Môže 8 mesačné dieťa odšťavenú cviklu?

pupulka18
1. apr 2014

Ahojte mamicky chcem sa spytat mozem davat mojej malej dcerke ktora ms 8mesiacov odstavenu cviklu iba nz lyzicku ?

luba28
1. apr 2014

@pupulka18 ano,mozes ak jej chuti,....na krvinky je moc dobra,....

m_ij_ka
1. apr 2014

@pupulka18 kľudne môžeš, súhlasím s luba28

lenoci88
2. apr 2014

Ak jej to chutí kľudne môže, je to veľmi zdravé 🙂

lulistek
2. apr 2014

@pupulka18 ano ale z vlastnej skusenosti len fakt malo, malej to raz tak zachutilo ze vypila vela a potom brusko bolelo. je to zdrave tak urcite tak za deci moze 🙂

lenula84
16. apr 2014

Mozem otazku trosku mimo?mam 8mes.dceru a neviem si rady ako jej zacat pridavT kusky do stravy vsetko mixujeme .prve dve deti pekne jedli ( z malej som uz viackrat vybuchavala co sa drhla...uz mam strach aj ja....diky za rady

petrikam
16. apr 2014

@pupulka18 Cvikla by sa nemala dávať do roka, po roku sa po troške môže začať dávať. Ani šťavy celkovo sa takto malým deťom nemajú dávať čisté, keď už, tak zriedené. Áno, na jednej strane obsahujú vitamínky, ale tráviaci trakt malých detí nie je na ne uspôsobený.

petrikam
16. apr 2014

@lenula84 Keď jej kúsky nerobia dobre, kľudne by som mixovala ďalej. Ja som mojim mixovala skoro do roka, najmä staršej, možno aj preto, lebo jej začali ísť zuby cca v 10 - 11 mesiacoch, tak som sa bála. Potom som jej postupne začala pučiť vidličkou a žiadnu ujmu sme tým neutrpeli. že sme dlho mixovali. Podľa mňa hlavné je, že pekne spapajú, nezáleží, či je to rozmixované alebo kúskové.

lenula84
17. apr 2014

Tiez uz som toho nazoru...ona uz ma 5zubov...sak budem skusat neskor...dakujem za nazor a radu

iukaa
6. máj 2014

Nas cviklu papa od 5 tich mesiacov. Stavu riedim vodou.