Mala by som 8 mesačnému dieťaťu dávať na večeru kašu?

veroni33
10. sep 2007

Mala by som osem mesačnému dieťaťu dávať na večeru kašu? Lebo mne sa zdá, že Filipovi stačí mlieko, čo sa týka množstva. Vstáva okolo štvrtej a potom jeme o siedmej alebo osmej bez večernej kaše, len s MM. Ale všetky kamošky dávajú, tak neviem. Predsa je v tých kašiach pridaných vitamínov a minerálov, nebude mu to chýbať? Dr. mi povedala, že mám vyskúšať, ak sa chcem lepšie vyspať, inak netreba. Aké máte skúsenosti?

lily1983
7. feb 2010

diddi, to je sice pravda, ale neviem, či by som toto porovnávala..masove a zeleninove prikrmy by som nedala, a kašičku papme každy večer aj my..sme na umelom mlieku tiež, takže ked mamičky koja, inak sa na to pozeraju..keby som kojila aj ja by som to asi tak brala.aspoň obsahujú vela vitaminov a malej chutia, zasýtia, ale nespala kôli nim celu noc, a budila sa tak ako aj predtym.až s maskom sme začali noci prespávať celé.

diddi
7. feb 2010

lili,nase su od narodenia na UM-Nutrilon HA a hlavne kvoli tomu HA nedavame tieto "jedla"....

cvikla969
7. feb 2010

tanaba-to susene ovocie sa mi paci musim to skusit 🙂 neviem sice ci to mali moze ale cert to ber...

neuznavam granulove caje,aj ked prikrmi v pohariku mam doma keby nieco aj ked to neviuzivam,kase sa mi priecia a ked som v obsahu nasla cukor a ochutnala tu umelu ovocnu chut ,tak ked som ju uz vyhrala tak by som to smiezala s tou pohankovou(fakt mi nechutimi).
ale uznajte,ved deti cukor nemaju mat v jedle lebo sa viaze na steny criev a to potom nedokaze vstrebat ziviny v takom mnozstve,no a toto nukaju nasim detom lekari!
jasne je to vec nazoru,ved aj mi sme jedli fazulove polievky od 3mesiacov a sme tu,tiez niesom dokonala a prikrm zohrievam v mikrovlnke...

egyptanka
7. feb 2010

Ja davam kase, ale tiez nejak kvoli spanku, my sme to dostali "prikazom" z rizikovej poradne ... kedze Naty ma vraj na svoj vek nizku vahu ... ma 10 mesiacov o par dni a cca 7kg. Kojim cez den dost (noc uz prespi) takze dostatok MM podla mna ma.
Vecer jej dam kasicku (davam klasicke mliecne), troska sa pohraje, upraceme hracky, pripravime veci na kupanie, okupeme, do pyzama a este dostane MM ... celkom prijemny ritual.
A priprava je pre mna pohodlna, ... nemusim travit cas pri robeni napr. ovsenej kase ale takto mozem ten cas venovat hraniu sa s nou.

cvikla969
7. feb 2010

egyptanka-no pokial je to koli vahe,ved to um co v tom je je urcite na pribratie vhodne.ale mne to ziaden cas nezaberie ved su to kase co staci zaliat teplou vodou a take su aj krabicove akurat das ovocie alebo co...
je fajn ze ta neodhovarali od kojenia,mi sme slabo priberali(i ked ja som toho nazoru nebola)a uz bolo halo...

tanaba
7. feb 2010

cvikla mojmu malemu ani dcere susene ovocie nerobilo problemy a tie kase to celkom dobre ochutilo. mojim skor nevyhovovali kase na noc, my sme ich mavali na ranajky alebo popoludni. Vecer mali radi skor zeleninove kase a aj lepsie po nich spinkali. ale to je individualne. Po krupicovej sa mi budil kazdu hodinu.....

sendy10
7. feb 2010

Ja som sa tiez nad tymito kasami dost "potrapila", lebo syna sa snazim stravovat zdravo, ale kedze som nevedela najst vhodnu alternativu, tak to riesim tak, ze zarabam instatne kase z bioobchodov (napr. zn. Poex - kukuricno-ryzova (60% kukurica/40%ryza), pohankovo-kukuricne, spaldove...) a do toho dam pre chut par lyziciek tych detskych instantnych kasi (Nestle, Hami, Sunarka..). Takze to nechuti, ako mydlo 😎 a malemu to chuti. Inu alternativu na veceru som neskusala, lebo na olovrant dostava chlebik aj ovocie a napriek tomu este spapa aj kasu aj vecerne mliecko (ked som vynechala kasu, tak mi hlasil, ze "mama ham!" 😀 ). A v 17 mesiacoch vazime 12 kg, drzime si to od roka, takze myslim,ze ok 😉

elise
7. feb 2010

u nás kaša nefrčí, občas si dá ale nie vela, malý bol kojený do 3 rokov tak mu kaše nechýbali

cvikla969
7. feb 2010

a tie co preferujete tieto zdrave kasicky nemate nejaky onlineobchod,mozno by nam viac vyhovovala ina znacka,nase mesto to je bieda...

