Máte skúsenosť s makovým olejom?

bebinka74
22. okt 2014

Môj 3 ročný synček odmieta piť mlieko a počula som, že v maku je veľa vápnika (makové slíže a iné jedlá z maku odmieta). Akým spôsobom dávkovať makový olej? Ďakujem za všetky rady.

saska.t
22. okt 2014

Pre tvojho syna je mlieko uplne nepodstatna zlozka,kedze obsahuje velmi malo vapnika a aj jeho vstrebatelnost je diskutabilna,uplne staci rozmanita pestra strava a extra doplnanie vapnika ak nema vazne zdravotne problemy je uplne zbytocne.... Makovy olej je ale naozaj vyborny doplnok u dospelych sa odporuca 1-2 pol.lyz.denne,takze u deti od 3 rok je adekvatne 1-2 cajove lyz. denne,pozor nie na lacny zaludok je tazky...

nanip
22. okt 2014

Ahoj. Moja dcérka ho berie denne 1 čajovú lyžičku ráno, 1 večer. je však dôležité vybrať si kvalitný makový olej. A rovnako je dôležité užívať popri tom aj rybí olej. Pretože vitamín D z rybieho oleja viaže vápnik. My musíme takto fungovať, lebo dcérka je alergička na mlieko a akékoľvek mliečne výrobky. Navyše nie práve najlepší a dosť prieberčivý jedák. Rybí olej jedáva cca rok, makový olej zhruba niečo vyše 2 mesiacov, ale zmeny sú viditeľné - predovšetkým na fyzickom vývoji. Bola veľmi nízka a chudučká a teraz začala pekne napredovať. Okrem vápnika má makový olej aj mnoho iných pozitívnych účinkov, takže za nás určite odporúčam 🙂