Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môžem dať štvormesačnému bábätku už príkrm?

ivik16
4. apr 2015

Moje dieťa ešte nema 4 mesiace len 3aj niečo a chchems aopýtať či stče všetky čakali s prikrmom do celých 4mesiaocch, všetky kaše, presnidavky a polievky su až po ukončení 4 mesiaca...Ake mate skusenosti?

miranda04
4. apr 2015

mozes dat kasicku napriklad ale podla mna ma este kooopec casu-bez ohladu na to ci je dieta dojcene ci na umelej strave

lenkakevin
4. apr 2015

Ja som zacala prikemovat ked mal maly 5 mesiacov, zacali sme zeleninou az potom ovocim a az potom kasicky.Teraz ma maly 8 mesiacov a krasne papa vsetko ci mu pripravim 🙂

junovka
4. apr 2015

ak je dieta kojene tak prikrm na 6. mesiacov, ak nie tak az po dovrseni 5 . mesiacov a zacat zeleninou-zemiak.Stale tomu nerozumiem, kam sa tie matky s prikrmami stale niekam ponahlaju???Ved, dietatu nic neutecie 😕

evittam
4. apr 2015

@ivik16 Kludne môzes vyskusat,ale urcite by som uvarila doma napr.mrkvicku so zemiakom al.sladkym zemiakom,môzes dat trosku rasce,petrzlen.vnate...Neskôr pridavat inu zeleninu,biele mäso,zltok. Alebo aj mrkvu+jablko. Mojim detom vôbec nechutili tie kupovane prikrmy a ked som ich ochutnala ai som sa nedivila-fuj,teda az na presnidavky,ale aj tie si uz robime sami-su lepsie,zdravsie a lacnejsie.😉

mimi8814
4. apr 2015

tiez sa riad aj podla svojho dietata, ci ma uz zaujem o jedlo. Darmo mu budes davat nieco na jedenie ked nebude vediet co s tym...

mell11
4. apr 2015

My sme začali v 4tom mesiaci ryžovou kašou a potom zelenina ( prva mrkvička, potom slad. zemiačik). Až čosi kdesi po mojom naliehani sme sa dostali aj k ovocičku... Min tyždeň sme už dali aj trošku kuracinky.. 🙂

seahorse27
4. apr 2015

Urcite treba cakat az do ukonceneho 4. mesiaca, skor nie je traviaca sustava este dostatocne zrela pre tuhu stravu. Plne kojene a prospievajuce dieta moze kludne zacat papat prikrmy az v ukoncenom 5. mesiaci.

modrofuzik11
4. apr 2015

mam tri deticky. sarka ma 5 rokov. ked bola mala, pediatricka striktne tvrdila, ze je potrebne kojit prvych 6 mesiacov, prikrmy az potom.chuda, posledny 6 mesiac bola riadne hladna 🙂. ondrejko ma 11 mesiacov a poznatky pediatrov sa zmenili. od ukonceneho 4 mesiaca mozu jest babatka vsetko - len s mierou. dovodom je, ze deti maju velke alergie. ked su iba kojene, nevytvaraju si dostatocnu imunitu na vsetky alergeny, ktore sa v jedle nachadzuju. cize po 4 mesiaci, urcite dokrmuj.

moni244
4. apr 2015

ja by som určite kupovanými nezačínala, ale pekne pomaly, postupne, ako som začínala aj ja, uvariť mrkvu, rozmixovať, dať ochutnať lyžičku, dve, ovocie som dávala až po mesiaci zeleninky, tie kaše som nedávala, nechcela to

jersey333
4. apr 2015

nic v zlom ale ja neviem kde sa vsetky ponahlate s tymi prikrmami, ...vsak jest potravu bude dieta cely zivot naco sa ponahlat za tych par tyzdnov ktore ma este pred sebou sa mu aj zaludok pekne vyvynie,..ja som sa nikde neponahlala so synom az ked mi to nariadila pediatricka

wewe22
4. apr 2015

skor ako ukoncenym 4tym mesiacom som nedavala aj ked pri prostrednej som ratala dni kedze mala silny relux a kym som jej nezacala davat hustu kasu sme dlhsi spanok ako pol hodinu nepoznali
pockaj urcite to vydrzis ked som vydrzala ja

hikokk
4. apr 2015

My sme začali 4 a niečo. synček to nechcel nenútila som. Ponúkla som mu o 2 týždne a pekne začal papať. Začali sme na odporúčanie pediatričky. Kojit som nekojila vôbec.

mimik79
4. apr 2015

opatrne so zacatim zavadzania prikrmov, detsky traviaci system este nie je vyvinuty natolko aby dokazal spracovat inu stravu ako mliecko, to mu uplne staci zatial a kasami urcite nezacinat, okolo 4 a pol az piateho mesiaca zacat mrkvickou, kolko zje tolko zje, aj dve lyzicky bude uspech a az po cca dvoch troch tyzdnoch pridat ovocie atd...

meluela
4. apr 2015

@ivik16 bezne ovocne predsnidavky su humus, nadstavovane skrobom a chut dohanana cukrom ... to ani v jednom roku by som nedala ... tie z dmka (babylove, alnatura, hipp, hami) su na tom o nieco lepsie, ale zacinala by som urcite s doma pripravenymi a kupovane by som dala len v pripade nudze alebo tazkeho nejedactva po 10m, ci na ulahcenie na cestovanie ked uz su prikrmy pevne zavedene.
Kupovane kase s mliekom - to je humus cislo dva - tona cukru ktoru take male dieta ani nahodou nepotrebuje, ked uz tak sa treba pozret po nemliecnych neprisladzanych alebo uvarit od zakladu doma

