Moje dieťa nechce papať. Poradíte lieky na chuť do jedla?

siwike24
21. dec 2007

Ahojte mamicky .Mam 17mesacneho syna a nechce papat. Viete mi poradit nejake kvapky alebo tabletky,aby mal chut do jedla.Dakujem. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

berenika39
18. nov 2011

@belusa pokud máš miminko, ketrému je 2,5 měsíce, nečekej na nic a porad se s lékařem, pokud se ti zdá, že nejí tak, jak by mělo. určitě mu nedávej sama jakékoliv léky, to je strašně nebezpečné. zajdi za pediatrem, at ti mimčo zváží, poradí ti, co máš dělat a jak, může jít o různé příčiny toho, proč málo papá. opravdu mudr je to jediné, co můžeš udělat.

belusa
19. nov 2011

@berenika39 myslela som si dakujem

sampo
19. nov 2011

@mandragora presne 😀 pozname. Ja neviem, z coho tie deti ziju 🙂 asi z lasky 😉
@danteska vyhladovanie vobec nezabera, lebo ona nie je ten typ, co si pride pytat jest 😝 iba je nervozna, nevie preco..a jest nechce uz duplom 🙄
inak ja som dala minuly rok spravit malej numerologiu a napisala mi pani, ze ju nemam nutit jest. Vtedy mi to este pripadalo take smiesne, neaktualne, ale teraz vidim, ze mala v mnohych veciach pravdu 😀

kamilka22
19. nov 2011

@belusa moze sa az od 6 mesiacov. A ako to myslis, ze nepapa? Je kojene, alebo je na UM? Ak UM, tak kolko vypije?

belusa
19. nov 2011

@kamilka22 no on podľa toho aký má deň ale vypije asi 150tku a je na UM ale podľa tabuľky by mal vypiť už 180tku

berenika39
19. nov 2011

@belusa nic neřeš, tabulky jsou tabulky a jsou vymyšlené k tomu, aby nervovaly nové maminky. záleží na tom, kolik mimčo váží. pokud na každé krmení pije 150ml mlíčka, nemůže se dít nic mimořádného.
zkus to ješt doplnit, kolik prcek váží? kolikrát denně má mlíčko?

danteska
19. nov 2011

@belusa tabulky pri UM neries,riad sa tym kolko babo vypije tolko vypije..moj uz ako 3 tyzdnovy vypil 120ml..a potom dlho 150..to je fakt individualne..a malinkemu babatku by som lieky nedavala
@sampo dnes stav zufalstva z mojej strany-rano 240ml mlieka,doobeda 4 piskoty-nic nechcel,ani chlebik,nic..obed ziadny tak spanie bez jedla,ked sa zobudil tak zas krutil hlavou ze papat ee ale dal si 1 kusok suchej knedle,olovrant pol poharika detskej vyzivy,vecer trosinku cerealii s mliekom.. 😠 11:45-12:15 som prehovarala na papanie,plakal,krical,skusala som ho zaujat kadejakymi predmetmi..nic nic nepomohlo..tiez neviem z coho zije..energie ma dost ale
@kamilka22 enterinu som vcera nemohla zohnat,nikde nemali...poradili mi Feroglobin,su tam vsetky vit.skupiny B..tak neviem..ale budem sa priebezne pytat na Enterinu ked mi toto nepomoze..nechcem maleho zas dopovat kadejakymi liekmi ale dala by som pauzu a potom nasadila ine probiotika..

sampo
19. nov 2011

@danteska aj my mame take dni ☹ ale presne to, ze energia vobec nechyba. Moja dnes zjedla 2!! taniere polievky, nechapala som 😀

danteska
19. nov 2011

@sampo zaaaaavidim 😀

danteska
19. nov 2011

@sampo ja ked som zavelila ideme obedovat tak plakal,ja fakt netusim co sa deje,ci ho nieco boli..rano si vybral priborovy nozik na maslo na chlebik,sadol si,natrela som mu kusok,pozrel na to a pokrutil hlavou ze ee..neviem si to vysvetlit,nadsene dobehne niekedy ze mnam mnam a ked mu ponukam nechce,alebo place..sam si nevypyta...

sampo
19. nov 2011

@danteska sme si pozerali knizku a som jej davala do ust rychlo rychlo,kym si nevsimne, ze je 😀

danteska
19. nov 2011

@sampo tak to robim aj ja..zabavim a sup sup papame.ale od minuleho piatku po tych horuckach co mal nezabera takmer nic... 😖

sampo
19. nov 2011

@danteska tak asi este nie je celkom fit ☹ ci nema aj taky citlivy zaludok. A pije aspon dost?

danteska
19. nov 2011

@sampo pije tak optimalne..ma 2,5dcl poharik a vypije max 2,cize 500ml..moc to nie je,ale aspon cosi..a pred jedlom ho ani pit nenutim aby nemal zaplneny zaludok vodou ale aj tak nepomaha..

