Môžem dať malej obyčajné mlieko z krabičky?

funilieta
17. jún 2008

ahojte, neviem ci je niekde podobna tema, ale nevedela som ju najst. Moja mala ma takmer 5 mesiacov, a kojim ju. Lenze v poslednom case je dost hladna a nestaci jej to. Kupujem tie kasicky instantne } co sa rozrabaju do vody) a to jej velmi chuti. Ale jedna krabicka mi vystaci ani nie na tyzden. Radia mi, aby som skusila normlanu krupicu v kravskom mlieku, alebo uvarit jej taky redsi puding. Nieje to skoro? Ake s tym mate skusenosti? podotykam, ze take prikrmy ako je zemiak a mrkva popucena, mi vypluva a napina ju z toho. Som bezradna

sirinka
19. jún 2008

bambusko v tom pripade sa ospravedlnujem... 😨 mne to teda prislo fakt dost ujete...ale ked to funguje.. 😵ukana sorry 🙂

ukana
19. jún 2008

bambusko, si ma predbehla s tym jogurtovacom 😀

ukana
19. jún 2008

sirinka 😅 😀 😝 😅 pozyvam ta na kefir, ale mame len jeden zachod 🙄

bambusko
19. jún 2008

sirinka, vsetko ok 🙂 ja som chora na potraviny 😀

zana0077
19. jún 2008

...hmm...tak s tymto pripadom mam osobnu skusenost. Ked mal maly zhruba tak ako to tvoje babo, dala som na radu nasej babky akoze:" kravske mlieko sa niekedy nariedilo s vodou a tak sa detom davalo,tak to z obchodu je take iste a maly je uz dost velky, a...." No proste dala som mu to "kvalitnejsie" plnotucne trvanlive.... Ale asi tak po cca. mesiaci ma uz lekarka s katastrofickym vyrazom v tvari uistovala, ze dieta je anemicke, schudnute, tielko ako handra... a vysledky krvi len potvrdili, ze sme to poriadne prepískli. Dodnes si pamatam jej vetu " kravske mliecko je pre teliatka, pre male deticky je NENAHRADITELNE to materske, ked sa inak neda, skuste bebu.... No pokial sa maly dostal do "normalu" stalo nas to dva mesiace kontrolovania vahy, pichania injekcii, navstev lekarov...a hlavne strachu o dietatko, kedze hrozilo, ze ak prestane naberat svalovu hmotu...och radsej ani nemysliet 😢
PRETO TI RADIM!!!!!! VyKASLI SA NA KRAVSKE MLIEKO a kupuj to , ktore je urcene pre NAJMENSIE DETICKY. obsahuje urcite viac potrebnych vitaminov a vsetkeho, co babo potrebuje, okrem toho sa vyhnete kope problemov...Toho kravskeho sa napije este habadej.

sirinka
19. jún 2008

ukana prijimam...ja mozem vsetko...takmer nic mi neskodi, ani ceresne s mliekom 😉

sonoga
19. jún 2008

katka, ja sa cudujem len ze ti to detska lekarka nezatrhla. v dnesnej dobe, ked sa vsetci pediatri obavaju, ze co sa moze stat, ak nieco sa nepostupuje podla pravidiel. a hlavne, ked je na trhu tolko nahrad, ktore sa zlozenim snazia podobat na materske mlieko.

manka76
19. jún 2008

funilieta s tym obycajnym mliekom by som pockala az od 6 mesiaca skus zatial radsej nejake kojenecke mlieko 🙂 my sme ho uz skusali ale nasa mala ho nechce tak papame jogurty 🙂

manka76
19. jún 2008

Zasnem 😨 s toho co tu citam nizkotucne mlieko a rozriedene 😲 ale to je kazdeho vec.Moja sestra riedila mlieko ale to bolo original kravske.A doktor Bukovsky ma dobre rady ale niekedy rozmyslam nad tym z coho vlastne zije 😀 😀 😀

bluff
19. jún 2008

to som este ani nepocula ze UM az do troch rokov... tu v USA radia vsetci pediatri postupne prejst na kravske plnotucne mlieko od 1 roka.

funilieta
5 mesacnemu zarob tu kasu este v UM, dokonca si nemyslim ze mu treba krupicu, ved je tolko inych kasi, ryzova, ovsena, nktore si vlastne skusala? ani puding jej este netreba..

aponchie
19. jún 2008

no on kazdej rika UM do 3let pac to vsude vidi podle me na krabicih napsano od 1do3let a proste to tak bere,ale ja bych to nehrotila..viz t amoje svagrova kde je jeji predsevzeti o cukru a kozim mlicko zadne kravske atd kdyz mala ted pujde do skolky??tam ji daji asi co?na to argumenty nema..to je fuk,ale kdyz nekteremu diteti chutna UMdo3let budiz nasi male ne pac uz je prevazne ochucene a to nema rada..

