako skoru veceru akoze druhe jedlo (obed)-zem.pyre neochutene+kuracie masko na kusky malinke zmiesaj.

katulka11
12. sep 2007

Práveže ju kojím, ale už iba večer pred spaním, v noci 2x a doobedu. Na obed jej robím polievočky so zeleninkou a mäsom, na olovrant dostane ovocie napr.banán a jablko, alebo hrušku, nektarinku, hrozno... a na večeru kašu + kojenie. 😝
Neviem, s tým jogurtom by som radšej ešte počkala. Trochu sa bojím, lebo jednej kamoške malá dostala hroznú reakciu po jogurte a nejak odvtedy nemôže kr.mlieko. ☹ A lekárka je povedala, že čím neskôr (pre kojené deti) tým lepšie. 🤐
Tá skorá večera možno nieje zlý nápad, len predsa keď jej nedávam mliečne výrobky, chcem aby dostala aj nejaké "mliečne jedlo", okrem kojenia.

danona
12. sep 2007

ahojte 😉
no, u nás kaše fungujú, aj keď nie každý večer... malinkú som kojila 9 mesiacov, potom nevedela prísť na chuť žiadnemu UM, čo ma veelmi hnevalo.. kašička /hocijaká značka/ jej hned zachutila.. tak som ich robila redšie - do flašky, pri skúšaní mliečok sme nakoniec natrafili na Sunar, som rada že aspon ten malej chutí.. 🙂
no, a k váhe... kašu striedam večer so Sunarom, vážime 8200g a máme o týždeň 11 mesiacov...už sme boli aj na prevážení u dr. - potom čo som prestala kojiť, malá mi priberá asi rovnako.. 😀 žiadny velký skok na váhe.. 😀
asi je to individuálne u každého bábetka.. 🙂

elliana
12. sep 2007

U nas sa kasa nejedava, lebo ju nemam kedy dat. R a V Zoja jedava mlieko, desiata chlebik, obed - to, co jej uvarim a olovrant jogurt, ovocie, dnes uz idem skusit tvaroh. A Zoja je teda jedak poriadny, polievky zje viac, ako ja

yesno22
12. sep 2007

my mame kasu radi...vecer riedku do flase a obcas na ranajky s ovocim...nemyslim, ze z nej priberame navyse, kojila som cisto do 5,5m kedy som postupne zacala davat na obed zeleninku a vazili sme skoro 9kg..odkedy papame prikrmy a kojim "len" 3x denne a 2x v noci priberame podstatne pomalsie nastastie 😀

katulka11
12. sep 2007

Yesno, tak mi taky tak. Akurát kašu len večer a ráno cicu. 😀

tinakul
12. sep 2007

Podla mojho názoru kaša nie je povinná, ale ak to bábo lúbi a nie je na kašu alergické, je to dobrý doplnok stravy 🙂 ... ale počula som od mamičiek, že vačšina detičiek po jednom roku začne kaše odmietat - to sa potvrdilo aj u nás 😒 Odvtedy sme dieta nenútili a zaradili iné mliečne výrobky - napr. tmavý chlebík so syrom, probiotický jogurt s ovsenými vločkami atd..... 😉

veroni33
autor
12. sep 2007

No aj ja som pocula, ze krupica je tazka, ale ked som to vravela mame, tak ze dakedy sme vsetci na nej vyrastli. Nevie pochopit, ze dnes je to uz vsetko o inom.
Ine som chcela - dnes som skoro bola nutena dat Filipovi kasu, lebo z mne neznamych dovodov uplne odmietol vecer prsnik a reval a reval a reval... tak som urobila kasu zo vzorky kukuricno ryzova (nie je tam cukor) a skusila som mu ju dat - reval este viac. Nakoniec sa zmieril s mojou pravou bradavkou a kasu som dojedla ja. Inak celkom dobra 😉 Ale aspon viem, ze Filip to nechce.
Ako robite ovsennu kasu?

