Medela - fľaška pre kojené deti

kris557
6. apr 2016

Prosim vas, mate skusenosti s touto flaskou? Malu kojim aj dokrmujem od zaciatku s antikolikovou flaskou MAM a ked sa naglga z prs, dostane flasku s cumlikom c.1 (mala ma 2 mesiace). Medela je pre kojene deti nakolko technika sania je ako z prsnika. Uvazujem o jej kupe...mozno si naivne myslim, ze mala by sa naucila pomocou nej sat a vratila by sa cisto len k prsnikom alebo bude protestovat a nebude tahat ani flasku. Stoji okolo 20 € a keby nam mala pomoc dam za nu aj milion 🙂 Pouzivate ju niektora alebo prechadzali ste z obycajnej flase na tuto? Dakujem.

shira_
6. apr 2016

Ako vyzera ta flaska?

kris557
autor
6. apr 2016

@shira_ nejde mi to stiahnut. Skus dat do googlu.

cannella
6. apr 2016

Ak budes dokrmovat s flasou, tak sa k dojceniu s najvacsou pravdepodobnostou nevratis - vlastna skusenost. Ak dokrmovat, tak cez cievku na prsniku.

evka4
6. apr 2016

@kris557 namiesto kupy drahej flasky si skus zavolat laktacnu poradkynu, ta by Ti mohla pomoct vratit sa k plnemu kojeniu. Dokrmovanie cez flasku je zaciatok konca kojenia, vlastna skusenost. Drzim palce.

cannella
6. apr 2016

Tiez odporucam laktacnu. Je to oooovela lepsia investicia, ako Calma flasa

ukulela
6. apr 2016

ja som prve tyzdne /mesiace dokrmovala raz denne - vzdy posledne kojenie pred spanim - z flase avent natural. najprv UM, neskor uz moje odsate mlieko (odsavalasom v noci, lebo maly spaval 10 hodin a cez den pil aj kazdedve hodky a vecer som uz bola vydrulana cela - bolo by mu malo) - ale ine som chcela 🙂 ze nemal problem s flasou ziadny, neskor som uz robila tak, ze vydrulal celu flasu a este sa trocha dorazil na prsniku - a z cumla na bradavku prechadzal uplne plynule. neskor som v pohode rozkojila uplne a nemusela som dokrmovat. tie flase avent natural nie su take drahe. a tiez pisu, ze cumel "simuluje" kojenie z prsnika.

kris557
autor
6. apr 2016

@cannella
@evka4. dakujem. Skusali sme cievku a raz asi stacilo. Pijem vineu, jem plnotucne veci, uzivam homeopatika, pijem caj pre kojace matky. asi po 2 hod. som si odsala len 60 ml po 8 hod. cez noc si hodinu odsavam ledva 125 ml. Neviem ci sa mi este zvysi tvorba mlieka...aspon keby mi to dokrmovanie vydrzalo co najdlhsie. Myslim, ze laktacna by mi odporucila cievku. No neviem.

ukulela
6. apr 2016

@kris557 ja len pridam - mne velmi pomohla rucna odsavacka (kamoska tiez zahodila elektricku, ta jej rozfrflala bradavky, a vratila sa k rucnej) - ale musela som si vychytat sravnu techniku odsavania. a tiez som doodsavala po kazdom kojeni - aj ked len par ml,doslova kvapiek, ale vytlacila som vsetko, aby do hlavy dorazila info, ze mliekarne su uplne prazdne a treba plnit. nehovoriac o tom, ze som si v noci davala budik a odsala, aby bolo na druhy den a tiez aby sa do rana doplnilo - aby zase mali hormony pokyn, ze treba tankovat, lebo je dopyt.
mne viac smakovala marka ako vinea. a tiez nealko tmavy radler (taka cierna plechovka steiger). z cajov mi najviac zaberal hipp instantny pre dojciace matky (teda asi najdrahsi - ale ked som si dala, vedela som, ze potecie) a aj doam miesany - majoranka, aniz,fenikel, rasca. takzvany bombardovaci 🙂
... na zavrlen pridam, ak aj nerozkojis, netrap sa. hlavne ze mas zdrave a stastne a nakrmene dieta. ci na materskom, ci umelom mlieku.

kris557
autor
6. apr 2016

@ukulela Dakujem ti za rady. Prvu som tiez takto a vydrzalo to necele 3 mesiace. Pozerala som avent natural. To je iny cumlik ako byva k odsavackam ci ten isty? Lebo mam avent rucnu aj elektricku. Z tej rucnej som mala hrozne presilenu ruku preto som kupila este aj elektricku.

ukulela
6. apr 2016

vidis - mne zas lepsie rucna sla. ale teda musela som dobre prisat - a potom stacilo stlacit a par sekund drzat. nie "pumpovat o sto sest". niekedy zacalo tiect az po hodnej chvili, ked som napumpovala dobry podtlak. - a to ma musel naucit moj chlap 🙂
ci je to iny cumel, to ozaj neviem, lebo som odsavacku poziciavala bez cumla, ten som si kupovala novy. - ma take "slzicky" dookola vo vnutri.

lauricka
6. apr 2016

@kris557 ahoj, z vlastnej skusenosti, nakontaktuj sa na laktacnu poradkynu a nacvicte si spravne sanie a dojcenie, techniku. Flasku nekupuj ziadnu. Kasli na flasky. Ak potrebujes dokrmovat - co, podla mna, je len docasny stav, urcite su velke sance, ze sa to zlepsi a nebude treba, tak su aj ine moznosti. V pohode sa da lyzickou, uplne super mi fungovala cievka na prste, stacila obycka zo zdravotnickych pomocok a moj prst, uplne lacna zalezistost, alebo cievky nalepit na prsnik, takze aj saje prsnik, aj ide mlieko cez cievku alebo drahsia verzia suplementor original kupit. Vsetky tieto alternativne sposoby dokrmu, aj ine este, su na webe. Na mamile. Toto vam postaci, ver si a ver tomu 😉 Pises, ze si skusala cievku raz. No, tak to mohlo byt vselijake, to musi clovek bud vidiet na videu alebo ti to ukaze laktacna, ale mne to islo uplne fajn, nezahadzuj tuto moznost. Co sa tyka pocitu, ze mas malo mlieka, tiez som prve tyzdne mala, tak som, ako ty, mala potrebu dokrmit, hlavne vecer. To postupne ustupilo, dojcime bez problemov, mala ma uz 15 mesiacov. A iba raz som skusala odsavat odsavackou a prd tieklo, ale mlieko urcite mam :D. Mala si vytiahne. A s cim sme presli pri dvojcatach, to ani nebudem rozpisovat. A medely som mala doma, dve. Zbytocne vyhodene peniaze.

kris557
autor
6. apr 2016

Mozno je to ten isty cumlik ma take cosi, len som jej ho prestala davat kedze ta flasticka z tej odsavacky nebola antikolikova.

kris557
autor
6. apr 2016

@lauricka dakujem si mila. Ja som raz pouzila cievku co sa s jednym koncom strcila do flasky a druhym do ust babatka...som nevedela, ze su aj ine cievky.

lauricka
6. apr 2016

@kris557 ale to strcis babatku do ust aj s prstom, cele, ono saje prst hlavne a z tej cievky, kedze ju ma v ustach spolu s prstom, mu tecie mlieko. Cievky? K suplementoru, lebo aj ten som mala doma, samozrejme, boli cievky troch hrubok. Pri malej som si kupila v zdrav. pomockach, kde mali len jednu, stacila uplne.

cannella
6. apr 2016

@kris557 ako o sebe keby som citala. Kup si Benedikt lekarsky a senovku grecku a zacni ich uzivat. Co najskor! Aspon 3 x denne 3 tablety. Homeopatika abdolutne nepomehaju, ako keby som cukriky cucala, efekt bol rovnaky

kris557
autor
6. apr 2016

Baby ja vzdy davam naraz z oboch prs. Vy ste davali na jedno kojenie jedno prso a potom na dalsie druhe prso?

