Môžem dať malej obyčajné mlieko z krabičky?

funilieta
17. jún 2008

ahojte, neviem ci je niekde podobna tema, ale nevedela som ju najst. Moja mala ma takmer 5 mesiacov, a kojim ju. Lenze v poslednom case je dost hladna a nestaci jej to. Kupujem tie kasicky instantne } co sa rozrabaju do vody) a to jej velmi chuti. Ale jedna krabicka mi vystaci ani nie na tyzden. Radia mi, aby som skusila normlanu krupicu v kravskom mlieku, alebo uvarit jej taky redsi puding. Nieje to skoro? Ake s tym mate skusenosti? podotykam, ze take prikrmy ako je zemiak a mrkva popucena, mi vypluva a napina ju z toho. Som bezradna

funilieta
autor
17. jún 2008

kazdy mi vravi, ze toto alebo hento nedavat. Lenze ked si to tak vezmete, ake mlieko pili deti v minulosti, kwed nemohli byt kojene? len kravske si myslim. a ziju

womenne
17. jún 2008

Ja som tiež davala tie kašičky a jedna mi vydržala cca2dni.no kravske mlieka je ešte dost skoro kedže kojiš,ale to je vec nazoru,znama davala od mesiaca kravske mlieko a dieta je skoro nonstop vysypane.A čotak davat nutrilon alebo ine mlieka?a ked už chceš davat kravske mlieko moja alergologička nam odporučila davat sačkove mlieko,ktrore ma niši datum spotreby.Ale davala som ho až od roka.Sa porad so svojou detskou lekarkou

womenne
17. jún 2008

funilieta lenže vtedy nebolo tolko alergenov,teraz sa dieta narodi s alergiou a nespravnou živospravou ju len naštartuješ,jasne je to len tvoja vec ak to chceš davat tak davj,ja ti len pišem moje skusenosti,a rady od mojej lekarky.a oni si to nevymyšlaju

ivet100
17. jún 2008

ja by som kravske mlieko este nedavala, je to velmi skoro. To tak od roka. Skus kupit nejake umele mlieko pre dojcata, to ju skor zasyti. Na trhu je predsa vela druhov a ak by sa ti to zdalo financne narocne, vzdy su na vyber aj tie lacnejsie. Ja plne kojim a tiez na vecer robim malemu 120 ml UM - HAMI 2, lebo mu tiez na vecer uz nestaci len MM. Rozhodne by som nedavala kravske mlieko. Na tvoj druhy prispevok len tolko, netreba porovnavat co bolo kedysi a co je dnes, nezabudaj, ze kedysi mali mlieko kvalitnejsie a takmer kazdy si dochoval nejaku tu kravicku, co im mlieko davala - bolo urcite hustejsie a zdravsie. Inak nasa generacia bola vacsinou odchovana na Sunare, tiez nie hned na kravskom mlieku 🙂

bystricanka
17. jún 2008

funilieta...no ja osobne si myslím, že dávať kravské mlieko tak skoro nie je dobré. Moje dieťa ide mať 15 mes. a ešte som mu vôbec nedala krav.mlieko. Dávam mu sunar. Tak skús ako ti radí aj womenne dať nejaké umelé mlieko na začiatok. A po roku jej daj kravské 😉

sirinka
17. jún 2008

preboha to by som v zivote svojmu dietatku neurobila ☹ , sice UM je tiez s kravskeho mlieka, ale predsa len uz ciastocne upravene. kravske mlieko je vhodne pre teliatka a materske pre ludi...nic lepsie nenajdes. ja som to riesila tak, ze som malu casto kojila a vydrzali sme...
keby sme sa opierali o to, ako to funovalo v minulosti, ked ludia nemali informacie, ktore dnes mame...kde by bola dnesna medicina??? a v minulosti len zriedkakedy zeny nekojili...ked nemali mlieko, v kazdej dedine bola dojka a tak...
a s prikrmami takmer kazda mamicka na zaciatku bojuje a tvoja dcerka je predsa len este malicka a musi sa najprv naucit, ako spravne pouzivat jazyk a pusinku aby s tym jedlom nemala problemy...takze odporucam hlavne trpezlivost a budete iste uspesne a stastne...

nensy
17. jún 2008

já bych teda tak brzo to mléko taky nedávala 😀

funilieta
autor
17. jún 2008

a neda sa napr v sunare alebo v nejakom inom UM uvarit troska pudingu? viete aby bolo hustejsie ako kasa ( asi je to somarina)

sisstin
17. jún 2008

funiliiet: vždyt kaše stojí max. 80 Kč, to mi jako strašnej výdaj za týden teda nepřijde..kravský mlíko se nemá dávat do 3 let...5měsíčnímu dítěti to dávat je docela sebevražda 😠 , bud kup UM nebo víc těch kašiček..nebo častěji koj 😎

funilieta
autor
17. jún 2008

dakuej baby, fakt ste mi pomohli, nedam jej kravske mlieko, ani za svet...mala som troska pochybnosti, ale uz som sa rozhodla, nejako to predsa lne zvladneme..

milhaus
17. jún 2008

ja som začala davat od roka a mesiaca, predtym sme boli skoro od narodenia na nutrilone ale z finančnych dôvodov sme prestali ale kase jej občas davam tie detske i nadalej
kamoska začala z KM od 11 mesiacov ale od 5 mesiacov sa mi to zda ešte velmi skoro ale urob ako chces lebo to babo potrebuje živiny lebo okrem lieka toho moc nezje a vraj to mlieko dnes nie je to čo kedysi

junovka
17. jún 2008

NIKDY!!!! to nerb takto skoro 😒 CO SA TYKA PUDINGU, TAK JE TO TIEZ VELMI SKORO.Ked zacnes davat UM jeden druh, tak neverim, zeby si babo nezvyklo.Este som sa s takymto nestretla.Pockaj aspon 2 tyzdne a mozes zacat davat Ryzovu kasu, napr.od Nutrilonu.Je perfektna 😉

milhaus
17. jún 2008

puding som ja začala ked mala skoro rok, skorej ma to ani nenapadlo

womenne
17. jún 2008

funilieta prosim ta kam sa tak ponahlaš?myslim že 80.-za kašu nieje tak vela ako potom behačky po doktorov,aj tak ti každy povie to čo my,a to že ti vypluva prikrmi ved ona si zvykne davaj jej ich v malom množstve aj 2x za den,ved ako chceš potom prejst na tuhu stravu,ked niečo nebude chciet tak jej to nedaš?naj,vitaminy su predca v zelenine.A to že sa začina najskor prikrmamy ma svoje dovody.Moj Sebastianko je alergicky na bielko ale na začiatku som mu ho musela davt lebo je potrebny na nejake vitaminy čo mi vysvetlel detsky.ak si nevieš rady tak skoč ku svojmu lekarovi nech ti vysvetli ako maš davat pokrmy

sisulik
17. jún 2008

ja by som kravske mlieko urcite nedavala..nema sa davat do troch rokov..aishinke sme prvy krat dali kravske mlieko ked mala dva a pol roka...
na nete je vela informacii preco nedavat kravske mlieko...skus si vygooglovat a najdes toho vela...
urcite nemozeme porovnat to co je teraz a co bolo predtym...doba sa meni a vsetko okolo toho..chorob pribuda...a urcite to ze krav. mlieko neodporucaju do troch rokov nevzniklo len tak z niekoho hlavy...

ingrid78
17. jún 2008

Ahoj, preco malu neprikrmis na vecer umelym mliekom? Vobec s prikrmammi by si mala zacinat az v 7. mesiaci aj kasa je este priskoro, myslim ze si zacala opacne. A krabicove kravske mlieko, nemyslis vazne, ved je to len biela voda chemicky upravena. Aj nam vydrzi kasa kratko, ale radsej si je nieco nekupim a malej doprajem, takze by si jej mala dat len UM

milhaus
17. jún 2008

zo začiatku ti prikrmy bude vypluvat lebo to nepozna, je zvyknute iba na mlieko, aj moja asi mesiac vypluvala a teraz je všetko

junovka
17. jún 2008

...a co sa tyka zavadzanie prikrmov, tak sa mrkni do Recepty-Prve prikrmy, alebo napis mi IP 😉 s radostou pomozem 😅 😔

funilieta
autor
17. jún 2008

...ja viem...dakujem

nensy
17. jún 2008

tak dávej kaše já je taky kupovala a kupuji furt a malé šmakujou.jsou kaše od ukončeného 4 měsíce

ajuskamimi
17. jún 2008

funilieta pre tvoju malu je este naozaj priskoro nasadit kravske mlieko. Skus sunar alebo nejake ine mliecko, ktore malej sadne. A skus sa opytat svojej Dr. ak to odsuhlasi, vie ti niektore dat na predpis, tym padom by si to mala o nieco lacnejsie.

ja osobne nie som proti kravskemu mlieku, takze ja ho tiez zacnem davat malemu asi od roka a pol. Podla mna je blbost davat dietatu UM az do 3 rokov, lebo sak od 8 mesiaca zacina jest jogurty, od roka syry, vsade je zlozka KM, tak nevidim dovod ho drzat na UM do 3 rokov. Sice moze mat UM viac vitaminov, ale sak ked uz dietatko papa vsetko, tie vitaminy si berie z ovocia, zeleninky ci inej stravy 😉

kalo
17. jún 2008

Kravské bych taky min.do roka nedala../I když mě ho prý máma dávala místo MM už ve 3 měsících a žiju 🙂 / K těm pudinkům....moje DR. mi radila, že můžu dělat řídký puding /od 6měsíce/ ale jen vanilkový, ve vodě a pak přidat Nutrilon (Sunar)...dochutit banánem, 1/2 lžičky cukru, nebo jabko...Prý po tom pěkně děti nabývají 😀

sisstin
17. jún 2008

ajuskamimi: no asi tak strašně důležitý to není, ale já budu dávat UM do 3 let určitě..v tomhle věku má třeba hrníček ráno, takže krabice vydrží fakt na dlouho, takže to mě fakt finančně nevytrhne 😎

sisstin
17. jún 2008

u kojených víc jak 1rok je to asi jiný, to už bych UM asi nezaváděla..ale u nekojených od malička nevidim důvod, proč do těch 3 let UM nedávat 🙂

kristi
17. jún 2008

taky bych ji rozhodne mliko nedavala, napr. v DM maji dobry kase do vody, balik za 35 Kc, tak to asi nikoho nevytrhne, ne?

ingrid78
17. jún 2008

A vobec tych tem kravske versus umele je tu na koni strasne vela, uz sa mi na to ani pisat nechce tu istu pesnicku 😉

bihan
17. jún 2008

Jogurty a syry sú kyslomliečne výrobky, teda akoby "predtrávené", preto s nimi nie je problém 😉
Kravské mlieko u nás min. do 2rokov určite nebude a keď počujme o krupici pre 5m dieťa, tak mi vlasy dupkom stavajú 😀

kili
17. jún 2008

funilieta, skús ryžovú kašu vyrobiť, ja to tak robím. Spravím si do zásoby múku z ryže a potom ju len povarím vo vode a pridám odmerky mlieka a k tomu dám trošku presnídávky. Keď máš záujem, napíšem presnejšie postup.
Kravské mlieko určite NIE. Ja tiež rozmýšlam, že UM do 3 rokov, ale na kaše začnem asi už od tých 1,5 roka

bambusko
17. jún 2008

bihan, ja sa tu dnes len rozohnujem ☹
pozrite si sidliskovy folklor 😀
http://www.provita.sk/Vyziva2005-1.htm

kukenzi
17. jún 2008

fiiiiiha, je to sice osobna vec kazdej maminy, ale puding a kravske mlieko 5 mesacnemu babetku, ktore je dokonca kojene ????? 😕

... nazor, ze to kedysi ludia takto robili u mna neobstoji. 😉