Moje dieťa nechce príkrm. Poradíte?

luneral
27. jún 2013

Ahojte Maminky!!! prosim Vas poradtemi ako mam malu naucit papat prikrm uz tyzden sa pokusame ale moje presveciace schopnosti a trpezlivost zlihava. ☹ uz som stoho dost zufala. 😢 dam jej mrkvicku bez cukru ak dam cukor tak ok. potom neskor jej vyzivu a ked vidi ze ju nesiem tak spusti rev. a taky hystericky ze ju neviem utisit. ja uz neviem co mam robit. ci na zaciatok staci len jeden raz dodna dat prikrm alebo treba dat dvakrat. ja neviem! prosim som stoho fakt zufala prosim poradtemi! 😔

whiterosses
27. jún 2013

možno chyba sa stala vtedy ked si začala prikrmovať, .. nezačala si neskroo ? my sme začali, teda skúšala som ked mala cca 4,5mes( presne si nepamätám ), len tak raz jedla potom nechcela nič. dali sme jej pauzu, chvíľočku nenútili sme ju .. a teraz mi zje všetko

sampo
27. jún 2013

ani moj nechce... ale cukor mu nedam aj tak 😀 vydrzim a uvidime.. musi si zvyknut

terezka1947
27. jún 2013

netrap sa...pomalicky zacinaj.....najprv jednym prikrmom....predpokladam,ze este asi kojis...som nejako nezaregistrovala kolko ma babatko....skusaj po jednej lyzicke 😉 a nam pomohol aj jeden trik-striedat lyzicky 😉 pomaly to pojde,neboj

siska53
27. jún 2013

Vydrzat. Staci, ak spapa par lyziciek. Ak je kojena, staci zacat od 6.mesiaca a su maminy, ktore z roznych dovodov zacinaju aj neskor.
A urcite NEDAVAJ CUKOR!! Jasne, ze s cukrom jej to chuti, lebo babatka sladku chut uprednostnuju, ale babatkam cukor do zaludocka nepatri. A skus ju pocas jedla dacim zaujat, my tak papame stale. A zacina sa zeleninkovym obedom, niektore dr. O cca dva tyzdne odporucaju davat na desiatu ovocinko ( jablko, hruska, banan, broskyna, marhula- zacina sa s jablckom), ine radia davat desiatu az po mesiaci. Obedik sa zacina s tou mrkvickou, po troch dnoch pridat zemiacik. Potom moze prist na rad cuketa, ci ina nenafukujuca zeleninka, neskor uz i karfiol ci brokolicka a spenatik. Masko mne odporucila jedna dr. Po tyzdni, dalsia az po mesiaci od zacatia podavania prikrmov. Masko som mala davat telacie, kuracie, morcacie, vsetko overene, kvalitne.. Vsetko varit vo vode, pripadne zeleninku mozes naparit, na zaver uz do uvareneho pridas kvapku kvalitneho oleja ( ja davam olivovy) ci kusok masielka.
Nevzdavaj sa, trpezlivo ponukaj a uz mozes skusit i zemiacik. Nove druhy zeleninky ci ovocia sa majunpodavat s odstupom 3dni kvoli moznej neziaducej reakcii, vtedy sa dana potravina na urcity cas vynechava.
Vela zdaru.

katrinka8
27. jún 2013

Ak Ta to potesi, moje dieta odmietalo prikrmy (a vlastne aj ine jedla) vyse roka... Zjedla vzdy asi tak 3 lyzicky - doslova. Ziadne nutenie nezabera. Jedine, co zabera, je obrovitanska davka trpezlivosti a ponukat, ponukat, ponukat. Kazdy den dookola, navarit, nukat a obvykle vacsinu vyhodit - u nas to tak koncilo. Neviem, z coho priberala nasa (asi z MM ale ani toho nepila nejak extra vela), ale aj nasa pediatricka aj sesternica (tiez pediatricka) nam povedali, ze ked prospieva, tak je to v poriadku. Ze "dole krkom sa to tomu dietatu natlacit neda". Dlho nam trvalo, kym sme sa zmierili s tym, ze su proste deti, ktore jedia velmi malo a ze to nase patri k nim. Doteraz (a to ma 3 roky) toho vela nezje. Dcerka ma naucila, ze netreba panikarit a stresovat, proste jedlo ponukat (ale nie vynukovat a uz vobec nie nutit) a cakat, na nieco sa chyti, na nieco nie. Z niecoho zje lyzicku, z niecoho dve, z niecoho 5. Nieco nezje nikdy, nieco neda do ust za ziadnych okolnosti, vacsinu nechce ani len ochutnat... Ale vekom sa to zlepsuje, pomalilinky, ale predsa. U nasej sa to akosi prelomilo v roku a pol. Zacala jest - cim myslim, ze jej jedenie vyzeralo ako ozajstne jedenie dietata, nie ze zjedla 3 lyzicky a dost. Prajem vela trpezlivosti hlavne 😉