ukulela
6. apr 2016

@kris557 ja som davala obe - ale na preskacku. raz najprv prave, po vydrulani na dorazenie ako zakusok lave - a dalsie kojenie najprv lave, po vydrulani prave. ale vzdy mi ten prva prsnik sal tak 15-20 minut - jednu cast sitcomu, co som si pustala z PC, aby som sa nenudila 🙂 segra davala zas po jednom ... skus po jenom a uvidis. za pokus to stoji.

lauricka
6. apr 2016

@kris557 dojcit sa ma z jedneho prsnika zacnes, kym babo chce, tak ho nechas, ked sa odpoji a vyzera, ze dopilo, ponuknes druhy, babo ak chce, pokracuje na druhom, ak sa odpoji, ponuknes zas prvy, kym babo chce, tak striedas, dokedy babo neda najavo, ze mu staci, uz nechce. Takze mozno zacnes jednym, potom da druhy, potom kusok zas prvy a hotovo. Alebo len jeden. Alebo oba a hotovo...to zavisi od babatka a od jeho hladu/smadu. Dojcis na poziadanie. Nesleduj nic, ziadne hodiny. No a dalsie kojenie pokracujes ako si skoncila, ak skoncilo na prvom, ponuknes najprv druhy, proste stale sa to strieda.

lauricka
6. apr 2016

@ukulela tvoj system bol super, tak to ma byt

lauricka
6. apr 2016

@kris557 jo a co sa tyka senovky a benediktu, mozes to vyskusas. Tablety spolahlivo poslu napr. z lekarne Adonai Kosice. Poslu postou hocikam. Beries 3x3 denne z kazdeho. Niekedy sa cenovo oplati pozriet aj tu bazar, ci zeny nepredavaju.

kris557
autor
6. apr 2016

Ja jej dam jedno sa naglga potom hned druhe sa naglga a potom jej dorobim 90 ml. Ma 2 mesiace. Cez noc odsajem tych 125 ml a rano dam len to. Dorabala som jej len 60 ale sa mi zdalo ze je na prse kratsie predtym ju mala stopnut z kazdeho prsa po 15-20 min. A teraz je na jednom prse tak 5 min. Ako kedy niekedy este menej aj 3 min. Dok. mi poradila dorabat namiesto 60 len 30 a castejsie prikladat.....to bol iny lutostivy plac. Nemohlas om ju nechat hladnu ☹ Mam pocit , ze vyglga len to predne mlieko kt. Jej tecie a uhasi smad a potom caka na flasku aby sa najedla ☹

janifer
6. apr 2016

pozor ten benedikt alebo senovka zapeka!!! Mne sa potom dieta nevykadilo 2-3 dni? Uz si nepamatam, ale predtym kakal aj viackrat denne, cize sme sa dost natrapili. Skus najskor nizsie davkovanie, alebo cielene jest aj salaty, viac zeleniny, ovocia, ziadnu ryzuv obdobi ako jes senovku a benedikt. Inak aj ja som sa trapila, odsavala, maly sa nervoval, ze mam vecer malo mlieka, nam okolo toho 2-3.mesiaca tiez pomohla senovka a benedikt. Nie som laktacna poradkyna, toto je moj nazor: uplne prestat s flaskami a cumlami. Dieta sa z toho nervuje, caka ze aj prsnik bude tak rychlo tiect. A skus prestat odsavat. Aj ja som veru odsavala, potom to davala malemu pit pred spanim, ale nie je to dobre podla mna, treba si tie prsia nastavit bez odsavacky. Mozno par dni bude nervnejsie pri zaspavani, ale skus nedat vecer tu flasku. Mlieka je dost, dieta sa chce vecer ukludnit na prse a podudlavat si, jemu ani tak nejde o mlieko, myslim ze najedene bude asi dost, ked potom vydrzi viac hodin spat? Inak mne sa syn doteraz budi kazde 2-3-4 hodky v noci, po zaspani aj po hodine, trochu si cucne a spi dalej. A to ma 20 mesiacov.

kris557
autor
6. apr 2016

Si zlata. Len ona po naglgani uz nechce k prsniku ani hlavku otocit a place ze jej netecie...

