Môže dvojročné dieťa papať denne slepačiu polievku?

vieruskah
11. jún 2014

Náš malý nechce žiadnu inú, zje len po pár lyžičkách, tiež hlavné jedlo vôbec nemusí byť, zato slepačiu polievku si pýta stále.

monacanka
11. jún 2014

tak polievky su najlepsie aj moja dcera nic ine mi nezje len slep=aciu polievku , polievka je najdolezitejsia v jedalnicku dietata takze bez problemov ked si pyta len mu treba navarit a nech papa

stanislavao
11. jún 2014

preco by 2 rocne dieta nemohlo polievku????????? nerozumiem. 2 rocne dieta ma jest vsetko.

tominko2612
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moni244
11. jún 2014

moja jedáva slepačiu polievku od 10 mesiacov a máme ju každý týždeň, aj hovädziu, aj zeleninové, neviem čo je na tom, teraz má dcérka skoro 1,5 roka a už je všetko, primerane korenené a nesolené

monicm
11. jún 2014

samozrejme že hej,a pre zmenu tam môžeš prihodiť občas kúsok iného mäska či inú zeleninku,nie veľa,aby to nebola úplne iná chuť,ale pre zmenu to padne dobre.neboj,raz sa jej doje a nebude ju pre zmenu vôbec chcieť 😀

iwesska
11. jún 2014

Nic sa nema prehanat a plati to aj o slepacej polievke. Kdesi som citala ze ten vyvar z kosti nie je moc vhodny pre male dieta na castu konzumaciu. Nepamatam si uz kvoli comu presne, ale utkvelo mi to v pamati. Ako cista zelenina s cestovinou v pohode, len tie kosti by som tam denno-denne nevyvarala.

jerryjanka
11. jún 2014

môžeš do nej pridať rôznu zeleninu ja okrem mrkvy petržlenu a zeleru davam kel, hrašok, karfiol, kalerab, brokolička, a nie je problem ked ju isty čas bude jesť aj každy den, ma tam aj cestovinu, aj masko aj zeleninu, takže no problem, ak to nebudu roky
pripadne nevyvaraj kosti ale uvar to z kuracích prsičok alebo stehien

bianca
11. jún 2014

najprv sa ma zacinat s polievkou a az potom s masom.Pytat sa co moze a co nemoze 2 rocne dieta obzvlast pri polievke mi pride uz ani neviem ake............................... @tilda dna je nasledkom vysokej kyseliny mocovej v organizme a polievka za to nemoze

tilda
11. jún 2014

ja som kdesi pocula, ze je z vyvarov dna. tiez by som bola rada, ak by sa mohla slepacia kazdy den, lebo aj moja 4r dcera "fici" na "mrkvickovej s gulickovymi rezancami" (=vyvar s mrkvou a mrvenickou🙂

lorela
11. jún 2014

Súhlasím, že slepačiu polievku môže denne, no jedine v prípade, ak nie je z kupovaných, najmä poľských kureniec a sliepok.
V opačnom prípade synčeka dopuješ hormónmi a antibiotikami. A situácia je už natoľko vážna, že dokonca keď prídeš k niektorým detským lekárom s problémom, pýtajú sa rodiča, či dieťa nejedáva často kuratá...

Chápem, keď mu chutí, nie je čo riešiť 😉 ale existuje veľa veeeeľa polievočiek, ktoré by mu chutiť mohli tiež 😉, treba len trpezlivo skúšať a experimentovať (niekedy stačí pridať do polievočky písmenká alebo zvieratká, a razom je to "tá" najobľúbenejšia polievka!). V prípade keď, ako som spomínala, sliepky kupujete v hypemarketoch, nie je vhodná denne v žiadnom prípade.

vodnicka
11. jún 2014

moze ,moja dcera zacala papat slepaciu ale domacu od 10 mes.s rozmix.zelen.a sem tam cestovinka ale domaca s dom.vajec. A kur.mesko rozm.s zemiackami a pod.

aduskatt
11. jún 2014

@bianca, mas pravdu, ze DNA je nasledkom vysokej hladiny kyseliny mocovej v organizme, a za to moze aj masovy a kostovy vyvar, do ktoreho za tato kyselina vylucuje pri vareni

suhlasim s dievcatami v tom, ze pokial su to antibioticke a hormonami napchavane sliepky, asi by som te denne nedavala

mawka
11. jún 2014

z domaceho chovu cokolvek, kedykolvek a v akomkolvek mnozstve. z ATB kuriat a prasiat a inych zverov radsej vobec nic. ale ak je to domace a aj vajicka, maso, zelenina, tak vela vela. slepacia polievka je zivotabudic, blahodarne ucinky na travenie ma, ked sa robi s domacou zeleninou, je vyzivna.

