Používame cookies. Viac informácií tu. OK
jasminet
22. jún 2012

@nikolet_89 zeleninou 😉

vefi89
22. jún 2012

@nikolet_89 ak jej dáš prvé ovocie, naučí sa na sladké a potom bude mať veľký problém zjesť niečo iné

poleva
22. jún 2012

zelenina, / mrkva / ovocie nakoniec

ustrachana
22. jún 2012

@nikolet_89 zeleninou a po tyzdni som zacala pomaly davat ovocie potom vyzivu

gucz
22. jún 2012

detská doktorka Ti na poradni povie (ale radšej zeleninou)

anjelicek26
22. jún 2012

@nikolet_89 - je leto, takze kludne cerstve ovocie, my sme s oboma zacinali november/december, teda boli na vyzivach, pretoze cerstve a nestriekane sa takmer zohnat nedalo.

A s tym sladkym je to dost hlupost, moji zacinali ovocim, po mesiaci zelenina s mäskom a papaju vsetko do radu... naopak deti, co zacinali zeleninou sa jej neskor nechcu ani chytit, tolko moja 2-nasobna skusenost ;) Moji jedia vsetko do radu.

marya
22. jún 2012

ako pisu kocky, najlepsie zacat zeleninou...a ohladne otazky ci cerstve ovocie alebo ovocne vyzivy - to sa predsa nevylucuje, najlepsie je urobit vyzivu z cerstveho ovocia 😉 🙂

nikolet_89
autor
22. jún 2012

@jasminet tu uz mame za sebou :D najprv som zacala s nou...

natalii6
22. jún 2012

@nikolet_89 ahoj ja som dala malemu1x vyzivu ale dako mu nesmakovala tak davam ovocie teraz je toho dost a domace

adelaine
22. jún 2012

@nikolet_89 ahoj, najprv urcite zeleninku (mrkvu, zemiak, brokolicu...) postupne, ak ti bude tolerovat "obedy" tak pridas "desiatu" 😀 ovocie by malo byt z nasich zemepisnych sirok, zacnes jablckom , hruskou, marhulou...na zaciatku vsak treba vo varenom stave, banan samozrejme netreba 😀 vyzivy by som jej este nedavala, je tam zbytocne pridany cukor, aj ked pisu, ze nie je...aby ti potom take obyc jablcko vobec spapala...

lenka311
22. jún 2012

rozhodne zeleninou! Najskôr mrkva, potom zemiak, brokolica...
S ovocím opatrne, hlavne s jahodami a tropickým ovocím..
Z ovocia môžeš skúsiť najskôr jablko nastrúhané, potom popučený banán... ale najskôr tá zelenina.. Tá je lepšie stráviteľná. Ovocné šťavy si nechaj až na omnoho neskôr, keď si žalúdok zvykne na iné jedlo ako mliečko. Potom na začiatok by som odporúčala zeleninovú a to mrkvovú. Z ovocných štiav ma ani nič nenapadá, možno jablková... Lebo jahodová, pomarančová - to všetko sú alergény...

jasminet
22. jún 2012

@nikolet_89 spomal dievca, kam sa zenies? 😕 teraz mala krpata 4 mesiace a uz si tak daleko so zeleninou, ze uz ides davat ovocie???

strapco13
22. jún 2012

@nikolet_89 pokial ti zeleninku uz papa, tak kedze je sezona , tak daj cerstve sezonne ovocie ..ale nejak na to rychlo ides..este ste len zacali prikrmy

kokorunecka
22. jún 2012

@nikolet_89 Ahoj 🙂 Len sa chcem opýtať, že ako dlho si dávala zeleninu? A koľko druhov si vystriedala ? Lebo, neviem kedy môžem začať dávať ovocie 😀 😅 Ďakujem Ti 🙂

alex31
22. jún 2012

@nikolet_89 .. najlepsie je zacat zeleninou a aj to postupne pridavat tak po 2-3 dnoch .. teda zacat len s jednou a sledovat ci sa nahodou nevyskytne nejaka alergia alebo nieco podobne ... ak nie po takych troch dnoch dat nieco nove a opet sledovat .. rozhodne nemiesat kedze nevies ako dietatko zareaguje a potom je tazko usudit z coho mu nebolo prave najlepsie .. preto sa odporuca pridavat po jednom v niekolko dnovych intervaloch 😀 😀 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli