Mliečko spapá iba v spánku. Je to normálne?

malazu
6. júl 2009

Malá je odstavené pre stretu mlieka od prsníka od 5 mesiacov, Od vtedy papká len nutrilon, zhruba v 6 mesiacoch som jej začala pridávať do mlieka ryžovú kašu. Mliečko krásne spapká 3 x 180 ml za deň, občas aj v noci. teraz má 10 mesiacov ale môj problém je v tom že papká len keď spinká. Keď je pri vedomí vytrvalo mlieko odmieta. Pritom jogurty, a iné mliečne výrobky bez problémov spapká ale nechce mliečko. Na zmenu mlieka za kravské je asi priskoro. Okrem toho papká polievočky, mäsko, zemiačiky...bez problémov a s chuťou.

ďakujem za reakcie.

saska.t
6. júl 2009

malazu, stava sa to dost casto jednoducho zvys cez den prisun inych mliecnych vyrobkov tak aby to bolo aspon 500 ml za den a mas po probleme vobec ju nenut ani moja uz mlieko nepije ako kedysi, ale ved su jogurty syry, acidka tak v tom nevidim problem 😉

martao
6. júl 2009

malazu,
z vlastnej skúsenosti viem, že sa to dá vydržať.My sme takto fungovali od 4 mesiaca do 1,5 roka. Stačí ak bude mať 2 krát za deň 180 ml to je 360 ml a do 500 ml mlieka doplň kašou, jogurtom, omáčkou a bude to super. Nerob si starosti.

adas
6. júl 2009

Ahoj malazu,
aj nas zbojnik od 1 roka nepil mlieko vobec a trvalo to asi 2 mesiace a odvtedy pije mlieko len ked nanho nevidi 😀 , t.j. v polospanku alebo rano hned po prebudeni, ked sa este nevie rozpozerat, ze je uz vlastne den. Tiez to dobiehame kasou a jogurtami.

zuza.m
6. júl 2009

aj u nas to tak je ,tiež ho moc nemusi ,cez den som mu ho začala davat neprihriate a celkom mu chutilo.asi ho to cez teplo o svieži.ale tiež ma dni kedy ho nechce ani vidiet,a vypije ho len za spanku.horšie je že maly je alregicky tak že jogurtami a syrmi to dohnat nemožeme.

akejka
7. júl 2009

ahoj, moja malá papá mlieko od 7 mesiacov len raz denne 200-300 ml...ale zároveň mi od 6 mes. jedáva na večeru mliečnu kaču z 200ml mlieka, od 7 mes. jogurt a teraz od 1 roka aj každé ráno tvrdý syr - samotný do ruky, kinder mliečny rez miluje a pod...
takže aj keď sme na mlieku len raz denne (niekedy vypije dokonca len 50ml), limit do 500 ml denne vždy spĺňame inými mliečnymi výrobkami...je úplne jedno, či vypije 200 ml mlieka, alebo si takú dávku doplní 1 jogurtom a pod...dokonca mliečne výrobky sa ku každých 100ml pripočítava myslím 50 ml navyše -
teda, ak dáš jogurt 150 ml, ako keby vypil 200 ml mlieka...atď

a mám kamošky, ktorých deti mlieko po roku nepijú žiadne - ani UM, ani krabicové kravské mlieko, ani kako, proste úplne odmietajú mlieko v tekutej podobe...ale ke´d spapajú denne napr. 2 jogurty, nejaké syry a pod. tak to stačí...

Tak si z toho nič nerob, je to O.K. 😉

veronikac139
8. júl 2009

Ahoj, chcem sa spytat, bola sa som na poradni a dr. mi na otazku ci uz mozem malej davat jogurty ked ma dovrseny 7 mesiac povedala ze az po 9 mesiaci. Ale vknihach som citala ze mozem kludne od 7 mesiaca, lebo mala bola nekojena , teda iba 3 mesiace kojena. A tiez mam ten isty problem, v noci vypije asi 2x150ml mlieka ale cez den ani za nic. zato cajika vypije v tych horkach vela, kedto aj vyskusam zamenit ze menej caju a radsej mlieko, ani citit. Ako je to teda?

nikollette
28. aug 2009

No tak toto poznáme aj my...
papanie mliečka iba v spánku, či polospánku 😒 😅