Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môžem dať 7 mesačnej normálne mliečko?

mamicka70
5. feb 2013

mozem malej 7 mesacnej dcerke davat mliecko normalne ? dakujem za vas nazor

euphoria
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ktore
5. feb 2013

vraj sa moze zacat varit z kravskeho mlieka od 7-8 mesiaca.ja som prvej nemohla lebo mala alergiu ale ked tao malinka ziadny problem nebude mat tak tiez zacnem pridavat v tom mesiaci.niekde na nete som o tom citala co sa tyka zavadzania prikrmov,tak jedna dokt.pisala ze medzi 7-8 mesiacom sa moze zacat zavadzat do varenia kravske mlieko.pit este potrebuje um lebo to obsahuje viac vitaminov a latok ktore potrebuje dietatko este v tom veku.ale podla mna uz ked papa dost vitaminov ovocia zeleninky a maska tak si myslim ze tam je vsetko.ja zacnem tiez.pa.

bosorka3113
5. feb 2013

Aj ja som nasla kucharsku knihu pre deti kde sa od ukonceneho 7 mesiaca vari s kravskym mliekom tak idem vyskusat, lebo si neviem predstavit urobit omacku s UM... :-/

lubkasofia
5. feb 2013

Ja som kojila do 7 mesiaca a potom sme prešli hned na kravske, a tak isto aj pri synovi.......a sme tu 🙂

bujdy1984
5. feb 2013

Ja viem od svojej pediatricky, ze dietatu kravske mlieko mozem dat az po 1 roku.

majula25
5. feb 2013

Ahojte, ja moju malu kojim ale večer mna odmieta o umelom ani počuť (už som vystriedala 2značky)a najviac jej chutí kravské a to mame 5mesiacom 🙂ak jej ho chceš dať tak jej ho daj, je to tvoje dieťa a každa matka si za neho zodpoveda sama 🙂

vonicka
5. feb 2013

Ja by som nedala, ale je pravda, ze nasa generacia na tom odrastla a nic jej neni. Ale...vtedajsie kravske mlieko alitu, malo asi lepsiu kvalitu, ze ano.

voskovaeva
5. feb 2013

normalne isto nie 🙂

monika15
5. feb 2013

Baby naucte sa citat pani sa nepytala o nazor na dojcenie ale ze ci moze davat kravske mlieko......
V kuse sa hrajete na slepe, ak neviete odpoved tak sa nemiesajte do otazky !!!!!!

odpoved k otazke :

U nas ked nechces dat Umele tak sa dava kozie mlieko.... do 1 rok a apotom kravske....
Drzim palce.... 🙂

brisilda
5. feb 2013

osobne by som nedala ...moj starsi syn pil kravske mlieko od uk. 10 mesiaca a v 6 r. dostal alergiu 😒 maladsi bude mat v maji 3 r. no stale sme na UM a do cca 14 mes. som ho kojila ...rozhodnutie je na tebe ci das alebo nedas no skus sa radsej poradit s odbornikom a nie na fore 🙂

kacusik69
5. feb 2013

juuj, dalsia otazka ktora tu radsej ani nemala byt... zas sa tu budu do teba navazat "tabulkove maminy" ... nie v zlom, ale tak kazdeho vec co kto svojmu dietatu da, ked spravi chybu, zapamata si to dosmrti, za to by som dala aj ruku do ohna... jedna vec je ze je mliecko fakt odporucane az od 1. roka ale ... mna proste len rozculuju NIEKTORE maminy ktore (mozno len neskusenu mamicku, ktora svojou nevinnou otazkou chce len vediet co a ako aby neurobila zle) castuju ustipacnymi, ironickymi poznamkami alebo dobre ze ju nejdu ukamenovat... nemyslim tym mamicky ktore s "kludnym, milym tonom" a hlavne k veci poradia...

kacena4
5. feb 2013

mozes dat, je to len na tvojom zvazeni, ak nie ste alergici, aby sa neprejavila u nej alergia ci intoleracia laktozy...
volakedy umele mlieka neboli preslo sa cerstve kravske, hoci je ina doba ludia si zvykli (napr.) radsej kupovat vitaminy v tabletkach ako ich jest v ovoci ci zelenine... a tak podobne je to aj s mliekom

vierka0
5. feb 2013

ono kravske mlieko nie je len o alergii, ale aj o vysokom obsahu bielkoviny, ktora nadmerne zatazuje oblicky..dieta by do roka nemalo vobec pit kravske mlieko (kyslomliecne vyrobky ano), idealne je do dvoch rokov materske alebo umele mlieko, kravske iba ako sucast jedla

dm
5. feb 2013

Ahoj, my sme dali nasemu drobcovi az v roku a to z automatu..to je plnotucne..deticky by nemali nizkotucne..a v pohode.. Mas ocinko bol dokonca krmeny iba kravskym..starka nemala mlieko po operacii a z umelych vracal..zije, splodil deti, tak asi to nieje tak hrozne pit mliecko od krovky..my sme atopici, tak sme vydrzali do roka..ak chces skus po trosicke a uvidis..a preco chces kravske mlieko?..

cawes
5. feb 2013

@kacena4 kedy nebolo UM? Lebo ja mam 30 a som odchovana ciste na sunare do 3rokov

kvieta
5. feb 2013

Ja som malej varila s kravským mliekom od začiatku, jogurty tiež jedla, kojená nebola. Poznám mamičku, ktorá dávala dcérke KM od 4mesiacov, pretože stratila mlieko. Je to na Tebe, ale ak si doteraz nedávala žiaden mliečny výrobok, tak vyskúšaj najprv malé množstvo. Ja som prešla len na KM po 1,5r., plnotučné trvanlivé tatranské, malú trochu zapekalo, tak som dala probiotiká, na chvíľu polotučné m., po tuším 2 týždňoch som prešla opäť na plnotučné a v pohode.

