Mala by som 8 mesačnému dieťaťu dávať na večeru kašu?

veroni33
10. sep 2007

Mala by som osem mesačnému dieťaťu dávať na večeru kašu? Lebo mne sa zdá, že Filipovi stačí mlieko, čo sa týka množstva. Vstáva okolo štvrtej a potom jeme o siedmej alebo osmej bez večernej kaše, len s MM. Ale všetky kamošky dávajú, tak neviem. Predsa je v tých kašiach pridaných vitamínov a minerálov, nebude mu to chýbať? Dr. mi povedala, že mám vyskúšať, ak sa chcem lepšie vyspať, inak netreba. Aké máte skúsenosti?

zuz11
10. sep 2007

ja kase neuznavam a hanke ich ani nedavam, nie su povinne a vitaminy maju deti aj zo zeleninky meska a ovocia, nemaj strach, nic mu nebude chybat, tiez iba vecer a rano kojim 😉 ja som proti kasiam 😀

newyorkgirl
10. sep 2007

mi kasicky davame aj mliecko Hami Hajaja pre lepsi spanok, a spime celu noc uz davno, ale v poslednej dobe mi tie kasicky vobec nechce kupujem vselijake druhy a nic, ale snad ju to prejde, ale zo zaciatku sa isla potrhat hlavne za bananovou, podla mna davat nemusis ked nechces, ale skusit mozes, uvidis ako bude Filipkovi chutit 🙂 ale ze by o nieco prichadzal si nemyslim... MM je najlepsie predsa 😵

zuzana222
10. sep 2007

ahojte, veroni33 my si kasu obcas dame, malej chuti ale vobec to na nu nefunguje zeby dlhsie spala alebo co..

veroni33
autor
10. sep 2007

Dúfam aj ja, že má všetko, čo potrebuje aj bez kaše. Nie som vyslovene proti nim, len nechcem zbytočne štopať dieťa, ak netreba. A mlieko je vždy poruke, kašu treba robiť 😉

zuz11
10. sep 2007

new a uz nekojis? 🤐

veroni33
autor
10. sep 2007

Niekde sa mi zdá, že som čítala, že v MM je už v tomto veku málo Fe a neviem ešte čoho, ale súhlasím s vami, že MM je najlepšie.

Zuzana222 - a prečo ju dávate?

zuz11
10. sep 2007

na FE je dobre hovadzie masko 😉

veroni33
autor
10. sep 2007

Ešte ma jedno napadlo - nepriberajú potom deti viac? Lebo Filipa je dosť aj bez toho, to ma tiež odrádza.

kasis
10. sep 2007

Mne tiez kazdy hudie, ze mam dat kasu, ja som vraj od 3.mes jedla grisku. No maly je dost velky, vcera sme zacali s mrkvickou, inac MM, sice sa budi v noci na mliecko aj 3x, ale ako viem od ostatnych maminiek kasa to nemusi vyriesit.Rano nevstavam do prace, mam kedy dospat. 😀
Ja takisto nechcem zbytocne prekrmovat Matka, mam znamu co dava kasu na rano, na desiatu a na vecer, plus Sunar a zelenika, masko a maly je viac siroky ako vysoky.

adetka
10. sep 2007

ja kasicku obcas davam... ale my sme stihli... teda Mirka 😀 ... v deviatich mesiacoch ma iba sedem kil...

zuzana222
10. sep 2007

veroni33 tiez mi to navrhla detska lek. ze mozem vyskusat.

bibinka
10. sep 2007

my sme mali malého hladoša, takže sme nabehlina kaše-tie instantné z lekárne. krupicu som vôbec nedávala, ani mu nikdy nechutila.dávali sme takú riedku na noc, ale potom jednej noci odmietol a odvtedy ju nechcel ani len cítiť. a to mal cca 1 rok. a nikdy nebol ani obézny. odvtedy pil mlieko len na ráno a na večer okolo 19.30 a spal celú noc. a tak je to doteraz.

mirka414
10. sep 2007

ajoj ja som kasu nedavala vobec len mliecko nutrilon a potom take svajciarske a od 10a pol mesiaca som zacala prevarat normalne polotucne mliecko a malinka je ako rybycka a tiez lepsie spinka od 21hod.do 7-8hod.rana 😉

veroni33
autor
10. sep 2007

Mne vôbec nejde o spánok, veď s tým sme koniec koncov rátali už keď sme si robili bábo 😉 . Navyše Filipko v týchto dňoch spí celkom fajn. Len či má všetko, čo má mať.
Inak mirka414 - kravské mlieko tak skoro a ešte polotučné? Moja Dr. explicitne stále zdôrazňuje, že nie (to keby som náhodou chcela robiť grís).

