Môže 5 mesačné dieťa papať piškótky?

danar13
30. sep 2012

Môžem dávať 5 mesačnému bábätku piškótky?

beruska141
5. okt 2012

ked uz piskotky, tak bez vajicok. V DM-ke take maju 😉

andrejka7777
4. dec 2012

Prekvapuju ma nazory niektorych mamiciek..moja dcera mala uz v 3mesiaci vyzivu a od 4mesiaca papa piskoty....v obchodoch a lekarnach najdete vsetko co je vhodne aj pre 3mesacne deti...netreba cakat stale do pol roka dietata....

machovalucka
4. dec 2012

piškoty obsahujú celé vajce,tak radšej marína keksy,nám to poradila detská lekárka.... 🙂

maminka2009
4. dec 2012

kludne moze

brmbo
4. dec 2012

moze papat aj nasa sofia papala, som jej popuciala uplne na prasok a dala do presnidavky,len take fukoty spapala.

sisaka
4. dec 2012

Boze, Slovensko zase 100 rokov za opicami, do 6. mesiacov ma byt dieta dojcene,alebo na umelom mlieku. Slov. lekari zaspali dobu...kolko? no minimalne par desatroci hruza, ak mate zaujem o aktualne informacie ohladom vyzivy googlujte anglicke stranky a neriadte sa radamy starej mamy, ci "skusenych" mamiciek na fore

lady511
4. dec 2012

kludne pridat trošku do výživy ...troška zmeknu nič sa mu nestane..zase tu niektore "mudre" píšu scény ako z hororu....to či je dieta kojene alebo nie nieje vaša vec ved na to sa ani nepítala!!!!!pítala sa na piškoty!

dijefcatko
4. dec 2012

Jaj, zasa dokonalé maminky typu: panebože, ako ju to len môže napadnúť??? Urob tak, ako uznáš za vhodné. Ak dieťa prejavuje záujem, treba dať vyskúšať, samozrejme nie veľa, jednu, dve. Veď dieťatko aj týmto spôsobom objavuje svet a učí sa. Ale dávaj pozor, ak má zúbky, aby si neodhryzlo väčšiu časť, ktorá by mu mohla zabehnúť. Dokonalé maminky, ktoré dávajú len celozrnné, bezlepkové a podobné "bio" produkty by radšej nechceli vedieť, z čoho tie výrobky vlastne sú. Dnes je bio a zdravé len to, čo vyrobíš a dopestuješ doma, nič iné. A aj to je kvôli ovzdušiu otázne. Takže toto už vôbec neriešim. Pri mojom dieťati som sa nezaoberala tým, koľko ukončených mesiacov má, aby som ju následne naštopala všetkým, čo už môže.... Dojčená bola plne a je dodnes.

verronicka
4. dec 2012

ja som davala az od 6mes. skor nie. A piskotky len do vyzivy do rucicky som sa bala...a bojim aj teraz mame sice uz 8mes. ale nemame este ani jeden zubok 🙂 tak aby mu to nezabehlo. Ja som dala zatial len take piskotky (Nestle, Sunar..) urcene od 6mes. obsahuju aj rozne vitaminy, tie klasicke gulate este nie, ale urcite dam aj take.

1234lubka
4. dec 2012

Preco sa maminy zo vsetkym tak starsne ponahlate???? na piskotky ma casu este sa ich opapa az az...navyse obsahuje cele vajcicka a deti by nemali blielok az do roka...pockaj aspon kym bude mat 6mes

sona28a8
4. dec 2012

V súčasnej dobe je tolko rôznych detských alergií,že sa mi až rozum pozastavuje.Aj ja mám názor,že načo urychlovať stravu detí,keď im stačí mliečko.Vaječný bielok by sa mal naozaj dávať až po roku dieťaťa,lepok sa má zavádzať pri kojení medzi 6-až ukončeným 7mesiacom.Viem že sú Nestle piškóty,ktoré sú od ukončeného 6mesiaca,ja obyčajné piškóty nedávam.

vulka
4. dec 2012

A prečo má tie piškóty jesť?

tilly
4. dec 2012

rob co chces, co uznas za vhodne, mne to pride totalne zbytocne, naucis si dieta na zbytocne cukry, ktore vobec nepotrebuje... potom sa toho tazko zbavuje, decka su obezne, maju zle stravovacie navyky a v puberte alebo neskor placu.... prve tri roky su v zivote dietata, co sa tyka stravovacich navykov najdolezitejsie... ty musis vediet, co chces... ci chces mat dieta, ktore bude mat prekysleny organizmus, vyssie riziko chorob, cukrovky, alergii, hyperaktivity a podobne ...
to dieta ti tu piskotu teraz neoceni, radsej by si si ho mala naucit na zeleninu a ovocie ako na veci, co nepotrebuje...