belusa
20. nov 2011

@berenika39
@danteska no papá tak skoro každé 3 hodiny v noci má len väčšie pauzy a váži 5 a pol kila tak ja neviem pred tým priberal ako blázon a teraz tak trošku ale ked to tu čítam nie je jediný 😉 😉

bubinko83
20. nov 2011

@sampo a ako to riešiš ked mala ti nechce papat,lebo ja to synovi stale hovorim a asi ani to neni dobre . Lebo to podla mna vpyva aj na psychiku ,ale ked ja mam hned nervy ked vidim ž emu dam papat a on len kuka a nič,potom mi povie že take nelubi. A najradšej som ked je v školke tam zje všetko,ale uplne všetko.Tak si nemyslim že je o nechuti ale skor o vymyšlani,lebo keby mu to nechuti tak to nezje ani v školke. A asi je aj to papanie ine v kolektive.Inak my mame 3 roky a 12 kg .

bubinko83
20. nov 2011

@belusa ty ešte nerieš nepapanie a ked tak povedz to na poradni pediatričke,ale mne maly tak papal jak vrabček od babatka. 🙂

belusa
20. nov 2011

@bubinko83 hm dakujem 🙂

bubinko83
20. nov 2011

@belusa inak mne maly vypil donedavna max 150ml mlieka,nikdy viac nevypil. 😀

berenika39
20. nov 2011

@belusa opravdu prosím nepřemýšlej o nějakých lécích. malý jí úplně normálně, to se zdá jen tobě, protože možná nejdřív přibíral víc, ted méně, ale jediné podstatné je, jestli přibírá, váha by neměla dlouho stagnovat nebo dokonce klesat. ALe jinak mu dej jíst tolik, kolik si dá, někdy méně, někdy víc, to nevadí. ..zbytečně to neřeš.
Tady máš slavné tabulky, abys věděla, jak máš vzorné miminko:
5,5kg - mimčo má mít cca 150-180ml mléka na kg váhy - tak by měl malý vypít celkem za den i noc , 24 hodin, asi - s ohledem na to, že je třeba malý jedlík - 880ml mlíčka. Když ho krmíš třeba 7x denně, vždycky do 150ml, je to super!

kamilka22
20. nov 2011

@belusa neriad sa tabulkami, mne dcerka vypila 180 ml az ked mala 2,5 roka, cely cas pila len 150, pokial pekne prospieva tak to vobec neries.

kamilka22
20. nov 2011

@danteska zvlastne, u nas ju maju tusim v kazdej lekarni

kamilka22
20. nov 2011

@sampo svata pravda, ze sa deti do jedla nutit nemaju, aj moja sestra to robila a ked som jej za to doslova vynadala, tak prestala. Dala malej probiotika, prestala ju nutit a cuduj sa svete dieta teraz normalne papka, nie extremne, ale aspon s chutou.

sampo
20. nov 2011

@bubinko83 snazim sa to velmi neriesit, lebo potom ma to len hneva. Nechce? nechce... skusim neskor. Do skolky este nechodi, tak som zvedava, ci sa aspon tam naje 😝 vraj to zabera. Asi motivacia, ze ine deti jedia 😀 mne zase mala hovori: nic nechcem, nemam na to chut 😀 aj ked mi napr. 5 minut predtym povie, ze to chce a ja natesena to idem urobit, ze huraa ide jest a potom toto 😖
@danteska no mne mala niekedy ani pit nechce, ale teraz ma novy poharik, tak ju to zatial "bavi" 🙂 inak nasa dnesna strava 6 malych kociek vianocky, 3 lyzice polievky a asi 3x3cm masa 😝 ale aspon mlieko 150ml 😅

bubinko83
20. nov 2011

@sampo aj mne minule maly ked som mu doniesla jest začal že on to nebude papat ,neni hladny atd. Trochu si pomrnčal a som skrikla že nemusi ale nič ine nedostane. Zachvilu sam od seba sa zdvihol že idem papat a zjedol z toho 3/4 tak som bola rada. A včera som robila rezniky kuracie a zjedol 2 take male a všetku ryžu 😀

sampo
20. nov 2011

@bubinko83 to je super nahodou, na moju nezabera ani take, ze nic ine nedostane 😀 ale tvoj ma uz asi viac rozumu, lebo je aj starsi 🙂

bubinko83
20. nov 2011

@sampo no ved niekedy je to horšie že ma viac rozumu,lebo už ho vie využit aj vo svoj prospech 😀 Ja mu vždy poviem že ani v školke si nevybera a spapa čo im daju ,tak bude aj doma.A nejak to funguje. Sice dnes obedoval už o 10 rano ,som zavčasu varila lebo mal prist muž k obedu z prace okolo 11.30 a chcela som ešte ist malym von. Ale hlavne že sa naje a ma chut. Inak davam mu aj B-komplex vitaminy 2x denne.

belusa
20. nov 2011

Baby dakujem za odpovede tak sa už nebudem stresovať ved pediatrička by niečo povedala keby sa jej niečo nezdalo a zatiaľ ho chváli 😉 😉

berenika39
20. nov 2011

@belusa to určitě! poradna je přece o tom, aby ti mimčo zvážili. oni mají grafy, kam váhu miminka pravidelně zapisují a kdyby s váhou nebylo něco v pořádku, hned se to dozvíš. tak at malému chutná...

bubinko83
20. nov 2011

@belusa a ked žena koji ani nevie kolko dieta vypije mlieka.Takže ked prospieva všetko je ok. 🙂