Môže jesť ročné dieťa cuketu?

blazonko1994
10. júl 2015

ahojte..chcela som sa spytat..maly bude mat zajtra rok..myslite ze uz by mohol jest aj cuketu? dakujem za odpovede 🙂

evening_star
10. júl 2015

Ja dávam cuketu od začiatku prikrmovania...

denise01
10. júl 2015

Urcite ano 😉 Ja som ju napriklad zaradila do jedalnicka mojho maleho ovela skor.

lucysl
10. júl 2015

Náš jedol cuketu medzi prvými príkrmami, je ľahko tráviteľná, chuťovo super, nevidím problém ani v pol roku veku dieťatka 🙂

wiki07
10. júl 2015

moje dieťa v takomto veku papalo už všetko....snáď okrem hríbov....... ako 8 mesačná už držala v rúčke svoju prvú párku a v takom istom čase už vedela čo sú to syrové halušky......v živote som svoje dieťa nestravovala podľa návodov a knižiek....a nikdy v živote to ani nespravím.....je zdravá,plná energie, teraz keď je staršia nemám problém s tým,že by mi niečo nezjedla..... cuketa je ľahká,zdravá zelenina..... nemá mu prečo ublížiť.....veľa šťastia

siska53
10. júl 2015

@blazonko1994 cuketa patri medzi prve prikrmy. Uz davno mohla byt zaradena do jedalnicka.
Ale neodporucam pocuvat nazor wiki07, lebo urcite obmedzenia platia pre deti,cize ziadny parok a pod. To nepotrebujeme ani my. Udeniny treba zaradit co najneskor,ak vobec. Nasi ich mali zoparkrat,ale nie pred 2r.dakedy po 2r.mali asi 1x. Teraz maju 3-5r. A ak ich maju 4-5x do roka,je vela... Kupujem ich skor kvoli muzovi,ktory ma na take nieco chut.
Inak moji napriek respektovaniu pravidiel pre detske stravovanie nie su priebercivi.

Moze aj cviklu,pseno,baklazan,ppr,kukuricu,cervenu sosovicu atd. Dokonca uz mozes vyskusat ja parzdajlove veci.

katarinamarkova
10. júl 2015

@blazonko1994 cuketu mohol uz min. polroka jest 🙂

prego81
10. júl 2015

@blazonko1994
Urcite uz moze 😉
Nas syn jedol prvykrat cuketu ked mal asi 5 mesiacov
Od roka uz jedol vsetko ako my, nepripravovala som pre neho nic specialne

edie63
10. júl 2015

Moja tiez jedla cuketu od zaciatku prikrmovania a milovala ju.

danielita18
10. júl 2015

ved cuketa patrí do prvých príkrmov,je lahko strávitelna a velmi zdravá,plná vitamínov,aj tekvica

danielita18
10. júl 2015

neber to v zlom ale ako radu,studuj na nete aj užitočné rady,ved tu býva tolko dobrých článkov o stravovaní,o prvých príkrmoch a ako pokračovat čo dávat dalej aké jedla,stačí si zadat prvé príkrmy a pokračovanie čo dalje varit detičkám a už môže aj strukoviny,kludne môžeš strúčkovú polievku,hrášok môžeš vyskúsat,ale odsleduj si či ho nahodu nebude brusko boliet aby si vedela co mozes davat,ked mu niečo nesadne pockaj nejaku dobu a potom skus znova,čreva si tiež musia zvyknut na nové jedlo,a hlavne dávaj to čo je pre malého zdravé a nerob chybu že budeš dávat iba to čo tebe chutí,lebo poznám vela takých mamičiek čo davajú čo iba to čo chutí im a to je veľká chyba,ešte môžeš davat aj špenát a aj vela jedal sa dá z ovsených vločiek, tie su velmi dobré na travenie

me_to_you
10. júl 2015

Cuketa batata špenát boli prvé príkrmy čo sme skúšali 🙂 bez šupky samozrejme

adkat13
10. júl 2015

@wiki07 to je super dávať 8 mesačnému dieťaťu "párku". je to plné vitamínov, minerálov a iných prospešných látok... na to nepotrebujem nijaké tabuľky, aby som vedela, že údenina plná soli, éčok a neviem čoho ešte takému malému dieťaťu do rúk nepatrí...