najlepsie je sa vratit asi do starych cias a zacat si chovat a pestovat svoje.

jaris84
11. jún 2014

jasné že môže, moja malá ju papá od 6m.

jonki
11. jún 2014

otazka nie je velmi dobre polozena. Moct, moze ale ci mu to prospeje je to co by zaujimalo mna 🙂 Ak by tvoja otazka znela ci je vhodne a rozumne krmit dieta kazdy den masovo kostnym vyvarom, moja odpoved by bola jednoznacne nie.

siska53
11. jún 2014

@stanislavao -otazka znela,ci moze denne,nie ci moze.
@vieruskah no neviem,ci denne je vhosne jest to iste..skusaj aj ine,nech si zvyka,ked nechce,tak nechce,bude hladne,alebo spapa troski z druheho.hlavne nenut. Ja som,obcas navarila tiez tak,ze to maly nechcel. Tak nezjedol a bolo.varim rozne jedla,po case zopakujem uz varene a opat,nrzje,neva,zjeme,my,ked chce,tak zje.napr. Maly nechxel,dlhojest brokolicu,len v mixovanej podobe mu nevadila. Vzdy som mu kusok dala,ked sme ju mali,nikdy nezjedol. Nerobila som hysteriu okolo toho a teraz,ako ma 4roky,si ju zrazu vypytal sam. Naschval som mu nedala,ved on to predsa nejedava...a tvarila som sa neveriaco. A zjedol a este si vypytal..

takze moja skusenost-var aj inr,ono zas ten vyvar casto jest tiez nie je dobre podla mna, a nerob rozruch okolo jedla. Ono chvilku potrva,ale casom sa nauci jest aj mnoho inych veci.
a este dolezite zistenie-deti jedia castokrat to,co tatinovia,staci,aby sli prikladom. A snazim sa,aby ziaden clovek nerobil na,jedlo fuj,aj ked..uz mi to i kazili.
@bianca ale pri dne sa take polievky nesmu,ani spenat,pokial viem. No a z niecoho ta dna vznika..

kadri
11. jún 2014

moze, ale pre vyvijajuci sa organizmus je vhodna pestra strava. druha vec ako tu viaceri spominaju je kvalita mesa. pre nastavenie pravidiel a hranic vo vychove, nielen pri jedeni, odporucam vybornu knihu, hlavne prvorodicom 🙂

http://www.martinus.sk/?uItem=73266

1234lubka
11. jún 2014

no myslim ze z jedenim ma problem velmi vela dvojrocnych deti...nenutim ho.niekedy zje za 4roch niekedy takmer nic..keby bol hladny jedol by....tu "nedelnu" polievku ma tiez najradsej

veronicka1901
11. jún 2014

Z domaceho maska - preco nie, Ale z kupovaneho by som urcite kazdy den nedavala.

adulienka13
11. jún 2014

My mame s jedenim velky problem nic nechce len jogurty a termixy ono je to tazke ze mali by matpestru stravu a malo by toto a hentoto jest ked to skonci vyliate v zachode ja si toto zazivam od zavadzania prikrmov kolko som uz vsetkeho poskusala a nic ked nechce radsej nic nezie je to tazke zeny rady milion no ani jedna nepomohla teraz mi vravia ze on z toho vyrastie ale keby chcel slepaciu tak to robim tak ze ju striedam raz s kostami raz nie 🙂

kiwi82
11. jún 2014

ahoj, moja ja nejedáčka, má asi 4 druhy jedla, čo zje. tak tie točím dookola. skúšam aj nové podávať ale ani počuť nechce. len fuuuuuj povie a ani neochutná. my sa takto trápime od prvých príkrmov. dávaj mu čo mu chutí. hoci aj každý den vývar. ale popri tom ponúkaj aj nové aspon nech ochutná. odporúčam dokument, čo išiel na Tv Doma minulý týždeň niekedy: Moje dieťa nechce jesť.

