Mám dávať 7 mesačnému mliečne kaše?

michalka12
26. mar 2008

ahojte, chcela by som sa opytat, ci mam davat mojmu synovi, bude mat 7 mesiacov aj mliecne kase. mlieka mam zatial dost, chcela som to hlavne na zasytenie na vecer alebo spestrenie stravy pocas dna. mate niekto s tymto skusenosti?
dakujem

biba12
26. mar 2008

Kamoska dava od 5 mesiaca, napriek tomu, ze este stale koji/maly ma 11 mesiacov/ na doporucenie lekarky. A lepsie jej potom spinkal ako po mlieku. Lekarka jej odporucila Nutrillon, ale ze maly ma radsej Sunarku.

dadulka19
26. mar 2008

michalka,ja dávam od 6.mesiacov večer za misku mliečnej kaše Humana HA(má AE)a potom ešte dokojím 😉

michalka12
autor
26. mar 2008

baby dakujem za odpoved.
ja som zatial dala hipp ryzovu s kukuricou. Ta je ale dost riedka a velmi ho nezasytila.Teraz som kupila aj ovocne a lesne plody, ktore su od 6 mesiacov. Len so tak rozmyslala, ze ci to nieje skoro davat prichut lesne plody, a ta ovocna obsahuje lepok.

dadulka19
26. mar 2008

michalka,no to je na tebe,akú dáš.Ja som malej dala ovocnú prvý krát pred dvoma týždňami.Ale tiež mliečnu.Nemliečnu ani neplánujem dávať.A inak,nemyslím si,že to malé potrebuje príchute.Stačí chuť mliečka v kaši........A kašička mu chutila?..a môžeš aj trošku hustejšiu robiť 😉

michalka12
autor
26. mar 2008

to je pravda, staci si len vybrat. Ale ked ich je tak vela a kazdy mi radi nieco ine. Maly bol s tou bez prichute spokojny, velmi mu chutila. Myslis si, ze Humana je lepsia ako Hipp?

helka1
26. mar 2008

Michalka Hipp ma aj prvu kasu pre dojcata a mojim dvojkam velmi chuti 😉

michalka12
autor
26. mar 2008

helka, vsak tu co som mu dala je prva kasa - ryzova s kukuricou. Tiez mu velmi chutila. S tymi s prichutami asi este pockat a potom ich vyskusam. Aj ked sa na nich pise od 6 mesiacov, tak snad vedia co robia 🙂
dakujem za rady

dadulka19
26. mar 2008

michalka,to len treba vyskúšať.Každému dieťatku vyhovuje niečo iné.My máme Humanu preto,lebo iná hypoalergénna nieje,resp.neviem o nej.A dokina nám túto dala vyskúšať,no a už kupujem len tú.Ale ak malému chutí Hipp,tak je dobre 😉 ...a Humana je aj drahá 😢 ,ale čo narobím 😢

bystricanka
26. mar 2008

michalka...ja som začala tiež dávať mliečnu kašu od 7 mesiaca a aj som kojila. Dokonca 11 a pol mesiaca. Však už podľa mňa treba trošku detičkám dopriať aj niečo iné 😉

helka1
26. mar 2008

michalka, ale ta kasa od hippu sa naozaj vola " prva kasa pre dojcata" je to akoby bez nejakej vyraznej chute a je od 4.mesiaca 🙂

michalka12
autor
26. mar 2008

bystricanka, tu kasu si zacala malemu davat asi na veceru vsak?

andy.a
26. mar 2008

michalka,myslím,že aj Hami má Prvú kašu.. 😉
a nám práveže najviac chutia od Hami 😝 a ešte aj Humana a Hipp 😝 všetky na " H" 😅

helka1
26. mar 2008

andy aj hami ma prvu kasu pre dojcata mas pravdu, mam ju kupenu, ale este som nevyskusala 😉 , no neviem ako to dopadne, lebo hami nam az tak nechutia

bystricanka
26. mar 2008

michalka...ja som kašu na večeru nedávala ani nedávam. Bojím sa, aby ho z toho bruško nebolelo. Ja mu to vždy dám okolo 15 - 16hodiny. Večer som ho nakojila. No a teraz, už keď nekojím, dávam večer sunar.

michalka12
autor
26. mar 2008

ja som skusala davat kasu aj na noc, ale prespal mi tak isto ako ked som ho nakojila. Brusko ho nebolelo ale aj tak ho radcej pred spanim nakojim, pretoze mam potom strasne plne prsia na noc. Budem mu asi tiez davat zatial kasu cez den.