alififi
19. jún 2008

tema zacala - davat kravske mlieko v 5 mesiacoch......
tam by som to *hrotila* a k 3 roku uz menej 😀

maart
19. jún 2008

....jasne, to se proste pise na tech krabicich, ze do 3 let, ale neni to potreba....kolem toho roku a pul si myslim, ze normos mleko (teda cerstve polotucne, ne krabicove...aspon tak to delam ja) bych dala a taky jsem to tak u kluku delala.....

aponchie
19. jún 2008

alifi co mas za problem? 😉 nesmim prispivat kdyz nemam kojence?

luckahr
19. jún 2008

no tak KM v pěti měsících by mě teda nenapadlo ani omylem 😕 Jo jo, to jsou ty rady typu, my už dávali ve 3. měsících svíčkovou, apod 😝 absolutně nemůžeme srovnávat dobu minulou a současnost. Takže rozhodně, když malý nestačí MM, tak dokrmit UM 🙂

alififi
19. jún 2008

apochnie pohoda, nemam problem 😎
ani som si nevsimla co mas. teraz kukam, ze ty uz mozes dat aj kravske 😲

karot
19. jún 2008

Tak podle mě není krabička jako krabička. 😉
Krabicák s dlouhou trvanlivostí(cca 4 měsíce)je podle mě jen mlíková voda. 😀
Dítěti bych max.dala na pití mlíko s krátkou trvanlivostí(úzká,vysoký krabice)a jinak Adam konzumuje mléko(pouze v kaši,............na pití ho zavedu až za 3 měsíce)přímo od kraviček z ekofarmy v Dobříkově. 😵

mimakro
20. jún 2008

jogurtovač je ako inkubátor, udržuje teplotu na množenie baktérii. Bambusko má dobré info 😉 Inak kravské mlieko zhorkne od baktérie Bacillus cereus. Umelé mlieko verzus kravské bude večná dilema. Zodpovedný rodič si najskôr úrečíta dostupné informácie o jednom aj o druhom a pri aplikácii do praxe a stravovania svojich detí použije zdravý rozum. Inak odporúčam knihu od Pavly Momčilovej Vaříme dětem zdravě a chutně. Je síce určená až deťom od 2 rokov, ale je tam veľa cenných informácii o všetkých druhoch potravín a hlavne sú podané tak, aby ich rodičia používali podľa vlastného úsudku. Nie štýlom: toto dajte, toto nedajte. 😉 Dieťa od jedného roka by malo mať jedálniček zostavený podľa potravinovej pyramídy.

mirocka2000
10. sep 2010

dievcata, chcem sa opýtat davali by ste svojmu dietatu domace kravske mlieko(svokor chova kravu) alebo kupovane?pijeme bebu rano a vecer ale pred spanim na obed som mu skusila robit kakao z domaceho(prevarene bolo) a aj trvanliveho mlieka a neviem pri ktorom mam ostat lebo vypije aj jedno aj druhe. a myslite , že sa može miešat UM s KM 🙂

andelka
10. sep 2010

@mirocka2000 Tak hlavně se doporučuje nedávat dětem do 3 let kravské mléko vůbec 😉 Nakolik je to opodstatněné a nakolik lobby firem vyrábějících UM nevím, ale něco na tom bude. Hodně dětí má alergii už od kojence, i kojícím matkám se doporučuje dávky mléčných výrobků a hlavně klasického mléka snížit.

mirocka2000
11. sep 2010

ale ja nevravim že mu budem davat iba kravske, ale aj kravske pred spanim, rano Bebu, len chcem sa poradit či domace alebo kupovane 🙂

berenika39
12. sep 2010

@mirocka2000 jen můj názor - raději kupované, a možná lepší balené čerstvé ( u nás ho má třeba Olma) než to krabicové. a mělo by být plnotučné.
V porovnání s UM je kravské na tom v některých parametrech dokonce lépe, každý dává, co sám uzná za vhodné, neměj výčitky. Petrovi dávám KM asi od 18 měsíců , ale popravdě přednost dává kysaným výrobkům, sám od sebe, norm.mléko pije jen ráno, pak jogurty, kys.smetanu a pod.

zudan
16. okt 2012

Ahojte, viete mi poradiť je skoro na kravské mlieko v 10. mesiaci? Chcela by som už na noc mu navariť klasickú krupičku, starší syn už pil KM od pol roka a bol v pohode, ale o je pár rokov dozadu, teraz sa to všetko odsúva . Už mám pocit, že sa nahráva len spoločnostiam distribučným...Čo mi poradíte

222anna222
7. jún 2015
Používateľ 222anna222 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 222anna222.

Keď už mlieko tak radšej kozie http://postreh.eu/fakty-o-mlieku-pit-ho-ci-nepit/

zirka
7. jún 2015

Ja by som prikrmovala :D vsak dcerka ma takmer 5 mesiacov 😎 nemusi papat len zemiak a mrkvu, v pribehu mesiaca mozes pokojne zaviest komplet prikrmy ......pripadne mozes nakojit castejsie 😀