milota164
29. jún 2013

hlavne ponukat nenutit a nevzdavat sa. Ale urcite neprisladzaj a nedavaj kazdy den nieco ine, vzdy par dni to iste aby mala cas zvyknut si na chut toho jedneho jedla a samozrejme aj kvoli alergii.

ludka140281
29. jún 2013

ani moje nechceli..ked som ich krmila po ležiačky(dieta leží),tak zjedli všetko a nakoniec zistili,že ina možnost nieje,iba spapat a bolo po probleme...takže skus po ležiačky ale len po trošičke,,určite bez cukru....aj ja mam radšej horálku ako kapustu,,,,ide o to,že takto je to zdravšie..vela trpezlivosti 🙂

mia551
29. jún 2013

nikdy nedavaj cukor! a ak ta to potesi, moja zacala papat trosku viac ako 5 lyziciek denne az nejak okolo 18-20 mesiacov...

zumasi
29. jún 2013

Nedávaj cukor... a ak dávaš doma varený príkrm, skús pár krát kupovaný, či nebude chutiť ten. Ja som takto môjho oklamala, kupenský mu chutil, postupne som pridávala doma varený a dávala ho viac a viac, až nakoniec papal celý navarený doma. A na začiatok stačí jeden krát za deň, pár lyžičiek a doplniť mliečkom. A ak to má už dieťatko tak zhnusené že len keď to vidí tak kričí, tak na pár dní prestaň a začni odznova 🙂 a ešte niekedy pomáha pridať kúsok mliečka- svojho alebo UM do príkrmu. Je to chuť ktorú bábo pozná.

kudrlivka
4. júl 2013

zapojim sa do temy, ale s mojim podobnym problemom. rozdiel je len v tom ze nas maly uz papal, mala som pocit ze stale o trosku viac ibaze uz 4 tyzdne nechce. teraz ma 6 mesiacov a 2 tyzdne a hned ako zbada lyzicku tak zacne strasne plakat. nechce uz ani ovocie, co mi predtym aspon trosku zjedol. na zaciatku normalne zjedol mrkvu, zemiak, pastrnak, cukinu. neviem kde som spravila chybu ze teraz stale odmieta. mozem mu v takomto veku dat od jedla pauzu a ze by bol len na MM? koji sa stale, ale az moc vela. pyta kazdu hodinu a pol a ja uz nevladzem. stale len skusam nieco uvarit co mu bude chutit, medzitym kojim a vsetko jedlo aj tak vyhadzujem.

stanislavao
4. júl 2013

tak ked ste uz raz dali cukor, tak ste to pokazili, lebo sa dieta na sladke naucilo. to sa nauci hned a potom uz jasne, ze bez cykru nechce.
kupovane vyzivy a podobne prikrmi vobec nedavajte. dajte doma uvarene cerstve jedlo. zemiak, mrkvu, alebo spolu. a nastruhane jablcko, pomackany banan. ziadne vyzivy. a davajte len 1x denne, pomalicky a postupne. nie nasilu. ked nechce, nevadi. skusite zas o par dni. kupte dietatu nejaku peknu malovanu misticku, tanierik, aby pozeralo na tom obrazky a popri tom sa aj naje. alebo my sme dlho jedavali s knizkou. on cital a jedol. ani nevnimal co jedol, len otvaral pusu.

althejka
4. júl 2013

Hlavne zachovat klud,nic sa nedeje, ak ste iba zacali s prikrmom, aj jedna lyzicka je uspech. alebo do paprcky ocumlavat jablcko,mrkvu, ak nechce s lyzickou,nech sa zoznami s chutou .
ja na kupovanych prikrmoch nevidim nic hrozive,malemu varim doma,ale na zaciatku sme tiez obcas ponukli aj kupovane v bio kvalite. 🙂
chce to cas, pre deti je to velky krok, ten cukor by som ale urcite do papania nedavala.