horana
11. jún 2014

ja verim v nejaku taku intuiciu malych deti ze si davaju co ich telo potrebuje
nieco ako v tehu, mohli mi hovorit o pestrej strave ja som jedla kysle ryby, pomarancovy dzus, lososa na akykolvek sposob a cokoladu. ineho dokopy nic .pri druhom tehu samu zeleninu, z masa ma obracalo a to este surovu, som sa ladovala salatmi
dieti ako male mali par krat obdobia mimoriadnej obluby nejakej konretnej potraviny, a ja som im to dopriala, doteraz si najviac pamatam na bielkove obdobie dcerky kedy bola schopna zjest denne 4-5 vajec a len bielok...potom akoby utlo, uz to nechcela vobec a neskor sa vyrovnalo do beznej akceptacie potraviny
samozrejme tych obdobi bolo viac, u oboch deti, a ja som vacsinou vzdy vyhovela ked som mohla

vychadzam zo seba ze sice som schopna ked treba zjest co mi daju ale ked si mozem vyberat rada si vymyslim podla chuti, takze chapem ze aj dieta moze mat svoje chute, nielen jedlo - je jedno ake, ako palivo do motora - zaludku

nika1020
11. jún 2014

Moj syn ked bola v takom veku, chcel len vyvar s rezancami kazdy den....a tu je.. striedala som druhy, alebo som urobila zeleninovu s rezancami aby to nejak nespoznal, nic ine nechcel totiz to..Deti si vytvroria nejaku asociaciu a jest to nebudu a hotovo ak ako pise kiwi82..
- zaroven, do 10 rokov neochutnali ani pizu, ani ziadnu majonezu.. ziadne hranolky a podobne, varila som im jednoducho,podla mna zdravo a odmietala som take fast foodove nahrady aj ked sme boli mimo domu, varila som napr.domaci kečup len pre nich
vysledok je ten, že syn Pizzu jedol prvy krat ako 14 ročny, vyprazany syr ani pocut, ani majonezovy salat na vianoce...ziadne zapečené jedlá, ziadne franzuzke zemiaky, nic cim by si clovek niekedy ulahčil aj rozpočet,ale takych jedákov mame asi viacere..
takze neviem v com je chyba kde sa to udeje..ale je pravda, ze vyvar bol cislo jedna si do 4 rokov, varila som polievky 5 krat do tyzdna.
je pravda ze som si kupovala napr. domace sliepky a kurčatá,aby som eliminovala niektore veci.. ale inak..ja som s anad tym v živote nezamyslela..))) bola som rada. že niečo zje..

kivinecka
11. jún 2014

Nic ine nechce papat ? A v skolke si myslis ze mu kazdy den budu vyvarat slepaciu polievku zvlast preneho?uz by mali poznat aj ine jedla ako.slepaciu polievku

janickacrazy
11. jún 2014

Polievky su vseobecne zdrave a ak zje len par lyziciek ako pises, tak kludne aj kazdy den, moj ju ma tiez najradsej, zje aj inu niekedy, ale slepacia je u nas number 1. Ja ju tiez mam rada aj manzel. Ale ponukaj mu aj ine, mozno raz ochutna.

bahira1962012
11. jún 2014

take meniť by sa to malo,aj dobrého zdravého vela škodí 🙂

ivett1
12. jún 2014

@vieruskah ahoj, môže denne ...možno sa mu po čase preje a zachutí nu iná ...mala by si skúsiť nejakú "podobnú" napr. hovädziu?...

lucikusik
12. jún 2014

Ja myslím, že môže. Ak máte príležitosť sa dostať k domácim kurčatám tak je to o to lepšie. Môžeš skúšať aj hovädzí vývar - neviem, či to drobec rozozná 🙂 pridať aj iné druhý zeleniny, ktoré sa do slepačieho vývaru normálne nedávajú - brokolica, kaleráb, karfiol, fazuľkové lúsky, hrášok, rozšlahané vajíčko, prípadne namiesto cestoviny urobiť halušky, halušky z droždia, pečeňové knedličky (tie sú u nás momentálne veľmi obľúbené) Nech drobec ochutnáva, nemusí veľa, ale nech cez tú polievku skúša aj nové chute. Možno by Ti mohol pri príprave trošku pomáhať - ty očistíš zeleninu, on poumýva, poobzerá si, ako vyzerá zelenina, skôr ako sa uvarí. Môže ti pomôcť nakrájať, potom zeleninu opatrne spolu pridáte do hrnca a veľa o tom rozprávate - aj pri jedle - to je kaleráb, hrášok, ktorý si poumýval, vylúpal ... Chce to viac času, ale u nás pomáhanie v kuchyni funguje. Aj keď syn nie je nejako extra vyberavý, ale už sa mu tiež objavujú jeho chute a obľúbené jedlá.

tilly24
12. jún 2014

tak ja som davala dcerke ked mala 2 roky na vederu slepaciu polievku, u nas to bolo tak ze rano kasa, desiata - jogurt, obed - cosa navarilo - teda masko, zemiaky/ ryza/ cestovina, zelenina, olovrant ovocie a vecera bola polievka, mala ma 4 a pol roka a je uplne v pohode

havedka
12. jún 2014

2rocne ,samozrejme ked mu chuti nech papa aj kazdy den co mu tam moze uskodit?nic slepacia polievka je zdrava