Moje dieťa nechce nič papať okrem materského mlieka

vivian2
8. jún 2009

Ospravedlňujem sa ak tu už je takáto téma, ale nenašla som....
Moja dcérka bude mať 15 mesiacov a je takmer len kojená. Odmieta skoro všetku potravu. Občas zje pár lyžičiek cestovín, ryže, alebo polievky. Sem tam trochu jogurtu. Proste nič moc... Žiadne mäso, vajíčka...
Začínam uvažovať, že by som ju odstavila, lebo ma niektori presviedčajú, že to by mohlo pomôcť k lepšiemu papaniu u dieťatka. No, lenže, ona nechce ani umelé mlieko. Úplne ho odmieta.
Ak s týmto máte nejaké skúsenosti, tak Vás poprosím o nejaké rady, lebo už začínam byť z toho poriadne zúfalá. Ďakujem

fifinna
9. jún 2009

vivian, ja som maleho odstavila uplne , ked mal 19 mesiacov a tiez mi nechcel ziadne ine mlieko. Zje za den jeden jogurt a sem tam vypije pol deci kravskeho mlika s grankom. Ale ked som ho odstavila zacal poriadne aspon jest. Mäsko zje, ale musim mu ho nakrajat na milimetrove kusky, aby ho necitil a zamaskovat medzi prilohu. Ked nahradis malej MM jogurtami, syrami a pod, tak sa nemusis trapit, ze nebude pit mlieko.

dianga
9. jún 2009

vivian2 aj moj Davide nezje toho vela ale asi mu to staci, lebo pribera normalne a kym ma mliecko od maminy tak si je isty ze hladovat nebude.... daj vediet ked sa ti to podari....

petka80
10. jún 2009

vivian, u nás to nebyl tak extrémní případ, ale malá taky špatně jedla, chtěla jen kojit a od všeho snědla jen pár lžiček, tak jsem to utnula na 10 m. - přestala jsem přes den kojit. Nechala jsem jen ranní a večerní kojení a ještě jsem tenkrát kojila v noci. No a přes den nic. Bylo to na bednu, dožadovala se prsa, ale rychle pochopila, že mlíčko přes den nebude a začala jíst. Nejdřív trochu, s divadlem, pak víc, a kolem roka se rozjedla pořádně a jí moc pěkně.
Být tebou, zkusila bych to. Asi bych neodstavovala úplně, radši, zkusila bych jen zrušit to denní kojení. Chce to ale pevné nervy a taky pokud možno někoho k ruce, kdo by ti pomohl při krmení a pak při zabavení přes den, aby zapomněla na mlíčko......
Drž se.

jitrulka
10. jún 2009

vivian, s příkrmy ti asi neporadím, ale moje taky striktně odmítala UM. Náhodou jsem ale zjistila že ji chutná jen studené a ted se po něm může umlátit. Zkus ji dám mlíčko zchlazené na pokojovou teplotu.

Jinak moje kamarádka mi jenou říkala že na špatné hamání je nejlepší vyhladovět. Tedy ne trápit hlady, ale styl NECHCEŠ, TAK NECHTĚJ, zkusíme to za chvilku. Nevím, já to nikdy nezkoušela, mě malá baštila, ale můžeš to zkusit nechat nai... 😨

simonka99
10. jún 2009

vivian,mame asi podobne deti 🙂 my sa tiez kojime a papame malo-s vynimkou nejakych obdobi,ked donho dostanem polievku,alebo jogut alebo ovocie.Momentalne mame to horsie obdobie... Skusali sme aj vyhladovat,ale nepomohlo.Tiez som rozmyslala nad odstavenim,ale mam z toho des,pretoze zaspavame pri prsniku-aj cez den a kojime aj v noci.V poslednom case ho vak zacalo zaujimat jedenie vidlickou-takze sa dokaze ''vrtat'' v jedle aj hodinu a co-to pojest,ale ja ho krmit nemozem,lebo to vypluje.
Tiez pekne priberame(12,4kg) ale uz sme si liecili aj chudokrvnost,takze asi sa v blizkej dobe odhodlame na odstavenie ☹

radka.m.
11. jún 2009

vivian-přesně,jak píše jitrulka-vyhladovět je nejlepší lékař,ještě žádné dítě u nás hlady neumřelo,takže pokud nechceš,tak nevadí,a nabídnout za chvíli.u takhle velkých dětí nejde jenom se řídit oodle toho,zda přibírají,děti musí mít vyváženou stravu,což rozhodně jenom mm už nwemají,mohou jim chybět minerály,vitamíny,vápník,železo,toto všechno už v tomhle věku jejich potřebu mm nepokryje.mléko už má být jenom doplnkem stravy,ne hlavní obživa,proto už to taky nejsou kojenci,ale batolata.

lucka79
8. máj 2010

Vidím že je tu veľa maminiek čo majú podobný problém ako ja.Moja malá dcérka má 15. mesiacov a stále ju dojčím / kojím.Od 8.mesiaca som ju začala dokrmovať.Všetko čo som jej dala mi spapkala,dávala som jej len papanie vhodné jej veku.Bolo veľký papkáčik,bola som veľmi šťastná,že mi tak dobre papká.Ale potom mi okolo jedného roka ochorela na chrípku,dostala antibiotikum,a vyliečila sa.Lenže odvtedy mi postupne začala odmietať jedlo,a ešte to aj zhoršili zúbky ktoré sa jej tlačili naraz 4.V 13 mesiacoch mi jedla už len jogurty a niekedy polievočky.V 14.už len jogurty a koncom 14 a teraz v 15.mesiaci mi už nezje nič.Trvá to takto už mesiac čo mi nič nezje.Stále ju kojím,cez deň je to 6-8x a v noci 2-3x.Dám jej vtedy keď si pýta.Vody mi vypije maximálne 1 dcl.Teraz mi prekonala zápal hnisavých mandlí,zase mala antibiotikum.Doteraz bola len 2x chorá a to len preto lebo sme išli na povinné očkovanie a museli sme si počkať v rade,aj keď tam boli choré deti.Potom po očkovaní behom 2-4 dní ochorela.Inak je s ňou všetko v poriadku,má 12 kilo,82 cm.Nie je chudá.Stojí na váhe nepriberá,ale ani nechudne.Mám ale o ňu veľký strach,veď musí papať.Kojenie mi robí veľkú radosť,malá je pri tom šťastná a len na cicike zaspí.Len by som bola rada keby aj papala normálnu stravu aby nemala problémi.No neviem si nijako pomôcť,odstaviť ešte nechcem,kojiť by som chcela tak do 3 rokov,no ppať musí,MM jej určite nestací už len kôli prísunu vitamínov,i keď do seba pchám vitamíni a mineráli aby mi to šlo do mlieka.