poobzeraj sa okolo seba, kolko je teraz obeznych, tucnych deti so skazenymi zubami... chces to urobit svojmu dietatu? jednou piskotou ho nezabijes, ale stravovacimi navykmi ho zabit mozes, prehanam, ale skus sa na to pozriet z dlhodobeho hladiska 😉

fortress
4. dec 2012

URCITE NIE.NECHAPEM MAMICKY,KTORE POMALY OD NARODENIA NAPCHAVAJU DETI HOVADINAMI.
PISKOTY OBSAHUJU LEPOK A VAJCE..
VSETKO MA SVOJ CAS

cukruszuzka
4. dec 2012

Môžeš,naozaj to niektoré mamičky prehaňajú.Ja som dievčatam davala a nebol problém,dokonca mi doktorka povedala ako 2mesačnej dcérke dať aj popučený banan s čajikom,čo som čumela aj ja :O)) Nemusíš sa báť aj key nemalo zúbky ono si vie dať radi,MOja stašia dcérka mala prvý zúbok ked mala rok a ako 7. mes.jedla kyslu uhorku ako keby to bola neviem aka lahôdka :O)) no nedaj jej keď tak chcela :O))

ikke
4. dec 2012

ak niekto chce dat dietatu v 5 mesiachoch klasicke piskoty, ziadna z nas mu to aj tak nezakaze...ale naco? co z toho dieta ma? co mu ujde? pokial nie je vojna alebo poravinova kriza, je milion vhodnejsich potravin pre taketo male dieta.
mimochodom, tu urcite neplati "aj my sme vyrastali na piskotach a sme tu". uz v casoch, ked som ja vedela citat (a to tu polovica z vas este nebola ani v plane) bolo na piskotach napisane Nevhodne pre deti do 6 mesiacov. takze ak niekto z nas vyrastal na piskotkach v tomto veku, moze sa podakovat svojej mamicke, ze uz aj ona kaslala na vtedajsie poznatky lekarov...

jaja018
4. dec 2012

ja som davala detske piskoty co su od ukonceneho 6.mesiaca. ale mala ich papala uz na zaciatku piateho mesiaca.

ewca
4. dec 2012

No v dnesnej dobe je milion nazorov na zavadzanie pokrmov do stavy deti...ja osobne si myslim, ze vsetko by malo byt s mierou a postune pridavane do stravy... 1-2 piskotkami do vyzivky babatku urcite neublizis...vacsina mamiciek tu pise o tom ako ma byt dieta do 6 mesiacov vylucne kojene, ja som napr. nekojila bohuzial a preto sme aj na doporucenie lekarky zacinali s prikrmami skor...postupne... lepok sa ma postupne zavadzat do stravy v 5-7 mesiacov ako tu aj vacsina mamiciek pise... piskoty ako take podla mna az take sladke nie su, ja som ochutnala aj keksiky sunarka a tie su podla mna teda o dost sladsie...obcas som to dcere dala, ma teraz 22 mesiacov a teda piskotkam velmi neublizi... poznam mamicku, ktora je detska zdravotna sestra a ma dvojicky a od ich druheho mesiaca sa chvali ako im chuti pribinacik, tak posudte sami... radsej dam polrocnemu dietattu jednu piskotu do vyzivky ako dvojmesacnemu pribinacika... a takisto poznam mamu, ktora je schopna napchat dietatu vo veku mojej dcery baliciek cukrikov cociek za den, pcha ho hnusnymi mastnymi siskami z obchodu a croisantami a natiera mu rozok nutelou...hlavne ze mu vari bezvajecne cestoviny s vajickom....

lussy23
6. dec 2012

ach ved s alen pýtala. fakt tie niektoré názory.... skust ebyť menej citlivé a netrápte sa na dvecmi ,ktoré nemôžet ezmeniť. niekto dáva píškotý pribináka, no a čo? nezmeníte to.

mishhel
31. jan 2013

strasne nieco clovek sa nemoze nanic spitat lebo hned ho odsudia a urobia znej nezodpovednu ,co piskotka?preboha ,moj syn mal od mala koliky ,ma alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka,papa vizivky,piskotku,mrkvu,banan,rozok,a nic mu nieje takze mamicky ktore tvrdia och boze nech to decku nedavaju a nech hned neodsudzuju tie ktore tak robia,kazdy nech robi podla vlastneho uvazenia .ked som bola tehotna jedla som vsetko naco som mala chut,vsetko to slo k babatku ,takze musi nieco stoho poznat a nemalo bi ublizit to mi povedala lekarka!takze robte ako myslite 😠