kattom
26. mar 2008

michalka - ked mu kasu nechces davat na noc, nemusis.
nas kubo dostal kasu az v 9 mesiaci - skor sme mu nevideli potrebu davat - cez den mal na obed prikrm a olovrant zavedeny a vecer mu stacilo moje mlieko - v noci sa nebudil, takze sme mu kasu nedavali. ked sme skusali skor, tak ho len bolelo brusko. v 9 mesiaci sa uz zacal budievat a pytal viac aj v noci, tak sme zacali davat kasu na veceru (150ml), a este som ho potom pred spanim aj dojcila. teraz uz nedojcim a pred spanim papa kasu 200 ml a spinka do rana.

ivca82
26. mar 2008

Michalka ja malej dávam kaše od šiesteho mesiaca, ale len nemliečne, lebo papáme hypoalergénne mliečko, ale robím jej ich s toho, takže to mliečko tam má. Mliečne majú síce väčší výber, ale ja jej pridávam čerstvé ovocie do nich a máme sunarku a od nestle všetky nemliečne druhy, už sme skúsili aj lepok po siedmom mesiaci aj keď odporúčajú od ôsmeho pridávať lepok. Ale hádam vedia čo robia keď sú od šiesteho mesiaca 🙂

mimakro
26. mar 2008

Ja som s kašami začala až od ukonč. 8. Prvá bola ryžová a keďže som mala vždy mlieka len tak-tak, kúpila som mliečnu. Inak s kupovanými príkrmami som sa vždy riadila tak, že čo bolo určené od ukonč. 4, dávala som po ukonč. 6. Teda vždy som pripočítala 2 mesiace. Výrobcovia to prispôsobujú nedojčeným deťom.

michalka12
autor
27. mar 2008

inak to je super, ze vela mamiciek si dava pozor co jeho dieta zje. ja vzdy ked pridem na navstevu k mame, tak ta by mu natlacila snad vsetko. 🙂

bystricanka
27. mar 2008

michalka...to také su asi všetky mamy(babky). A povedia:"Však ty ked si bola taká malá, tak si už jedla všetko" 😀 😀

klaymanova
27. mar 2008

ahoj michalka,ja som skusila dat kase od nutrilonu chutia jej a je spokojnejsia

michalka12
autor
27. mar 2008

no presne, a hlavne ked sa otocim, tak riskujem, ze bude mat v ustach cokoladu 🙂
klaymanova, nie su tie od nutrilonu trocha bez chuti? Niekde som to pocula, tak som ju radcej neskusala.
a ake pouzivas?

klaymanova
27. mar 2008

zakladnu ryzovu a teraz piskotovu,ochutnala som aj ja a je fajna,prvy krat ju dojedol ocinko so synom 🙂

bystricanka
27. mar 2008

michalka...aj ja som dala prvýkrát nutrilon kašu s piškotami ako klaymanova. Bola fajná. Malý ju spráskal celú a ešte aj málo bolo. Odvtedy mu robím kaše až 250ml. 😀

titulienka
27. mar 2008

Tak ja som zacala davat kasicku od HIP..mliecnu ryzovu...chuti nam papkame ju tak uvidime...planovala som ju dat az po 6 mes. ale dala som o 2.t. skor nakolko sa budila na kojenie kazde 2 hod.pravidelne..tak viem ze jej uz len mliecko nestacilo a odkedy davame kasicku na vecer tak sa budi raz max. 2x za noc..... 🙂

andy75
27. mar 2008

ahojte baby, kasicky davate lyzickou alebo vo flaske?
Ja som skusala dat malej ryzovu nemliecnu na veceru, bola dost riedka, davala som lyzickou a mali sme ju vsade 🙂

martinaema
27. mar 2008

andy skús zarobiť hustejšiu. Ja som len raz urobila do fľaše, ale malá nevedela čo s tým . Ona mi ani čajík z dudlovej fľaše nevie vypiť 😉

klaymanova
27. mar 2008

andy lepsie je davat na lyzicku skor to zaujme 🙂

andy75
27. mar 2008

dakujem, dufam,ze zaujme,lebo zatial mam pocit,ze po par lyzickach ma dost a podme radsej kojit 😉

titulienka
28. mar 2008

andy..kedze stale kojim tak vobec nerozmyslam nad flasou...takze lyzicka...sice je vsade okolo ale aspon je sranda...a tiez ak zacnem s cajiikom tak urcite z poharika.... 🙂 ...skusila som jej dat cajik vo flasi tak nevedela co s nou ma robit a dvihal sa jej zaludok ak mala dlhsie cumel v puse... 😉