tinqua
11. júl 2015

Ahoj moja ma 14 mesiacov a cuketu mava uz ale od siestich...je sladkasta a pri tom zelenina, nikdyvs tym nebol problem...dnes uz jej robim z nej aj placky, davam s cestovinami...inak rocne dieta uz ma jest vsetko...pomaly zaraduj aj kapustu, fazulu, cele vajcia...minimalne raz do tyzdna strukoviny a ryby...co sa tyka parkov, kdejakych buchticiek a sladkosti...ono to sice neublizi, ale zas to dietatu ani neni treba a zbytocne to stoji peniaze...

diusik
11. júl 2015

@adkat13 dokonca je na obale napisane ,ze az od 3 rokov

iwesska
11. júl 2015

Cuketa je medzi prvymi prikrmami, ako to ze ju doteraz este neochutnal? 😅

zita19
11. júl 2015

@danielita18 tak s tymi vitaminmi v tekvici a cukete by som moc neoperovala. Rovnako ako uhorky a melony vela vitaminov nemaju, to je fakt. Hlavne obsah C vitaminu je v nich dost nizky. Skor su zdrojom prospesnych mineralov. Ale na druhej strane zlte tekvice obsahuju vela karotenu a flavonoidov, ktore su telu prospesne.
Co sa tyka podavania malym detom, vsetky tekvide su povazovane za potraviny s nizkym potencialom na alergie, takze sa odporucaju malym detom ako prve prikrmy.

stellamaris
11. júl 2015

@blazonko1994 moj maly jedol cuketu od 7.mesiaca,v prikrmoch spolu so zemiakmi,mrkvou.......chutilo mu,tak preco vahat dat cuketu rocnemu dietatu 😉

nicol898
11. júl 2015

Uf, vsak google je plny tabuliek kedy co babo moze papat a cuketa patri medzi prvu zeleninu..dokonca este pred prvym ovocím..moj maly ju zbožňuje a napriklad aj dnes som robila krémovú cuketovu polievku 🙂

danielita18
11. júl 2015

@zita19 ja som o nich zase tak dokladne nestudovala co konkretne a presne obsahujú ale určite viem že su zdravé a veľmi vhodné pre deti a aj ako prvé príkrmy lebo su lahko strávitelné a určite su pre deti zdravsie ako davat segedín alebo sviečkovú alebo palacinky,parané buchty, langoše neviem ešte aké ´tažké jedlá

ivet1371
11. júl 2015

Od roka može čo vy.menej soľ a nekorenit .údené nie.inak všetko

m_ij_ka
11. júl 2015

cuketa je ľahko stráviteľná, takže určite áno

zita19
11. júl 2015

@danielita18 vsak ja nepopieram, ze su pre deti vhodne a zdrave. Ale netreba podliehat naivnej predstave o tom, ze su vitaminovou bombou. Let to som tym chcela povedat.
A nemyslim si, ze netreba za tak hlboko studovat, ale lahky vseobecny prehlad o obsahu vyzivovych latok toho co jeme nemoze nikomu neuskodit. .

jabadaba
11. júl 2015

@blazonko1994 jasne, moze.

horana
11. júl 2015

@zita19 Citujem: "Cukety sú bohaté na vitamíny a minerálne látky, obzvlášť na vitamín C a A, kyselinu listovú a draslík. Spomenúť treba aj vitamín E, z minerálov potom fosfor, vápnik či dôležité železo. .."
Vit C ma podla tabulky viac nez napr. jablko, porovnatelne s ananasom, menej nez citron.
Vsak akykolvek vitamin a jeho hodnota izolovane je len vedecka statistika, nic nehovoriaca. Dajme nieco s kopou C cka a telo ho vacsinu neudrzi ale vyluci. Ako tu uz bola diskusia o accacii a pod. "superpotravinach" ktorych hviezda po boome vacsinou rychlo zhasne, nezalezi ani tak na konkretnych hodnotach istych vedcami momentalne separovanych latok, ale ich vzajomnej previazanosti. To este ani sucasni vedci ako sami priznavaju este nevedia v celistvosti popisat, preto len vidia ze nieco je komplexne zdravsie na viac veci a pre telo prospesnejsie. Cuketa je pre cloveka velmi prospesna, vsetly lakty v nej obsiahnute su vpomeroch ktore maju celkovy dopad na vela aspektov.
Cuketa pomaha spravnej funkcii ladvin, upravuje travenie, upokojuje, zbavuje stresu, zlepsuje mozgovu cinnost. Ma priazdnivy vplyv na imunitny system. Je to taky nenapadny poklad.