A postup je zeleninove prikrmy (jednodruhove - mrkva, zemiak), potom ovocie poamckane podusene, nesladene kase ....

ak je kojene, nikam by som sa velmi pred 6m neponahlala, ak by velmi javila zaujem, tak uvarit mrkvicku a dat za lyzicku dve
skorsie zavadzanie prikrmov ma tiez zmysel ak dieta neprospieva alebo ma nedostatok zeleza, potom ucite lepsie skusit takto nez davat umele mlieko ci lieky ...

maminecka2
4. apr 2015

Ahoj, názory sa rôznia, ale žiadne neodporúčajú prikrmovať pred ukončeným 4. mesiacom, určite skôr nie, naozaj ešte tráviaci systém nie je pripravený. Prečo vlastne chceš už prikrmovať? Má nezvládnuteľným reflux? Je veľmi hladné? Neprospieva? Ak áno, tak by to mal riešiť pediater, možno treba aj nejaké vyšetrenia, nie hneď prikrmovať. Ak je kojené a nie je problém, naozaj stačí začať až po ukončenom 6. mesiaci.
Ale vždy je to individuálne, ja som napr. mala málo mlieka, riešili sme to s laktačnou poradkyňou aj liekmi na podporu kojenia a začala som s príkrmami od 4,5 mesiaca. Dávali sme večer, vtedy bol najhladnejší. A strašne mu chutilo, až kvíkal a nadvihoval sa za jedlom.

l3yla
4. apr 2015

Na čo sa ponáhľaš? Ak je kojené ,min. do 6 mesiacov by som sa s príkrmami neponáhľala. 😔

ivet1371
4. apr 2015

Zase to tu napišem a nekomentujte ma.kludne možeš začať.moje deti a aj teraz vnućka papa prikrm a začala keď nemala ani 4 mesiace.zeleninu,ovocie možeš aj surové len štavu ale začať len každy deň o lyžičku viac.mrkvu,jablko.vnućka má 5 mesiacov a uz jedla zemiak,ryžu,zajačie meso,vývar,kaše,jogurtycuketu inú zeleninu.a moc jej chutí.a od vtedy negrcka.je spokojná .a od 4-6 je imunologicke okno.tak kludne začni.a pišem ti s vlastnej skúsenosti nie s internetu a knižiek.mam uz aj dospele deti a nemajú alergie,ekzemy ani iné problémy.

ribera
4. apr 2015

Ja by som to nechala na dieta. Dieta som dojcila a bola som nazoru, ze prikrmy az od pol roka, ale ked bol tak hrozne zvedavy, ze co to jem a sam si to pytal, tak som mu zacala davat uz skor. Takze, ak dieta ta vidi jest a pyta si tiez, tak preco nie. Ak si nepyta, tak cakaj.

zuzka38
5. apr 2015

Ja som cakala ano, prikrmy som zacala takmrr v ukoncrnom.siestom mesiaci..o nic moje babo neprislo..idealne je co najdlhsie kojit

stefi76
5. apr 2015

podľa mňa čím skôr sa začne dieťa prikrmovať tým je väčšie riziko vzniku potravinových alergií, tráviaci trakt je nezrelý,alergény cez črevnú sliznicu prejdu skôr a ak má dieťa genetickú predispozíciu k vzniku alergie len mu tým pomôžeme k vzniku alergie,predsa len materské mlieko má ochranné účinky a skoré začatie príkrmov mu k ničomu neprospeje, o nič nepríde, všetko má pred sebou.

romy_p
8. apr 2015

Veľa závisí na tom, aké máš dieťa aj akého máš pediatra. Naša doktorka povedala, že je nová koncepcia vo výžive, odporúčaná imuno-alergologmi. A podľa nej sa má začať s príkrmami už od 4. mesiaca, kvôli tomu, aby sa minimalizovali možné alergie v budúcnosti. Najprv zelenina, potom ovocie a nakoniec mäso. Náš mamalý papá pekne a chutí mu 🙂

tjaden
12. apr 2015

ahoj my sme od 4mes začali s mrkvovou šťavou, nie s mrkvou len so šťavou potom mrkva a len taka lahká zeleniny tak 4-6 lyžičky, viac sme začali papať od 6mes, ak je dieťa silné a pekne priberá netreba sa s tým ponáhľať

bonena
8. jún 2015

po ukonceni 4 mesiaca kludne mozes zacat nam tak kazala pediatricka zacali sme sice esdte len teraz lebo nasa Eliska mala 4 mesiacik iba pred par dnami. Zacali sme uvarenou mrkvickou ktoru sme iba vydlickou roztlacili na taku kasicku a velmi jej chutilo, bolo mi povedane ze treba skusit a ak bude po dvoch dnoch stravu odmietat tak pockat tyzden a potom skusit znovu nasa s tym problem nema ked nas vidi papat hned otvara ustocka s nami drzim palce

anula
8. jún 2015

podla novych odporucani mozes zacat od ukonceneho 4. mesiaca.

waterlily4444
18. jún 2015

Myslím že keď dáš bábätku ochutnať s mierou, tak to nemôže uškodiť 🙂 Ja som začala dávať malej "ochutnať" uvarenú a rozmixovanú mrkvu s prevarenou vodou už vo 3,5 mesiaci - malo to takú hustú džúsovú konzistenciu. Zjedla 2-3 lyžičky, dokonca potom mala väčšiu chuť na MM. Každý deň dávam niečo neochutené, uvarené a hlavne rozmixované ochutnať - max 5 čajových lyžičiek 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli