Môžem dať malej obyčajné mlieko z krabičky?

funilieta
17. jún 2008

ahojte, neviem ci je niekde podobna tema, ale nevedela som ju najst. Moja mala ma takmer 5 mesiacov, a kojim ju. Lenze v poslednom case je dost hladna a nestaci jej to. Kupujem tie kasicky instantne } co sa rozrabaju do vody) a to jej velmi chuti. Ale jedna krabicka mi vystaci ani nie na tyzden. Radia mi, aby som skusila normlanu krupicu v kravskom mlieku, alebo uvarit jej taky redsi puding. Nieje to skoro? Ake s tym mate skusenosti? podotykam, ze take prikrmy ako je zemiak a mrkva popucena, mi vypluva a napina ju z toho. Som bezradna

lukin
17. jún 2008

Proč se říká, že by dítě nemělo pít mléko (z krabice) do tří let? Neznám ve svém okolí nikoho, kdo by to dělal. Od roka už děcka normálně pijou mléko.

sisstin
17. jún 2008

lukin: pže ty rodiče prostě chtěj ušetřit, to je celý 😎 kravský mlíko není přizpůsobený trávicímu traktu tak malýho dítěte..to je celý..ale je to každýho věc...já ho dávat rozhodně nebudu 😎

kukenzi
17. jún 2008

🤐 🤐 🤐

kristi
17. jún 2008

nse jeste nevidela normal mliko ani z rychliku...asi je to tim, ze ho u nas nepije nikdo

sisstin
17. jún 2008

jinak jsem ročník 84, nekojená na Sunaru..a rozhodně v roce jsem kravský nepila 😅

titkovamiriam
17. jún 2008

pridam nazor-ak je dieta kojene nevidim dovod,5m.je pomerne velmi nizky vek,Marek mal plnotucne mlieko od 1,5roka aj to nie krabicove ale 5dnove.
Pri 5m je to dost velky risk zatazit traviaci trakt ☹

jabber
17. jún 2008

Jasně, takhle malýmu dítěti kravský mlíko ne (akorát byste si zadělali na ekzém nebo kdovíco dalšího ☹ ) a co se týká mlíka z krabice s trvanlivostí 2 měsíce a víc - tak vůbec ne, nikdy, jen mlíka čerstvá 😉

womenne
17. jún 2008

lukin lebo je vyrobene viacej na prašku ako na mlieku preto ma taku dlhu spoterbu,je lepšie davat sačkove.

danu
17. jún 2008

Lukin kto chce samozrejme nech da od roka KM ako pises ale tu sa pise o babatku ktore este nema ani 5 mesiacov 😲

kili
17. jún 2008

ja po prečítaní tochto som myslela, že malím nedám kr.mlieko nikdy
http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

lamia
17. jún 2008

No já bych ty příkrmy zkoušela pořád dál,mojí malé trvalo dost dlouho,než mi to začla jíst,ale začla,chce to nevzdat,když jí budeš dávat sladké kaše a puding tak ti samozřejmě už zeleninu a podobně jíst nebude chtít,ale kaše je pro ní z výživového hlediska dost nepřínosná,prázdné kalorie,zatímco zelenina a posléze maso-zeleninové příkrmy jí dodají např.železo apod. proto se mají dávat.Puding je úplně k ničemu,zaplácnutí,u většího dítěte (po roce apod) ho můžeš počítat jako mléčnou dávku,ale pokud kojíš,tak nemá smysl puding vařit,navíc je na něj v 5m. fakt malá...Já teda malé od roka z normoš kravského mléka vařím,rýžovou nebo bramborovou kaši apod,ale před rokem jsem dávala jen jogurty. Jinak jsem kojila,tak UM nebylo třeba,ale zkus třeba dát na noc místo kaše ty UM pro hladové dítka (tuším Hajaja apod...)rozhodně to bude lepší než kravské mléko. Normální krupice - taky je brzy. Jinak kaše můžeš dělat i do mateřského mléka,já tím začínala

kili
17. jún 2008

womenne, krabičkové mlieko je s prášku? alebo ako to je?

kacka.va
17. jún 2008

no já vyrostla na Sunaru ne na kravském mléku. Kravské bych rozhodně malému dítěti nedala.
womenne: je jinak upraveno a většina z nich s práškem nemá co dělat, ale jsou jde o jiné technologie úpravy 🙂

lamia
17. jún 2008

Jo jinak u 5.m dítka myslím nebudeš mít problém ho na UM naučit,já malou odstavila v 14.měsících a už se mi na UM nechytla,tak teď dostává jogurty,kvalitní sýry (ne tavené...) teď už může i tvaroh,ale ideální to taky není,pokud by mi to pila,tak rozhodně dám UM a ne kravské mléko.