surviver
5. feb 2013

ja by som určite nedala,ale sama sa musite rozhodnut,je to vaše dieta 😉

bubula_007
5. feb 2013

Ja dávam synovi plnotučné mlieko, ale až keď dovŕšil 1 rok. Ak nemusíš, tak radšej ešte nedávaj. Myslím tým, ak dojčíš, alebo papá UM vydržte s tým.

iwet7
5. feb 2013

ja len tak rozmyslam,co tak davali nase maminy nam??? 🙂
podla mna sa dnes az prehnane riesia veci okolo stravy deti a babatiek obzvlast. niektore maminy idu az do extremu a pomaly nic detickam nedavaju. ja sice este babo nemam (tak mi tu kludne mozete nalozit, preco mudrujem, ked nemam skusenosti) ale uz teraz viem, ze mojmu dietatku v takom veku mlieko urcite vyskusam dat, ved to nie je otrava 😀

careamell
5. feb 2013

N I E...

moon321
5. feb 2013

Treba prevarit,a je.ja som sem tam tiež dala.a kamka od 5mesiacov dávala krabicove mlieko,a malý zdraví a nič mu neni.len treba prevarit

euka210
5. feb 2013

ja by som pockala do 10m, ale skus a uvidis. Mam susedu, co po 3m davala prevarene kravske mlieko od kravicky...riedene ju paradoxne zapekalo. Niekoho zapeka prave neriedene. Ked je to v ramci jedla, tak ta trocha neuskodi 🙂

janaalzbeta
5. feb 2013

no, radšej konzultuj s pediatrom.....................no mám, známe ktoré už dávali mliečko od 7 mes............je to finančne lepšie...no ide aj o to či ti bude mliečko tolerovať........................

janinah
5. feb 2013

x detí vyrástlo na kravskom mlieku a nič im nechýba..ja tiež...ale ja som svojmu dávala až od 1.roka,dovtedy dojčenie a UM

turistka
5. feb 2013

kravske by som este nedavala

nanulik
5. feb 2013

ja by som ešte počkala. radšej by som hladala nejaku lacnejšiu alternatívu umelého mlieka (my sme kupovali z dm babylove a bola som velmi spokojná) malému som začala dávať na pitie kravské až po roku a pol. ale na varenie som ho používala skor

anjelicek26
5. feb 2013

@mamicka70 - napriek ustipacnemu prvemu prispevku na temu "dokonalych ci tabulkovych" mamiciek si dovolim odpovedat, ze urcite nie, ma prilis vela bielkovin a prilis malo tuku, nezodpoveda tomu, co travenie tvojho dietatka a jeho organy - predovsetkym oblicky (vysoky obsah soli a bielkovin) dokazu spracovat.

Ak nechces davat umele mlieko (na to v tom veku urcene), skus ovsene, ryzove, mandlove, sojove mliecko na striedacku, rastlinne mliecka su najlepsie stravitelne pre tak male dieta. S umelych mliek cena vs. kvalita je najlepsie babylove mliecko z dm drogerie. Ale prosim nie kravske, je prilis skoro.

Nepocuvala by som, ktory blaznivy napad ktore dieta prezilo, to neznamena, ze to bolo vhodne ci spravne, ci odporucania hodne... vela detom v urcitom veku nic nechyba, v dospelosti sa objavia poruchy travenia, alergie, problemy s pecenou, oblickami... preco asi... ale to uz nikto mame za vinu neda, ze nie, to sa asi "samo" pokazilo.

danadany
5. feb 2013

my to kombinujeme cez deň kravské a na večer umelé, ale už idem dávať len kravské... naša generácia je vychovaná na kravskom mlieku a sme tu, myslím že alergie s tým nesúvisia a podľa mňa je to čistý biznis, ja som si jeden mesiac zrátala že ma UM stálo 90 Eur, skoro som spadla z nôh ... okrem toho prečítaj si z čoho sa vyrába umelé mlieko 🙂 z kravského .... ďalšia vec sú dnešné "mega" deti, podľa mňa nie je normálne aby 4-5 mesačné deti vážili 10 kilo, asi to niečím spôsobené bude

jamimija
5. feb 2013

Ja by som počkala min. do 1 roka. Moja dcérka mala 1,5roka a až teraz som jej skúsila dať trošku napiť z mlieka..Myslím,že za tie peniažky to stojí,vydržať dávať UM, dieťa tam má všetko čo potrebuje a prehnane zavčasu dať kravské mlieko môže spôsobiť dosť problémov aj v neskoršom veku..
A danadany nie všetky deti,čo sú na UM, sú megadeti, my sme výnimka-síce sme na UM,ale vypijeme o trošku menej ako by mala v danom veku a v 18-tich mesiacoch máme 10kg. 😀

koralinka
6. feb 2013

ja som do 8 kojila - potom UM lebo tiež som nechcela do roka dávat a pretiahlo sa to až na rok a pol a až od cca rok a pol dávam kravske - plnotučne ale najradšej priamo z automatu preváram, 7 mes som sa ja bála ešte dat, okolo roka už ale jedla napr krupicu/puding/polievku z kravského ale raz za čas

Tu začni písať odpoveď...

Odošli