zita19
11. júl 2015

@horana v poriadku, berem. Mozno som pozerala ine tabulky. Na tom, ze je vhodna pre deti, co som tiez napisala to nieco meni? Meni to nieco na tom, ze sa treba zaujmat aby clovek nenaletel na superpotraviny?

danielita18
11. júl 2015

@zita19 ja hlavne uprednostnujem nase potraviny ktoré sú zabudnuté a ja ked som spomenula u nas v dedine že davam ako príkrmy tekvicu a cuketu tak sa n mna dívali že čo to trepem a zrazu začali dávat aj oni a pochvalovali si ako detom veľmi chutí,niekto dáva dookola len zemiak,mrkva,brokolica a nič iné a pritom je toolko potravín čo sa môže davat takýmto detičkam a niekto hned pchá výživy pribináčkov,termixy a neviem čoradšej uprednostním takúto dobrú zeleninku,ja som dávala aj por,špenát,neskor karfiol a davala som aj petržlen aj ked sa považuje za alergen a doktorka povedala pokial nie sme alergici a malemu nič nebolo nech davam v pohode dalej,oblúbené jedlo nášho malého bol tekvica s mrkvou a ovsenými vlčkami a za tým saišiel zbláznit ja sa nechcem dohadovat,to určite nie ja sa snažím len poradit z vlastných skúseností 🙂

mimik79
11. júl 2015

cuketa, tekvica, to uz davno mohol papat, patri to medzi prve prikrmy, je to lahko stravitelne a detickam to chuti, so zemiacikom napr., takze urcite ano zaradit do jedalnicka so zemiacikom a vajickom, teda zatial radsej len zltkom a postupne pridavat bielko

zita19
12. júl 2015

@danielita18 plne suhlasim. Treba davat hlavne to co chuti a je dostupne.

mimika1973
13. júl 2015

jasne, ze moze, my sme to uz zacali davat na zaciatku, a v poho ;)

wiki07
13. júl 2015

@adkat13 ako kde vidíš v mojom príspevku že párka,je zdravá plná vitamínov?....nikde som to nenapísala...... ale to neznamená,že to dieťa hoc má aj 8 mesiacov tú párku nemôže ochutnať.....tak isto aj halušky..... ja svoje dieťa nekŕmim LEN údeninami.....ale nie som SPROSTÁ, aby som svojmu dieťatu nedávala polovicu dostupných potravín či už takých alebo takých len preto,lebo sa to v dnešnej modernej dobe nemôže..... mi povedz keď si Ty bola malá, Ty vieš čo si papala?????....alebo mi všetci ostatní.....30 rokov dozadu tie deti boli zdravšie a nemali toľko alergií a iných vecí.......pipleme tie deti ako keby boli z porcelánu....." to nemôžeš,tamto nemôžeš,hento nemôžeš"......."pretože je to tak napísané v knižke či na nete"...... moje dieťa má 8 rokov...nemá žiadnu alergiu ani na potraviny ani na nič iné.... všetko jej chutí a nad ničím mi neohŕňa nos..... má pestrú stravu od zeleniny,ovocia, mäsa, cestovín, strukovín....ale občas jej doprajem aj tie " NEZDRAVÉ" potraviny..... ako čokoládu, párku,chips..... vie o tom aj moja pediatrička.... a čo mi nato povedala.....ste jedna z mála čo sa nebojí svojmu dieťatu dať spapať "čokoľvek čo nebehá samé po zemi "..... to mi povedala....

ja Ti Tvoje stravovanie neberiem....prosím..... ale mám kolo seba toľko mamičiek,ktoré svojim detičkám nedávali a nedávajú veľa potravín......či zdravých či menej zdravých a teraz tie deti nechcú pomaly nič papať....a to že má každé nejakú alergiu o tom radšej pomlčím....

každý si vychovávame svoje deti,tak ako najlepšie vieme.... a pokiaľ je moje dieťa spokojné a zdravé.... a zdravá je ( krvné testy má všetky na normálnych číslach) tak nemám nad čím uvažovať