Môže 5 mesačné dieťa papať piškótky?

danar13
30. sep 2012

Môžem dávať 5 mesačnému bábätku piškótky?

pakin
30. sep 2012

Ahoj, ja som dávala vtedy malému piskótky do vyzivy, nasucho to radsej este nie 😉

moon1979
30. sep 2012

obsahujú lepok, to je skoro ...

andel7766
30. sep 2012

nastrúhať môžeš do výživy 🙂

martinkacasarova
30. sep 2012

Ahoj,ja som dávala 5mes.babätku,nastruhala som do vyživy ale len dve piškotky tie okruhle,aby to mal také nie moc husté.

minnie55
30. sep 2012

Prečo mu chceš tak skoro dávať jedlo s obsahom lepku ? Počkaj do ukončeného 9. mesiaca, o nič neprídete 🙂

stanislavao
30. sep 2012

ja som piskoty davala detom. su od 6 mesiacov.

petrake
30. sep 2012

aj my sme davali piskotky do vyzivky od 5.mesiaca

soldi
30. sep 2012

@danar13 klasicke piskoty obsahuju vsetko to, co je pre dieta take nevhodne- vajicko, bielu muku, cukor. preco chces jeho male crievka zatazovat uplne zbytocne?
urcite Ti bude vdacnejsi za sladucku mrkvicku 🙂

katren
30. sep 2012

pokial ma zubok aby malo aspon cim hryzkat tak ano......
a diskusii je tu habadej, staci popozerat 😉

zmrzlinkams
30. sep 2012

od 6 mesiaca predvaju detičkám sunarky su to keksiky pre detičky su velmi dobre lebo sa super rozpušťaju v ustach a pre deti uplne idealne - malej som piškotky davala neskor v 5 mesiaci by som nedavala ešte piškotky, ked chceš tak už skor marina keksy tie obsahuju feniklove zrniečka a lepšie sa rozpustia ako piškotky.

katuska169
30. sep 2012

mozes ale tie dlhe,bo sklasickymi by sa mohlo este zadrhnut ak by ju vdychlo

zuzuj
30. sep 2012

jemine a načoooo?...ako z nudy?....ved do 6 mes. len kojit...ak tak existuju rozne chrumky bez soli a pridaných hovadín, pohánkove, ryzové, kukuricné...ale uplne je to zbytočné.....Piškóty mu najskôr zabehnú...a to bude zábava....a hlavne najskor začni niečím normálnym...ako je zelenin. príkrmy....

anos18
30. sep 2012

Potraviny s lepkom by ste mali davat az od 1 roka.

luciferkax
30. sep 2012

@anos18 lepok sa má dávať mecdzi piatym a siedmym mesiacom

s piškotami by som asi chvílku počkala, sú príliš sladké 🙂 ale zas, z jednej piškotky denne sa nič nestalo

nicky182
30. sep 2012

v piskote je lepok, pockala by som aspon do ukonceneho 6 mesiaca ....mate cas 😀

evitka82
30. sep 2012

lepok by nevadil ten sa ma davat medzi piatym a siestym mesiacom len to vajce,biela muka..nedavala by som a zaujimave je ze na balikoch píšu že vhodne pre deti od 3 rokov....my sme začali asi od 10 mesiaca s piškotami 🙂

eureka_di
30. sep 2012

piskoty sa mozu, aj skor, ale nie vela, len jedna do davky vyzivy, ktoru kupujes alebo robis, aby si dieta zvykalo na lepok, ale inak su to sacharidy, takze netreba ich davat zbytocne naviac 🙂 ak sa dieta vyvaruje vsetkeho, to tiez nie je ok, takze 5. ci 6.mesiac, to je jedno, kazde babatko je ine, robi ine pokroky 🙂

ustrachana
30. sep 2012

@danar13 mozes, mam syna po tazkych operaciach criev a piskoty papal od 4 mesiaca, taktiez aj rohlik

mnavik
30. sep 2012

No baby ja som dnes kúpila miesto piškot keksiky Safary kedže máme 6 mesiacou 🙂 a su take malé že som sa to malej bála dať že jej to zabehne . 😒

cicimon
30. sep 2012

ale preco nedat 5mes dietatu sladke.... ved piskoty obsahuju cukor, cele vajce - co by sa v takom veku jest nemalo
lepok je zas ina tema

usiko
30. sep 2012

kedze su zlozene z bielej muky, vajec a cukru, tak moje dieta nevidelo piskoty doteraz...kupujem jej z celornnej muky....asi od roka a pol, aj to zriedka...piskoty ako take su nanic jedlo, len na zasytenie, neda dietatu vobec nic, ani vitaminy, ani mineraly, je to zbytocna strava a ja dietatu nedavam taku stravu....dnes je na trhu kopec susienok vhodnych pre deti.,,,,a nie vhodnych preto, ze to pise vyrobca na obale /lebo, sorry za nazor, ale keby to ludia kupili, tak preda aj h...o/, ale vhodnych preto, ze maju vyzivne a zdrave zlozenie, ze o piskoty by som ani nezavadila.......takze podla mna nie...ale kedze sa malo mamiciek riadi zdravym rozumom, skor sa riadia radami starymi 30 rokov, ked sme tu mali este cenzuru a nic ine pre deti tu nebolo, iba biele piskoty...tak moj nazor je asi zbytocny.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

carmella
30. sep 2012

ahoj ja neodporucam , piskotiek s a este napapa dost . Radsej este pockaj 🙂

marvis
30. sep 2012

@anos18 To je co za blbost od 1.roka 😝 Okolo 6.mes. sa zacina s lepkom.Aspon tak mi povedala moja dr.A ostatne baby to tu potvrdili.

lienkan
1. okt 2012

Malej som davala .. bola ale na UM - struhala som jej ich do jablcka a aj do výzivy .. je stale medzi nami - ziva a zdrava ...urcite jej nedavas toho quantum - si uz mama a zodpovedna ... rozhodnut sa musis sama .. 🙂

zuzka1008
1. okt 2012

mozes

huxy
1. okt 2012

nemyslím,že budeš horšia matka,ak dáš bábu piškótik.no ja ak si dobre pamätám,tak som dala malej piškótik keď mala buď 5 alebo 6 mesiacov.ale len sem tam 1 kúsok,alebo nadrvené do výživky

aduskatt
1. okt 2012

@anos18 podla najnovsich odporucani to uz davno nie je pravda...pokial je dieta vylucne dojcene, tak v 6 mes a pokial to vyzera tak, ze nebude do pol roka dojcene, tak v 4-7 mesiaci sa pridava lepok, aby sa zabranilo celiakii a crohnovej chorobe......skus mrk na internete ak chces, pise sa o tom dost................

ale k veci..........skor by mi v piskotach vadil cukor ako lepok, ale osobne si myslim, ze ak dostane jednu piskotu, svet sa nezruti, jasne, ze poloviocu sacku by som este nedala

ludkazh
1. okt 2012

ahoj.... od 6 mesiaca možeš piškotu pridat do vyživy...

zuzka_cz
1. okt 2012

mozes.. celiakia je vrodena choroba, takze ak ju ma mat, tak ju mat bude a je jedno, ci zacnes s lepkom skor ci neskor.. a ked uz dieta ma celiakiu, tak je lepsie prist na to skor, napacha potom menej skody 😉

ruzicka383
5. okt 2012

ked som bola so synom na ockovani na 5mesiacov,tak mi p.dr. tiez povedala,ze mu mozem zacat davat aj piskotku, teraz bude mat o tyzden 6mesiacov a davam mu do vyzivy 2 rozdrvene piskoty, ale nie kazdy den, dnes spapal 4 s mlieckom v misticke, hnacky nema. na UM je od 3.mesiaca.krupicu sa mu bojim este davat, aj ked mi povedala,ze mozem mu na vecer spravit taku riedku do flase,ale radsej este pockam aspon mesiac.zatial mu davam ryzovu z misky.