cvikla969
8. feb 2010

supr,este neviem ci mi to dorucia do sr ale na vyplatu skusim-este maju aj akciu-kup2+2mas gratis 🙂

janulka18
8. feb 2010

dik za link,tiež skúsime 🙂 konečne mňamka ako má byť.

dadis
8. feb 2010

aj ja som zacala davat kasicku kvoli slabemu priberaniu...Saska medzi 5.a6.mesiacom nepribrala ani gram, brala ATB a potom dostala kiahne...v 6.mesiaci som zaviedla zo zeleninkou k obedu aj kasu ryzovu nemliecnu na veceru - zarobenu s MM. Vcera som ju vazila, za mesiac pribrala 600g 😀 😀 😀 😀 😀 tak ma velmi potesila...7kg to este nie je, ale tesne (6,9). Davam ryzovu HiPP, ze by sa za nou "hrnula" ako za mrkvickou, nemozem povedat, tak jej do toho vzdy dam za lyzicku ovocnej sunarky, nech to ma sladsie - obycajne ju dopapa celu (teraz zarabam 2 polievkove lyzice kase a 100mlMM). Plus v noci este 3x kojime. Ja som sa bala, ze ked dam kasu, ze nebude chciet v noci papat, ale nastastie sa tak nestalo...v noci sa mi totiz koji najlepsie, to ju nevyrusuje starsi brat a neodpaja sa kazdych 5 sekund 😖

tanaba
8. feb 2010

cvikla dorucia ja od nich beriem aj cajiky. Maju to aj v nasich lekarnach v niektorych.

mukky
11. feb 2010

ja som bola zásadne proti kašiam kupovaným,ktoré su ochutené.do roka kašu absolutne,po roku i neskor myslím som začala dávať občas raz za týžden,niekedy raz za 2 týždne,proste minimálne.začala som ich pridávať len z toho dovodu že obsahuju niektoré minerály a vitamíny ktoré sa v strave len tak získať nedaju
teraz zvyknem dávať občas bio kašu kašu ryžovu /jej zloženie je iba čistá ryža,žiadne iné pridanie niečoho v tom/ a do tej dám občas pár lyžíc aj ochutenej,v pomere 3 štvrtiny bio,jedna štvrtinka ochutenej
minimálne dávam len čisto ochutenu..su sladké,ťažšie strávitelné..deti s nadváhou by ich nemali jesť vobec/a dievcatká vraj tiež 😀/ a podať ich na noc nezaručuje dobrý spánok,práve naopak,budia sa častejšie koli zlému tráveniu
dnes budeme mať kašu kukuričnu,do toho nastruhané jablčko a pochuťka zdravá je na svete,len tiež s kukuričnou opatrne,priberá sa od nej,ved sa dáva aj prasiatkam aby priberali 😀
moj drobec ale spapá uplne vsetko čo mu ponuknem,ešte žiadne jedlo neodmietol ani nenechal na tanieri niečo nedojedené 😀 ,no ale on len behá a lieta,takže ani nemá ako pribrať..

dadis
11. feb 2010

mukky...Matko papal od 9.do 12.mesiaca instatnu mliecnu kasu kazdy vecer a v roku nemal ani 9kg, narodil sa 4kilovy...nemyslim, ze tie kase su take "priberave"...

mukky
11. feb 2010

no 3 mesiace nie je tak vela,a iste že ktoré ako..kde je pridaného akého a kolko cukru,kaloríí a podobne..ako sa dieťatko hýbe,kolko vydáva energie,ale v zásade je to tak ako som napísala 😎

dadis
11. feb 2010

mukky - 3 mesiace nie je vela, potom uz kasu nejedol, lebo sa ich prejedol, potom jedaval na veceru polievky: zeleninove, strukovinove, vyvar...striedala som...najviac zacal "priberat" po odstaveni v 15.mesiacov...z mliecka...ale nemyslim to v negativnom slova zmysle...teraz ma 13,5kg, nie je chudy, ale ani "sumo"...netreba sa tych kalorii u deti bat...oni to potrebuju pre svoj rast, ak nemate s manzelom problem s nadvahou a sravujete sa racionalne, dieta nebudes mas"tucne"...moj nazor je, ze "geneticke" priberanie je zo zlej zivotosprave v rodine (rezne a majonezovy salat kazdu nedelu, vela sladkosti, sladke napoje) - instatne kase sa obezitu nemozu..

