Mliečne výrobky. Kedy ich začať dávať?

lenicka8
3. dec 2008

Poradťe kedy treba dať do jedálnička mliečne výrobky ako pribináčika alebo ostraváčika a mlieko. Malý bude mať 6 mesiacov a je dosť veľký a má 8,5 kg a zdá sa mi že by to už mohol papkať. Poraďte kedy ste začali aj vy

majcik
8. dec 2008

Nooo, tak my sme sa na cumel naucili, kedze krpcek si od zaciatku strasne cmulal ruky a pchal si ich do ruk aj po najedeni, no stale. Dost sa mu supala koza na tele a cmulat taketo rucicky ... no radsej ten cumel.
Ja som zas pocula taky nazor (od zdravotnej sesty), ze niektore deticky maju jednoducho silnejsi saci reflex a potrebuju stale cosi cuckat a sat. Ked som ho nechcela mat stale na didke a aj teraz neskor, tak jednoducho cumel musi byt...

A klobuciky - pouzivam stale ... preco? Lebo mam dost velke prsia a maly si jednoducho bradavku nevedel chytit. V porodnici sme sa riadne vytrapili so sestrickami, 3 poskakovali okolo neho - sestricka, svokra a ja ... on reval a reval a nevedel pit, takze som si klobuciky zaobstarala velmi rychlo. Skusali sme kadeco a je pravda, ze casom si na ne zvykol a potom mi uz odmietal pit "na priamo", ale ja som rada, ze ho stale kojim, ma uz 8 mesiacov, mliecka nemam az tak vela, ale na 4-5 kojeni denne to este vyjde ... nie je to ideal kojit cez klobuciky, ale radsej cez ne ako vobec. Niekedy uvazujem, ze ako to budem riesit pri dalsom babatku ... no neviem ,uvidime 🙂

majcik
8. dec 2008

Erikasadek - este k tej antikoncepcii - dojcenie. Podla mna je to tiez velmi individualne a nie pouzitelne u kazdej zeny. Priklad - kamoska ma syna, ktoreho kojila aj v noci, aj cez den a cumel nepouzivali a cyklus sa jej napriek tomu obnovil velmi kratko po sestonedeli. Ja som kojila niekolkokrat za noc a velmi casto za den (aj 10-12 krat za 24 hodin) a prvu MS som dostala aj napriek tomu 5 mesiacov po porode. A poznam zenu, ktora kym kojila, nemala vobec fungujuci cyklus a to aj dva roky a jej deti cumlik mali.

erikasadek
9. dec 2008

majcik to ze nemal fungujuci cyklus, neznamenalo, ze nemohla mat plodne dni, ani co by o to vedela...

ja som to napisala, len ako poznamku, je to od odbornika, neviem ti povedat o tom viac bolo to povedane, pred rokom, v jednej relacii, pretoze vela ludi ma mylnu predstavu, ked kojim neotehotniem, tak hned vysvetlili, ake zakladne podmienky, treba splnat, aby nastal hormanalny cyklus u zeny , ako keby brala tabletku..
a to aj za cenu ze nema cyklus, teda , ako s hormonalnou , tabletku ktoru dostavme hned , po prepusteni, ja na tej istej baze, len sa musi brat v tu istu hodinu,a nemusis mat cyklus nato aby si otehotnela, len treba dosrziavat hodiny....

je to zlozita tema, a tu nepatri.... 😉

ale ver mi podla toho co som pocula tak to funguje...
ten cumlik, sposoby, z eto dieta nema taky saci tah aky je potrebny aby tahal dostatocnym tlakom, ktory po urcitom case sposoby hormonalnu zmenu, teda mozog vyda signal, a vypustaju sa hormonu, ktore su tie iste , ako antikoncepcna tabletka...
teda nechcem do toh vrtat, uz si vsetko nepamatam...
bolo to uz davnejsie... ale podstata je tu....

osobne nemam nic voci cumlikom....

amarelka
9. dec 2008

erikasadek, áno máš pravdu,trochu mimo, ale kojenie sa može považovať za antikon., iba v prípade, ak žena kojí v PRAVIDELNYCH intervaloch,každé 3-4 hodiny čo je dnes velmi zriedkavé, kedže vačšinou sa kojí podla potreby babatka

johanda
9. dec 2008

proti dudlíkům nic nemám, starší dceři, která byla velmi ucumlamé dítě, jsem ho dala ve 3 týdnech a kojila jsem přes 2 roky, mladší ho nechtěla vůbec a kojím též 2 roky. Ani jedna z nich ovšem neměla problém s přisáváním, ani já s tvorbou mléka. Pokud by se nějaký problém s kojením vyskytl, dudlík bych se snažila nedat před koncem šestinedělí.
Kojení samo o sobě není antikoncepce. Jedině v případě, že matka kojí min. co 3 hodiny ve dne a 4 v noci, nemá menzes, nedává žádnou jinou stravu ani vodu, dítě nemá více než 6 měsíců. Nesplnění jediné z těchto podmínek antikoncepční účinek kojení rapidně snižuje.

erikasadek
9. dec 2008

amarelka dakujem ze si ma nezrusila aspon ty, a poznas tento sysytem, pravidelneho kojenia, no ja viem bolo to mimo, ale na predoslej strane, som to napisala, ze je to mimo temu, ale ako jediny, vyznam, zakazu cumlika vidim v tomto pripade.....

no a stym kojenim , ano, nova moda je davat dietatu kedy chce....... 😉

kocky prajem vam pekne kojenie.... 😉

majcik
9. dec 2008

Erikasadek - myslela som to tak, ze naozaj nemala plodne dni, ani ovulaciu, ani menstruaciu ... ale to je len jedna zena, u ktorej viem, ze to tak fungovalo.
Ja som tiez proti hormonom, tie len naozaj v pripade, ked uz sa neda nic ine robit ... ano, je to mimo temy.. takze nejdem sa viac o tom rozpisovat.

Ano, ako pisete ... kojime podla potreby 🙂 Moje dieta by ma zjedlo, keby som cakala na 4-hodinove intervaly, ono chce aj po hodine.

sirinka
9. dec 2008

erikasadek to nie je nova moda ale prinavratenie sa k casom pred tym zvlastnym rezimom, ktory zasiel tak daleko, ze nam diktoval aj to, ako casto a kedy mame kojit 😉