benabianca
10. sep 2007

veroni-kasu chces davat len na vecer alebo davas aj iny prikrm pocas dna?
vraj na dieta nevlyva vecerne krmenie kasou,ze bude spat dlhsie,neplati to vzdy a dokonca sa moze citit tak plne,ze sa mu bude spat zle.

mirka 414-polotucne tak skoro?aspon do 2rokov sa ma detom davat plnotucne,pokial ja viem

maruschka
10. sep 2007

babuľky,do 7 mes. som kojila a keďže obe baby mi odmietali prachové mlieka-hociaké,tak sme začali u oboch s kozím mliekom.Doktorka povedala,že keď sú zdravé a rastú ,tak mi dáva na to požehnanie.A fakt je,že dievčatá nebývajú choré,nemajú alergie.Ale maličkej dávam ráno a večer kaše od Nestlé,lepšie sa jej štartuje nový deň a večer lepšie spinká.To je asi zvyk u nej 🙂

fefa
11. sep 2007

Ahojte,ja chcem iba dodat,ze pri mojej malej,ked som jej na veceru uvarila kasu s chutou bananu,tak mi tak zvracala,ze od vtedy mam strach jej na vecer okrem mojho mlieka nieco ine dat.Mala ma 7mes.

dahlia23
11. sep 2007

Ja som malej dávala na večeru mrkvičku. Potom sme sa okúpali a potom dostala už len materské mlieko. Nie je vraj dobré dávať detičky spať s takým "naládovaným" žalúdkom. 🙂
A čo sa týka kašičiek z prášku, tak tým sa radšej okruhom vyhnúť.
😉

ramzesa
11. sep 2007

ja som tiez proti kasiam, hoci som uz skusila,ale zeby to mojim drobcom nejako zvlast chutilo. Mala si radsej pochuti na MM 🙂 .A syncek tiez velmi nechcel,ajked uz je vacsi. Radsej si da normalnu krupicu.Podla mna su to len umeliny.

janamacka
11. sep 2007

moja starsia dcera Tereza, nikdy kasu nechcela, po prvej lyzici vsetko po mne plula, ked som musela vyhodit asi tak siedmu krabicu nejakej uplne super osvedcenej kasicky, tak som to vzdala, jedla ine.... 😵

veroni33
autor
11. sep 2007

Benabianka - davam normalne prikrmy od ukonceneho 6 mesiaca, teda obed (vacsinou nechce moju varu, viac mu chuti kupene 😖 ) a na desiatu ovocie, snazim sa cerstve.

dahlia23
11. sep 2007

kamoške sa dobre osvedčila ovsená kaša (tip poradkyne dojčenia), to sa jej malá zalizovala aj za ušami. má 10 mes.

veroni33
autor
11. sep 2007

Dahlia23 - preco odporucas vyhnut sa kasiam v prasku?

katulka11
11. sep 2007

Ramzesa, ako pripravuješ tú krupicu, do kravského mlieka? Ja tiež ešte kojím, ale malej moc kravské mlieko a zatiaľ ani výrobky z neho nechcem dávať, aspoň do roka. Ale krupicu by som je na večeru chcela uvariť. A umelé mlieko napr.Hami sa nemá prevárať takže neviem ako tú krupicu pripraviť. 😒

zuz11
11. sep 2007

katu, hmmm praveze krupucou by si tiez mala pockat do roka, je to aj na jej obale ze od roka 😉

katulka11
11. sep 2007

Zuz a puding? Ja som ešte nedávala ani ten, ani krupicu. Len kašičky. Mojej herkuleske by bolo na večeru MM málo. Veď už má cez 9kg. 😉

dahlia23
11. sep 2007

veroni, bavili sme sa o tom v skupine dojčiacich mamičiek. Všetko instatné je len sušené a čo je sušené je dehydratované a čo je dehydratované, to na seba viaže vodu, nielen tú, ktorou to zarobíš. Tak asi tak....

zuz11
11. sep 2007

katul a co tak ovsennu kasu? 😉 puding netusim odkedy ale asi tiez by som pockala 😉 su v nom same umeliny 🤐

katulka11
11. sep 2007

Určite vyskúšam aj ovsenú kašu. 😉 Ja len, že nejaká zmena... 😀

hanka274
11. sep 2007

nie je to vobec potrebne, my zijeme aj bez nich 😉 , sice som mala vyhodu kojenia, ale nic take neuznavam podobne ako som tu citala aj ine maminky.
Je to len oblbovak, akoze potom deti spia. Vraj sa s kasi umelo pribera, teda ze su deti take velke, aj maju hlavicky take velke...proste su taky obly, nafuknuty. Nechcem sa nikoho dotknut tymto samozrejme. Doporucujem iba sa tomu vyhnut, nieje to nevyhnutna vec, tak naco?? 😉