Mixované jablká a mrkva. Je to správne u polročných detí?

mkancir
18. jún 2008

dobrý deň je správne začínať u polročných bábätiek začínať s mixovanou mrkvou a jablkom?

titkovamiriam
18. jún 2008

asi by som 2m.este pockala 🙂

titkovamiriam
18. jún 2008

A este som zabudla -nie mixovat ale na jemno postruhat,aby sa naucilo kusat.

vesi
18. jún 2008

prečo by si počkala? som len zvedavá, nerýpem 😅

my sme začínali len mrkvou, ako píše miriam, jemne nastrúhanou, alebo sú HIPP výživy čisto mrkvové...

majka35
18. jún 2008

tiež neviem, na čo čakať ... veď nekojené detičky od 4. mesiacov a kojené od 6. mesiacov sa začínajú prikrmovať ... ja som tiež začala mrkvovou hippkou ... a mrkvu som mixovala, aj s jablkom a moja kuše jedna radosť ... a hlavne mamu ... 😀 😀 😀

lenocka6
18. jún 2008

Ja by som tiez necakala, ved ako povedala majka35 take deticky sa uz zacinaju prikrmovat. A mrkva sa dava ako prvy prikrm. Ja som detickam najprv mixovala, ale postupne sme prechadzali na vacsie kusky. A teraz synator (10m) nema problem pokusat aj mesko a to ma dva dolne zubky a dva horne len polovicne. Niekedy je dobre, ked budes robit kasicku, nechat tam trosku aj hrudky, aby si zvykli. 🙂

junovka
18. jún 2008

mkancir, kludne mozes zacat davat...ale najprv zeleninkou, ako je mrkva... a asi tak po mesiaci zacni davat ovocie.Mrkvu pomixovanu a jablko postruhane na spec.struhadle na jablka.Ak by odmietalo surove jablko, tak skus obvarit v troske vode a zmixovat na kasu 😉

klaudia74
18. jún 2008

Je to obľúbené jedlo nášho malého. 🙂 Varená mrkva so surovým jablkom. A tiež som si všimla, že sa mu z toho perfekte trávi. 🙂

titkovamiriam
19. jún 2008

bol to moj nazor,kojila som tak som prikrmovala az od 8m.,struhana mrkva a jablko su super a potom ta kakanica 😀 .
inak krmime sa tym cela rodina 😀

magda22
19. jún 2008

a ja som pocula, ze miesat ovocie so zeleninou nie je dobre

titkovamiriam
19. jún 2008

lenze jablko s mrkvou je vynimka 😀 ,minule to objasnoval aj pan Bukovsky-ale neviem preco je akurat jablko so zeleninou vynimka.
prakticky ine ovocie a zeleninu ani nemiesam 🙂

vesi
19. jún 2008

ano, jablko s mrkvou je v pohode,ale nedávala by som to ako prvý príkrm. s ovocím by som počkala ako tu už niekto písal. pri zavádzaní novej zložky sa má pridávať minimálne 3 dni vždy len jedna nová, ked sa dieťa vyhádže, aby sa vedelo z čoho 🙂

magda22
19. jún 2008

aha, tak to je super

mkancir
autor
19. jún 2008

ako mu to mám mixovať to jablko a mrkvu?na kašu či len posekať?

titkovamiriam
19. jún 2008

nastruhat na jemnom struhadle,najlepsie na plastovom aby si nezabil vitaminy 😀