janifer
6. apr 2016

Ano a castejsie prikladat, aj dlhsie nech je na jednom prse, mozno nenukat oba prsniky za sebou... teraz je ten prvy rastovy spurt, mozno sa prsniky prestavia za par dni same na vyssiu produkciu, ked budes prikladat viacej. Skus ju ponosit, kym jej das druhy prsnik, alebo nech je chvilu este hore, popestuje sa a za polhodku-hodku ponuknut prsnik druhy.

lauricka
6. apr 2016

@kris557 a preco rano len to? Prikladat treba co najviac k prsniku. A tie flase by som moc neodporucala, na to by si nemala zvykat. Skus po prste dokrmit. A skutocne by stala za to laktacna poradkyna. Ma len dva mesiace, vela sa da urobit este a zlepsit. Znama mala dvojcata a rozkojili sa, aj ked boli zo zaciatku na flaskach. Ale to nerobila nic, len lezali na posteli a stale ich prikladala. Ale da sa to, verim, ze u vacsiny zien to ide, len treba na to ist spravne. Nerobit zbytocne chyby, poradit sa. Vela stastia. Ozaj a vela kontaktu telo na telo, noste sa, spite spolu, vsetko so vsetkym suvisi.

martynnka
6. apr 2016

@kris557 Ahoj, pokial mas zaujem cisto len kojit, radsej tych 20 eur usetri na pomoc laktacnej poradkyne. Minimalne si na www.mamila.sk najdi ich zoznam a zavolaj niektorej, poradenstvo cez telefon je zdarma. Pokial uz nechces flasu, ziadnu nekupuj, babatko musi sat len z prsnika, aby ti stimulovalo tvorbu mliecka podla jeho potreby, ak kupis flasu, bude to len zacarovany kruh. Spociatku by ti pomohlo dokrmovanie cez cievku, ktora sa prilozi k prsniku, babatko ma v pusine prsnik s cievkou (takou hadickou), tym stimuluje tvorbu materskeho mlieka, aby ho bolo viac a zaroven pije umele mlieko cez tu cievku. Laktacna poradkyna by ti to prisla ukazat domov. Pripadne by vedela "vychytat" aj ine mozne problemy s kojenim, ktore teba nenapadli - ako spravna poloha, pozriet uzdicku pod jazyckom, spravne prisatie a tak... 🙂 Tvoje odhodlanie cisto len kojit je uzasny zaciatok a drzim palce 🙂

kris557
autor
6. apr 2016

@lauricka davala som si ju k sebe do postele len som teraz uprednostnila postielku nech radsej lezi na monitore. Teraz som odsavala polhodku z oboch a mam zatial 90 ml ale ax po piatich hodinach.

kris557
autor
6. apr 2016

@martynnka. Dakujem. Uzdicku ma ok. Aj prisat sa vie. Asi naozaj zavolam poradkyni. Inak tie cievky su jednorazove asi ich musim kupit tony 😀

martynnka
7. apr 2016

@kris557 jaaaaj ato odsavanie. Ja kojim dve deti tandemovo, uz teda dokopy takmer 4 roky odkojene. Ale v zivote som neodsala ani 100ml cez odsavacku. Mne to jednoducho nejde, akoby mi na tu odsavacku bradavky nereagovali, ja potrebujem dieta, aby par sekund cuckali a vtedy sa mi cez spustaci reflex pusti mlieko, s odsavackou to nedokazem 🙂 Takze sa vobec nestresuj, ze si malo odsala, vobec to nehovori o tom, kolko od teba vypije babatko...

ukulela
7. apr 2016

@kris557 jasne, tosa ozaj len napije predneho a na zadne kasle ... skus pocas pitia intenzivne masirovat prso, pomahat jej,aby jej lahsie tieklo, tlakom smerom spod pazuchy ku bradavke, akoby si si vytlacala mlieko. mohla by sa tak lahsie dostat ku zadnemu mlieku.
ale ako som pisala, ak to nepojde, tak sa netrap. su zeny, co koja este menej. ta kamoska, co som spominala, ze nemohla elektricku, tak odsavala do pol roka. a vychadzalo jej to tak, ze jedno krmenie UM a jedno MM. a maly bol od mala len na flasi, jednoducho sa neprisal. a svet sa nezrutil 🙂