Mliečny cukor resp. čaje s mliečnym cukrom

tynushqa
8. okt 2009

Ahojte,
viem že by som mala napísať do témy čaje, ale myslím si že táto téma by sa mohla viac rozobrať.

Pre moju bambuľu kupujem granulované čajíky /čistú vodičku odmietala piť/, a našla som čaje s mliečnym cukrom, ktoré aj kupujem cez internet. Na čajoch je napísane ako je mliečny cukor ľahko stráviteľný a ako šetrí zúbky a pod... Keď som raz šla do kamennej lekárne a vypýtala som si mliečny cukor tak na mňa pani magistra s 3 titulmi vybehla že či to chcem dávať malému babatku, že ako je to pre neho tažké, tak teraz nechápem...
Mála s tými čajíkmi nemá žiaden problém...

silvia.t
9. okt 2009

ahoj tynushqa , ja davam svojmu malemu tiez granulove caje cca.od 1mesiaca/je nekojeny...na zaciatku som mu davala len sypany ako kazala dr.ale ten nechcel vobec pit,a citu vodu tiez nevypije,takze kupujem granulkove a tie mu chutia velmi...mame jeden od humany s mliecnym curkom a potom asi 3od hipp s prirodnym cukrom neviem aky je medzi tym rozdiel,ale neriesim to velmi...ved ak by to nebolo vhodne nevyrabali by ich 😀

macka23
9. okt 2009

tynushqua,

asi mas namysli toto:

http://www.goldim.cz/sk/042/kategorie-165-biosl...

moja kamratka tiez kupuje tento mliecny cukor a dava ho malemu do mliecka /nie je kojeny/ a odkedy mu ho dava, maly jej lepsie kaka...podporuje to travenie.

Tez davam malemu sypany cajik...ale niekedy to dlho trva...tak som zhaanala cajik, ktory fakt nie je plny umelin a sladidiel a nasla som. V mnohych lekarnach nemali sajnu co chcem, az potom sme nasli jednu, bola tam prijemna lekarnicka objednala a cajik je super...je sladky ale obsahuje len mliecny cukor a malemu chuti :P

Len odporucam

http://www.goldim.cz/sk/042/

Dokonca ked som poprosila manzela nech mi ho pozrie v BA v lekarni, v jednej mu povedali, ze take lacne caje nemaju na sklade :D ocividne nebol v obraze 🙂 / nie su drahe...stoja asi tolko ci HIPP/

tynushqa
autor
9. okt 2009

macka, presne tieto caje objednavam aj ja 😉 ale musim povedat ze mala pije aj hipp caje

tigri
9. okt 2009

ak by to bolo take strasne, tak by tam asi nebolo uvedene, ze je to pre deti od 1.tyzdna 😉

ja mam doma cajik od babio granulovany s medovkou, ukludnujuci...starsia dcerka ho velmi zboznuje...mam aj ten bio mliecny cukor, ale zatial ho nepouzivam

a velmi dobre ceny na tieto cajiky ma internetova lekaren docsimon ... a nielen na toto, ale aj na ine veci, vela ludi mi bolo vdacnych ked im tu stranku odporucila 🙂

zuza.m
9. okt 2009

no tak baby na to pozor !mliečny cukor je laktoza a to je dost časta alergia pri malych detičkach .aj moj maly je intolerantny tak že by som mu s takym čajom asi velmi ubližila.

tynushqa
autor
9. okt 2009

zuzka vsak prave to ma zaujima, ono sa hovori ze mliecny cukor je aj v materskom mlieku a preto ze je prirodzenejsi ako napr. ovocne cukre a pod...

maartinkaa
10. okt 2009

ahoj tigri, ja som ti tiez vdacna, hned som si objednala mliecny cukor a aj cajicek 😉

zuzka a ty si ma zase nepotesila, lebo ja som mala v umysle to hned pouzit ☹

zuza.m
10. okt 2009

no je to tak že mliečny cukor je aj v materskom ,ale aj z tade vie poriadne ubližit dietatku na bruško.to su časte alergie ktore robia obrovske koliky malinkym detom aj ked mamička koji,a ked už je dieta alergicke a mamička chce nadalej kojit tak nesmie pit žiadne kravske mlieko aa ni vyrobky z neho.ja som si mliečko odsavala do troch mesiacoch a tiež som mala prisnu dietu,mohla som akurat activiu ,actimel a tvrdy syr.ale ak alergicke deti niesu tak je možno lepši ako obyčajny repkovy.

martinka to ma mrzi že som ta sklamala ,ved vyskušaj možno vam nebude robit zle,vyhadzanie okolo pusinky je tiež jeden z prejavov,hnačka,bolest brucha,vyhadzanie celeho tela.

ale ja by som to ja tak neriskovala a nekupovala ani tie granulovane čaje.maleho mam naučeneho na obyč.zalievany feniklovy čaj bez cukru a tears mi čaj ani ine sladene napoje ani nevypije,som rada koly tomu cukru ale niekedy nam to dost robi problem.nakolko sme boli v nemocke a tam nam dali iny čaj a osladeny no nevypil ani kvapku,tak sme davali len vodu ,aspon že tu vypije.
ale niekomu zase nevypiju nesladene tak že na vyber nieje čo?? 😅