kacka.va
17. jún 2008

kili: já bych to neviděla tak černě, to bys nemohla ani jakékoliv koupené maso, protože v tom jsou taky zbytky antibiotik a podobných srágorek. Podle mě všeho s mírou.

lamia
17. jún 2008

S tou kaší do MM jsem to myslela tak,že ty nemléčné kaše rýžové (jinou by zatím ani mít neměla) jsou lacinější než ty mléčné,tak bys tolik neutratila a když kojíš,tak mléko na kaši normoš odstříkáš.

denisse
17. jún 2008

ahojte,
ja mam rocnu nelu a stale ju kojim, UM nechce, skusala som, lebo som ju chcela pomaly pripravit na odstavenie .. teraz jej nedavam, mame prestavku a skusim znova a mozno ine mlieko (skusala som sunar).
Kravske mlieko je ale uz par tyzdnov v malych mnozstvach pridavam do varenia, ked jej robim omacku alebo zemiakovu kasu ...

womenne
17. jún 2008

killi a ty necitiš tu praškovu chut?jasne že sa tam pridava prašok,učili sme sa to na technologii

kacka.va
17. jún 2008

a ono taky není mléko jako mléko, některá krabicová jsou jen bílá voda, takže nesmíte kupovat ty nejlevnější 😉. My máme pár značek a ostatní ignorujem, i když jsou mnohem levnější

womenne
17. jún 2008

no nebudem presviečat ale som kukla do stareho zošita atak je to pisane,ale to je jedno.

denisse
17. jún 2008

inak suhlasim, ze pre 5 mesacne babatko je to prilis skoro ...
funilieta, aj ja som mala nejednu krizu s MM, sa mi zdalo ze mala je hladna a ze mam malo, raz som skusila nutrilon ale ten nechcela a tak mi neostavalo len dalej kojit .. castejsie som ju prikladala a nakoniec to vzdy dobre dopadlo, zasytila sa a plne som ju kojila do pol roka, potom pomaly prikrmy, tiez skoro nic nechcela, takze este skoro dva mesiace som ju takmer plne kojila, s tymi prikrmami to boli len take pokusy ... teraz papa normalne (nijak extremne vela, hlavne s ovocim mame problem), ale papa tak, ze cez den uz vyse mesiaca vobec nekojim ...
ja by som ti poradila vydrzat pri kojeni (ak to vyjde, tak aj s prikrmami mas este cas aspon mesiac) a ak to nepojde, tak urcite UM a nie kravske ... drzim palce

sisstin
17. jún 2008

jsem tím chtěla jenom napsat, že i dřív..např. před těmi 25 lety se to řešilo..ale ne tolik, jak ted...byly i ženský, co daly miminu polivku z pytliku do flašky..ale takový jsou i ted 😅

kacka.va
17. jún 2008

asi u vás učí něco jiného než u nás 🙂

kili
17. jún 2008

womenne, ja nepijem žiadne mlieko a ani nejem mliečne výrobky

kacka, však už im ho dávať budem, to bol len taký prvotný šok. ale surové asi nikdy, len prevarené kakao a ml. výrobky

womenne
17. jún 2008

to je fakt ked sme boli v inej škole na exk.postupy mali ine.ale to je fuk,aj tak to nepotrebujem k životu

minusa
17. jún 2008

určite nie 5 mesačnému bábu KM 😉

a čo sa týka trvanlivého mlieka, tak trvanlivé mlieko sa vyrába z čerstvého kravského mlieka iba pôsobením tepla, vysokotepelným ošetrením sa zohreje na teplotu 135 °C na veľmi krátku dobu ,potom sa mlieko rýchlo schladí .... určite sa nevyráva na prášku

bubba
17. jún 2008

aj ja v trvanlivom mlieku citim praskovu prichut a samozrejme ze je to robene z prasku inac by to tak dlho nevydrzalo...u nas sa kupuje trvanlive len pre mna do kavy kedze toho tolko nespotrebujem aby mi vydrzalo 😀 inac najkvalitnejsie mlieko je tatranske ma taky cerveny kartonovy obal a je to tiez cerstve mliecko to davam malej alebo potom klasika v plastovom sacku,ale to prelievam do skelnych flias,lebo mlieko v plaste 😅 😅 aj ked je cerstve to tiez nie je bohvieco...

kitty68
17. jún 2008

to je pro hladne deti a nebo co ti rika denissa

mohla bych se jeste zeptat kdo ze ti to tak vyborne radi?????? to by me fakt zajimalo 😕

kacka.va
17. jún 2008

Kili: no já piju jen kupované, čerstvé mi teda moc dobře nikdy nedělalo 🙂