Mliečna strava - odkedy ju môže?

patka1984
19. apr 2008

moj maly ma 6 mesiacov a a davam mu polievku s kuracim mesom a vyzivy marina keks s bananom a papa vecer kojim lebo cez den nechce ked papa normalnu stravu a vecer aj kasu ryzovu davam mu aj pribinacika ale neviem ze odkedy moze mliecne..? 😉

kili
19. apr 2008

patka, pribináčika by nemal do roka, lebo je z tvarohu a ten sa nesmie. Iné mliečne výrobky sa môžu až od 9m, síce minule mi niekto písal, že aj skôr, no ale teraz určite NIE

patka1984
autor
19. apr 2008

ale nevadi ked jedol par krat a ryby moze?dakujem

kili
19. apr 2008

ryby presne neviem, spýtaj sa v téme prvé príkrmy. Ale určite ešte nie, ale do roka sa nejakú môžu, ale neviem presne aké a kedy. V jeho veku môže len zeleninu, zemiaky, ryžu a kuracie, morčacie, králičie al. telacie mäso.

dadulka19
19. apr 2008

patka,neblázni,že pribináčika 😕 ...od 6 mesiacov môže jogurty,najlepšie biele s probio(my sme začali ako 7 mesační,hoci dokina pov.že sa môže od 6 mesiacov).Ale netreba to s nimi preháňať.Treba hlavne dávať čerstvé ovocie jablko,banán,hruška+čo píše kili... a sušienky ja dávam Sunarka,určené pre mimi a nie marína keksy a pod.A prečo sa ponáhľaš s rybami?Má fakt ešte čas.Uplne stačí,čo je tu už vymenované... 😝

andy.a
19. apr 2008

Paťa,môžeš dávať ešte aj zemiakovú kašu a žltok,neviem,či to tu bolo spomínané 😕 a zeleninu 😝 ovocné výživky..ale postupe zavádzať.. 😉
a pozerám,že tvoj malý ešte nemá ani 6 mes.,je kojený ..a už dávaš všetky tie jedlá čo si písala ?? mala si začať od ukonč.6.mesiaca zeleninou,dr.vám kázala začať skôr ?? 😕

jogurty sa môžu až od 8.mes.,dokonca niektorí dr.doporučujú až od 10.mes. 😝
a tvarohové výrobky/Pribináčik,Termix a pod../až od 1 roka 😉

patka1984
autor
19. apr 2008

tak dakujem vam vsetkym.zltok moze?dam na vas ale ked na mna tlaci rodina ze mi sme uz jedli vsetko ze moze aj moja mama aj svokra tak co im mam.a ja som hovorila ze by este nemal mliecne.tak dakujem Zatial teda zeleninu a vyzivi a kasu ryzovu ale ta sa zaraba s luckou.

andy.a
19. apr 2008

Paťka,žltok až tak okolo 7.mes.. 😉

martina236
19. apr 2008

patka, hlavne nedaj na "rady" rodicov. musis si stat za svojim a hotovo. nech ta hlavne podrzi manzel. ja som kojila sice len 2 mesiace, no napriek tomu som sa s prikrmami neponahlala. niekedy sme kadili do obycajnych plienok a podobne a tu sme, ale kedze mame ine moznosti jednorazovky a mnoho inych druhov, kt. neviem ako funguju, tak si vyberieme pre dieta to najlepsie, nie? a kedze veda o cosi pokrocila a o niecom svedci, tak nebudeme svojim detom skodit, ked vieme ze od enzymov v traviacim trakte az po oblicky sa dietatu vyvija postupne, naco zatazovat organizmus, ked nemusis. takze argument, ze my sme jedli vsetko a tu sme u mna neobstoji. ja som si od blizkych co to vypocula, ale pochopili, ze je zbytocne mi doto zasahovat.
tak vsetko dobre prajem a hlavne postupne a v malom mnozstve, hm? 😉

jarka007
19. apr 2008

My sme dokonca nedavali do 10mes. ani nic mucne, ziadne piskoty, ziadne keksy, iba kase . Od alnatura z DM existuju rozne celozrnne, nielen ryzove. S tymi sa moze zarabat vyziva (plus 1 caj.lyz. oleja), co je omnoho zdravsie ako biela muka a vyzivnejsie ako ryzova. Do jedneho roku absolutne ziadne ryby, dokonca aj pre dospelych sa odporuca max. 1-2 krat do mesiaca, kvoli roznym kovom ktore ryby, hlavne morske obsahuju.
Hov. maso resp. telacie, kvoli zelezu, ktore male deti potrebuju pre vyvoj. Zapijat napojom bohatym na vitamin C-(napr. jablkovy dzus), kedze vstebavanie zeleza je tym ucinnejsie. Mensi, 16 mes. napr. este stale nestravi mlieko, tak mu ho nedavame a pije susene. Starsia ho pila uz od roku.

martina236
19. apr 2008

no co sa tyka lepku, tak oficialne od 7. mesiaca sa moze, ale my sme zacali asi v osmom, deviatom nepamatam presne. mala ma 18 mesiacov a stale pije nutrilon a este aj bude. nechystam sa na krabicove ani podobne.

jarka007
19. apr 2008

Videla som ze v slovenskych casopisoch sa pise uz od 7. mes. Nazory ani v tejto oblasti nie su jednotne 🙂 Nasa Hebamme dokonca neoporucala maso skor ako pred 10. mes.
Martina a s tymi radami je to pravda.
Drzim palce patka s presvedcovanim rodicov 🙂 . Niekedy je to naozaj tazke.

bambusko
19. apr 2008

podavanie tvarohu do 1 roka nie je vhodne kvoli vysokemu obsahu bielkovin, ktory zatazuje nezrele oblicky. co sa tyka keksov, obsahuju lepok, ten by sa mal zaradit do jedalnicka, ak v rodine nie je celiakia, po ukoncenom 7. mesiaci, inak moze poskodit vystelku tenkeho creva. traviaci trakt ako ostatne sustavy u deti len postupne vyzrievai, netreba ani solit a sladit do 1 roka, vytvaraju sa tym nespravne stravovacie navyky a tym aj predpoklad k roznym ochoreniam - cukrovka, srdcovocievne. patka, stari rodicia maju tendeciu napchat do vnucika vsetko, uz len klobasy, slanina, hranolky a hamburgery a mozu ho poslat do sveta 🙂 koko je medzi dnesnymi tridsiatnikmi celiatikov??? dosledok podavania krupicovej kase od 3.mesiaca v sedemdesiatych rokoch. drzim palce 🙂

patka1984
autor
19. apr 2008

Dakujem vam vsetkym mate pravdu a budem na to naozaj davat pozor fakt dakujem je to tu fajn vela nazorov.este raz dik.
🙂

patka1984
autor
20. apr 2008

Dobry vecer a este sa chcem opytat ze ci by mohol mliecnu ryzu od danone.Dakujem
😒

martina236
21. apr 2008

patka zbytocne nekomplikuj. jogurt ako jogurt, ci mliecna ryza ci co. moj osobny nazor pre 6. mesacne dieta NIE. nam lekarka tiez odporucila jogurty az od 10 mesiaca. neboj nic maly nezmeska, este sa tych hluposti tooolko naje.