Mixovaná strava pre 8 mesačného

91erika94
11. dec 2020

Ahojte chcem sa popytat dokedy ste mixovali deturencom papat? My mame skoro 8mesiacov a akonahle ma vacsi kusok uz ju napina a prestane papat...
Dakujem

evamea
11. dec 2020

Ja som prestala mixovať keď mal 5,5 mesiaca. Odvtedy mu všetko len popučím.

lulka321
11. dec 2020

@91erika94 ja som mixovala všetko do roka, malá nemala ani jeden zub 🙈

potvorka88
11. dec 2020

@91erika94 ja som nemixovala vobec iba pucila. Treba ist na to pomaly a postupne menej mixovat a nechavat vacsie kusky. Zvykne si a to, ze babo nema zuby neznamena, ze sa nenapapa. Dasienka su dost tvrde a strava makka. Poradi si.

kika831
12. dec 2020

@91erika94 ahoj, ja ta ukludnim. Z krmenia mladsieho syna som bola na nervy poriadne dlho. So stravou sa mi dusil este v 1 roku. Mixovala som mu vsetko. Do 1 roka aby sa chudatko male najedol som mixovala na komplet, potom mi lekarka poradila skusat len malicke kusky dat medzi vymixovane a takto sme postupovalo dalsi polrok. Az kdesi v 1,5 roku som uz davala stravu nakrajanu. Lekarka mi povedala ze to nie je nic hrozne a ze niektore deti to tak maju. Moj maly sa dusil aj s mliekom ako novorodenec a dojca. Takze chce to len cas a postupne sa naucia 😉

91erika94
autor
12. dec 2020

Ahojte..dakujem za vase odpovede..mala mi spapa chrumku aj kusok chlebika ale obed ako taky musi byt pomixovany inak ju nadrapuje..nechapem.🙈

nikiki29
12. dec 2020

@91erika94 ja som vždy len popučila vidličkou... najprv poriadne ako to len išlo a potom postupne menej...

marianarem
18. dec 2020

@91erika94 Aj u nas je to takto a maly ma uz rok. Vnimam to tak, ze ked si da sam do ust trebars tu chrumku a odhryzne si, tak je nastaveny na to, ze ju bude zut a sam si potom kontroluje, kedy prehltne, rozzuje si to na velkost, ktoru prehltnut vie. Z prikrmu, kde su v kasovitej strave primiesane kusky, sa nevie vysomarit. Bud to cele skusa prehltnut a napne ho, alebo sa mu to zda vela materialu na zutie naraz a vypluje to. Spolieham sa na to, ze sa to bude postupne vyvijat a menit no a budem skusat. Mne lekarka povedala, ze niektori mixuju aj do dvoch rokov a je to ok.