katulka11
12. sep 2007

Veroni, to sme zažili aj my to odmietanie. Ale treba vydržať, niektoré detičky jednoducho chytia takú fantu a nechcú a revúúúú. 😀
Ty čo dávaš malému na večeru?
Inak, to by aj mňa zaujímalo ako sa pripravuje ovsená kaša... 😉

veroni33
autor
12. sep 2007

Baby a ten chlebik davate cely alebo ho pomrvite alebo ako? To uz moze aj osemmesacne dieta? Aj maslo?

veroni33
autor
12. sep 2007

katulka11 - ja davam len MM, asi o 20:00, predtym olovrant o 17:00, bud ovocie, alebo cerstva mrkva alebo len MM (podla toho kde sme), obed polievka vascinou z vyzivy, doobeda ovocie, rano MM, v noci 1x MM. (pekne odzadu som Ti to 😉 )

veroni33
autor
12. sep 2007

Katulka11 - riadny valibuk Tvoja Karin, ked pises, ze ma 9 kg. Filip ma tesne nad 8 kg a mam pocit, ze ho je dost vela. Inak kukla som Tvoj album, je zlatuckav 🙂

katulka11
12. sep 2007

Ďakujem Veroni, no je to fakt malá herkuleska. Ona bola už od narodenia (3850g/53cm) buchtička, ale na to aká je tučnučká, sa strááášne veľa hýba, ráčkuje po celom byte a všade sa stavia na nožičky. 🙂

hanka274
13. sep 2007

katulka, ok, jasne, ak nechces jogurty to je v pohode, tak pockaj...ja uz si tiez nepamatam kedy som davala jogurty prvykrat...

ale ten chlebik moze...
a veroni, nerozumiem....ako pomrvit chlieb?? viem co je pomrvit, ale to sa fakt pytas?? ale ved nie mu z toho robit omrvinky, proste normalne papat chlebik-uplne normalne tak ako ty. ved to je cloviecik nie vtacik 😉 .
A maslo? joj, ja si fakt nepamatam kedy som zacala davat, ale tusim okolo 11 mesiaca, samozrejme tvrde.

barborkau
14. sep 2007

S tym ciernym chlebikom by som si dovolila trosku polemizovat, kedze znama robila v pekarni a vravela, ze k celozrnnym mukam sa musi pridat omnoho viac kypridiel a veru aj pridavaju farby, aby to tmavsie bolo 😠 . No a dost je aj slany, co by deticky do roka nemali...
No ale zase takto by sme sa mohli rozpravat o kazdej potravine. Ja som za to, ze zo vsetkeho s mierou by nemalo uskodit a chvilu pockat sa tiez niekedy oplati, da sa predist alergii.
A este k tym kasiam, my sme zjedli asi za kamion a Kubo vyzera, ako by jedol tak raz za dva dni, myslim ze v tomto hra hlavnu ulohu genetika.
A kasa sa da pripravit aj s MM, samozrejme ked kupite nemliecnu. 😉

katulka11
14. sep 2007

Veru tak, my sme dávali prvý mesiac nemliečnu, bolo že to roboty odstrikať deci mlieka...uff 😖

katulka11
14. sep 2007

odstriekať som chcela napísať 😀

xxmargaretka
15. sep 2007

ahoj katulka11..
mozes spravit tak,ze uvaris puding do vody a ked vychladne na pozadovanu teplotu tak vmiesat prasok 😀 na krupici je fakt pisane,ze od roku no mne dr povedala ked mala anna 7mesiacov,ze jej so zltku a krupice mam robit halusky do polievocky takze neviem ci ano,alebo nie..anna instantne kase odmietla takze okolo 18h jej dam varene a ked ide spinkat tak dostane este mliecko 🙂 pekny dnik vsetkym