dadis
11. feb 2010

a papal Hipp kase ochutene

dadis
11. feb 2010

sorry za preklepy.. 😢

nikollette
11. feb 2010

Inak, podľa mňa tie kaše chutia otrasne, ble 😝
a to som ochutnala viac druhov...

mukky
11. feb 2010

dadis 😵 😀
usmievam sa ale v dobrom 😀 lebo sme sa este v téme o strave nestretli,len inde 😀
máme v rodine predispozície na nadváhu u oboch rodín/bohužial máme obaja ochorenie štítnej žlazy s mm a nadváhu ale obaja s nou momentálne bojujeme/ a ja som ešte aj alergička takže malého stravujem maximálne zdravo,že nikki 😀 😀
dokonca nepoznáme vobec ani kupované poháriky,/výživy či tie jedlá v nich/ a iné ...

nikollette
11. feb 2010

Mukky, tak tak... maximálne zdravo 😉

dadis
11. feb 2010

mukky netreba robit z nicoho extrem..je mi luto, ze bojuje s kilogramami, nie je to vobec prijemne...ja som tiez pomerne konzervativna, co sa tyka stravy, malemu som varila osobitne skoro do 2 rokov, nesolene, vzdy aby tam bola zelelninka, varene masko...polievocky bez zaprazky atd...lebo mu to chutilo, keby mu nechutilo, skusam cokolvek-osolim, priprazim, skusim smotanu... prestala som z casovych dovodov po narodeni Sasky,teraz varim vsetkym spolu, snazim sa racionalne, menej solit, aj ked raz za cas nam tato spravi palacinky a raz za mesiac si dame na veceru telacie parky 😅 ...jogurtiky mi maly prestal chciet v roku a pol, tak som skusila ochutene, teraz ich miluje, najma activiu sladku bielu. Keby mu stale chutili neochutene, zostaneme pri nich. Cokoladu ochutnal prvy krat na Mikulasa, raz za cas mu dam Haribo medvedika (lebo tie tajne vyzieram ja 😕 😕 ) Ale tie kase su pre deticky myslim o.k., mne tie Hipp chutili, nechutili mi Nestle, ine som uz nechutnala.

dadis
11. feb 2010

kupovane pohariky sme kupovlali iba "na cesty", vzdy min. o level nizsie (V 6.mesiacov od 4.m, v 8.m od 6.m atd), ale nemame alergicku anamnezu, takze som sa ich nebala...

mukky
11. feb 2010

dadis suhlas....my denne zelenina,ovocie,ziadne záprazky,nic robené na oleji,nesolím,nekorením,do 3 rokov netreba ani na sť.žlazu,sol je zatial v pečive a v oleji,.papáme len biele jogurty kde pridávam ovocie,dávam aj kyslu smotanu ci acidofilné mliečko..zatial má vsetko potrebné čo má v strave mať,nehladuje a to ze nepozná sladkosti a iné zdravé" jedielka" je len pre jeho dobro..ale samozrejme ze postupne s vekom pridavať a zaradovať aj iné jedlá,ale aspon do tých troch rokov veku dieťaťa je dobré zdravo ovplyvnovať stravu ak je to možné

vivi2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
22. dec 2015

@vivi2 moja skusenost-maly sa po zavedeni kase na noc zacal budit -nie vzdy a len raz,ale predsa.
Malu to neovplyvnilo nijako,ona aa budila zvacsa raz alebo vobec a tak to aj ostalo.
Dr.mi vravela,ze sa zacal budit,lebo moze byt po kasi smadny. No ja to s odstupom.casu hodnotim viac ako nastup obdobia separacnej uzkosti ktora sa vacsinou objavuje akurat v caae zavedenia kase. Usudila som teda,ze to u nas boli asi tou uzkostou,lebi zvacsa to dopadlo tak,ze po prelozeni do postielky vacsinou okamzite zaspal a ked teda som mu stihla dat prsnik,tak tahal.len kratucko.

brandinka00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vivi2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz