Aké mlieko odporúčate pre 13-mesačné dieťa, ktoré sa chystám odstaviť?

tatranka4
6. mar 2019

Ahojte chcem prestať kojit moju 13 mesacnu dceru, ake mlieko jej davat nechcem.zase kupovať umel, ci len umel musi dr povdala ze jej nemam davat take normalne

hanickaondrik
6. mar 2019

Ja som prestala malú kojit keď mala 14 mesiacov. Umelé mlieka nechcela vôbec piť. Nevie piť z fľaše. Asi dva týždne nič nepila žiadne mlieko. Nahrádza som jej to mliečnymi výrobkami a mliečnymi polievkamy. Teraz pije kravské mlieko ráno a večer ale s trochou granka z pohára so slamkou.

nika898
6. mar 2019

@tatranka4 ja stale este sice kojim ale od roka som zacala pridavat na noc kravske mlieko. Teraz sa kojime uz len v noci a rano a mlieko pije pred spanim na obed a vecer. Od roka mozes klasicke kravske ☺

lenzas
6. mar 2019

@tatranka4 Nam inac tiez lekarka povedala, ze sa nemoze kravske mlieko. Vraj do 3 rokov by sa nemalo. Ja pit inac nedavam, robim ale mliecne kase a pridavam vodu, ale um stale pije raz denne, ked nemala som dlho dostatok mlieka.

klarissa25
6. mar 2019

Náš pije asi od roka 3,5 percentné mlieko 🙂

tatranka4
autor
6. mar 2019

No ja keď mala zapal prsnika a davala som jej umele tak vôbec nepila, lebo nevie z flase a neviem ci aj normálne z flase bude jedine ze jej nejaku bez cumla kupim, a tiw mliecne kasicky vobec mi nechce krupicu idem skusit este puding ci nebude

lenzas
6. mar 2019

@tatranka4 Nasa kase tiez nechcela dlhi, a potom zacala, ale len s bananom, inac nepapa

katrin21
6. mar 2019

do 3r sa odporuca davat umele mlieko. doktora ti dobre radi 🙂
moja mala vcera tri a este kupujeme,ale uz asi zacneme davat normalne... , ale jasne, ze od tych 2r sa uz aj tak nemusi, ale od roka by som este normalne mlieko urcite nedavala, fakt sa to neodporuca, vygoogli si nieco o tom...
v skratke.. kvalita krabicoveho mlieka je otazna.. je tam pripustne % zlozky, co su akoby biele krvinky , inak povedane hnis... je to z bolavych vemien, na ktorych mozu byt rany... ide to do mlieka, su na to normy, ale tak pre dieta su, uznaj sama, ine ako pre dospelych a celkovo uz len ten pocit...
UM je kontrolovane, upravovane, prisne na podmienky dietata.. preto by som nesetrila a aspon do tych 2r by som davala UM .. my sme na BEBE, jeden cas sme davali French lait( sku prave toto, lebo je o nieco sladsie, bude jej mozno chutit prave preto, lebo aj materske je sladke) ... Nutrilon je predrazeny ... vyber si , co ti vyhovuje

evkamotka
6. mar 2019

13m by som kravske nedala. Cim neskor, tym lepsie (myslim priamo cerstve, nie sucast varenia). Nestoji mi to za tie pripadne problemy..... (alergiu)
Ved si vygoogli, x doktorov sa k tomu vyjadruje aj na nete (ak uz nikde inde) aby sa cakalo.

jamika27
6. mar 2019

@tatranka4 mlieko podľa toho ako papá. Ak má plnohodnotnú stravu, (myslím tak, že ti už dobre papá rozmanité jedlo), tak nevidím dôvod na UM. Ak je vyslovene mlieková a nič iné neje (rozumej nechce ti poriadne jesť iné veci) tak UM určite aby jej nechýbali živiny.

Môj už od cca 7 mesiacov mal kravské mlieko v rôznych podobách - nie ešte na pitie, ale jogurty a v strave. Nerobila som extra stravu z jeho mlieka. Aj doktorka povedala že to je zbytočné. Musím poznamenať, že môj nemal nikdy s ničím problém, nebolieva bruško, nevracia atd. a od cca roka a 3 mesiace sme už začali postupne dávať na večer piť kravské, keď nám došlo UM, až sme ho prestali kupovať. Je drahé a môj ozaj jedol všetko, takže mal živín dosť 🙂