veroni33
autor
16. sep 2007

hanka274 - neviem preco sa cudujes na pomrveni chleba, ked kazde ine jedlo ma dieta rozmixovane. Filip vsetko hryzie a potom prehltne, dnes sa nam skoro zadusil jablkom, tak si viem predstavit co by spravil s chlebom. Este tak rozok si viem predstavit, ten sa tak "roztapa". Teraz som si spomenula, ze v Mame a ja som raz citala, ze chleba s maslom asi tak od 11 mesiaca, ak sa nemylim.
Inak aj moja sesterka brigadovala v pekarni a horor... napriklad grahamove rozky robia tak, ze zamiesia omrvinky z ostatneho peciva 😠

dannynka
16. sep 2007

veroni33-presne tak,aj moj brat robil v pekarni a by ste sa cudovali s coho vsetkeho ho pecu.... 😝 😝 😝

andrea.m
16. sep 2007

a mne dokina povolila krupicu v 5 mesiacoch.čo dr.to iný názor.

nenka83
16. sep 2007

ja som kasicku dala, nie preto ze by mi vadilo v noci stavat, ale len tak aby malinka opacila.a chuti tak dam aj nabuduce. 🙂

maruschka
17. sep 2007

ja malej dávam kašu Sunarku od 7 mesiaca,kedy som prestala kojiť.Malej sa to páči a podľa mňa je lepšie,ak ráno a večer jej dám kašičku,ako keby som ju mala naládovať so studeným jogurtom,chlebom alebo niečim iným.Ona je predsa len maličká a nemôžem ju zaťažovať už od rána normálnym dospeláckym jedlom.A hlavne,ona si to vyžaduje sama-cukor jej tam nedávam.A keď jej dám večer kašičku,tak si umyjeme zúbky a ihneď spinká.Takže ak ju má rada,nemám s tým problém ani ja.A okrem toho,malá má 9 kg,82 cm a má 15 mesiacov.Má nenormálne trávenie po tatíčkovi.Takže neplatí to že dieťa živené kašou je obézne a obrovské.
A ešte k tomu chlebu.Pred 3 mesiacmi sme si kúpili domácu pekáreň na chlieb.Takže sa nebojím,že by som babám dávala nejaký odpad z obchodu.Dám si tam čo chcem-ľanové semienka,slnečnicové,čierne otruby...Alebo upečiem len tak obyčajný biely chlieb s rascou.Tak ale musím vám povedať,že domácemu chlebu sa nič nevyrovná a 3 dni vydrží mäkký v pohode a nie je ho cítiť plesňou ako tie z obchodu hneď na druhý deň.takže kto má malé detičky,len odporúčam. 😉

hanka274
19. sep 2007

veroni33-cudujem ano, mrvit chlebik?? to papate potom ako? lyzickou??
naucis a neskor sa ti bude zo vsetkeho dusit a bude napinat...

adaa
20. sep 2007

Nam sa do kasiciek moc nechce.. odmieta. Ale aj ked tvaroh je az od roka davame uz milacikov atd. Brusko neboli a papame papame. Malinka ma 10mes a cca 7.5kg

emjee
16. máj 2008

bobulka34 • Dnes o 21:47
ahojte musi 8-10 mesacne dieta jest vecer kasu, odmieta ju totiz. staci ak ma na olovrant kusok chlebika a potom len vecer mliecko?

magda22
17. máj 2008

samozrejme MM je pre dieta to najlepsie, ale zas si myslim, ze aj obilniny su pre dieta (a vobec pre cloveka), velmi dolezite, ale bielu muku neuznavam...

magda22
17. máj 2008

a akou formou, to je jedno, ale aspon raz za den by nieco mohlo spapat, hlavne ryza je dobra

elenik
17. máj 2008

veroni33, nie je povinná 😎 , môj syn mal alergiu na BKM (už z nej vyrástol), bežné kaše nemohol. Čo mohol, tie mu nechutili. Do 15 mesiacov mal na večeru husté polievky, zeleninu s mäsom, cestovinové jedlá. 😉