Môžem dávať piškóty 4-mesačnému synovi?

zugas
29. dec 2006

Ahojte skúsenejšie mamičky 🙂 Chcela by som sa vás na niečo opýtať. Môj malý bude mať v utorok 4 mesiace, a dnes som mu dala tak trošku na ochutnanie piškóty, ktoré som namočila kus do jeho čajíka, aby boli mäkkšie. Čo vy na to? Nie je to ešte skoro? Ináč vôbec nekojím, ani som nekojila, lebo som nemala mliečko... ☹ Papá len Nutrilon1, sestrička nám povedala, že od 4 mesiaca mu môžme dávať už dvojku. A tie piškóty mu docela chutili 😲 Tak???

certica
31. dec 2006

nikolasko, tak to je tusim to mensie balenie ta sunarka a su take podlhovaste,nie?

nikolasko
31. dec 2006

ano také asi 3-4cm.a balenie je aj 175g.a aj večšie

musko
31. dec 2006

Ahojte!
Nič v zlom, ale niektoré ste tu hodne odvážne mamičky - ale to je každého vec.... Takže obyč. piškoty až od 9 mes, lebo obsahujú lepok a u detí z rodín alerg. rodičov dokonca až od jedného roka - lebo by dieťatko mohlo byť alergické. Vrím, že miminku to chutí, ale pokiaľ to nepozná, nebude to chcieť. Aj u nekojených detí sa príkrmy dávajú až po ukonč. 4-5 mes. To s tým, že treba dávať najskor zeleninu aby si dieťa nezvyklo na sladkú chuť ovocia a nebude ju potom chcieť nesúhlasím. Čítala som na túto tému odborné články a nie je to pravda. Veď aj karotka a hrášok sú sladké... Náš malý mal strašne rád jabĺčko s mrkvou. A dávala som bezlepkové piškotky a potom tie Nestlé sušienky - tie sú ozaj dobré. Tak neviem - je na zvážení každej mamičky, čo kedy dieťatku dá a aký bude mať základ do budúcna.
Inak Veselého Silvestra a v novom roku hlavne zdravie pre všetkých!!!!

certica
31. dec 2006

musko, ja s tebou uplne suhlasim. Inak na chrumkanie, resp. skor zuzlanie su celkom dobre kukur.chrumky nesolene - su bezlepkove, lahko stravitelne, rozplynu sa v ustach (aj ked lepia 😀 ). Ja som ich nosievala von, ked bolo najhorsie, maly sa s tym zabavil

musko
31. dec 2006

Správny postreh - zabudla som na ne - bez kukuričkých chrupiek sa nepohneme na prechádzku - sú výborné - mne chutia tiež 😀

jita2
31. dec 2006

maca,
to není o tom, že by tvému dítěti mělo něco být nebo se mělo něco stát, ale tím, že mu dáváš např. lepek nebo cukr nebo jiné věci, které by ještě mimi nemělo, zatěžuješ jeho nezralá játra a vůbec celý organismus.

certica
31. dec 2006

ved to, treba vyuzit, ze zatial sme my rodicia panmi toho, co ponukneme svojmu dietatu. K sladkostiam a podobnym veciam sa ci chceme alebo nie raz dostane, ked pride kolektiv, skolka a budu vnimat, ze aj take nieco existuje na svete a chuti. Tak preco ich zatazovat uz teraz, ked to nie je vobec nutne... Nas krpec bude mat 2 roky a v ustach este nemal cokoladu. A nemyslim si, ze o nieco prichadza....

musko
31. dec 2006

Jita2, úplne to si myslím, len som sa nevyjadrila presne 😉

erka12
31. dec 2006

ja som si tiez do zasoby vcera kupila nestle susienky,len su az od ukonceneho 6 mesiaca, musime este pockat.od kedy ste davali tie kukuricne chrumky 🙂

titkovamiriam
31. dec 2006

Ja som zacala s marina keksami a teraz Marek ochutnal aj domace pernicky.Vsetky moji synovia od 4 m. jedli marina keks.najskor trosku s mlieckom a neskor s ovocim a jigurtami.Potom som pridala piskoty6-7m.a samozrejme suche rozky.

bubatko
31. dec 2006

jita2, takto som to aj ja chcela napisat, ked som citala prispevok od maci...

maca, tu nejde o to, ze by babatko hadam zomrelo ked mu das hoci aj segedinsky gulas, ale ide o to, ze este jednoducho nie je pripravene na taky typ stravy ☹ preco si myslis, ze babatko musi silou mocou co najskor vsetko jest, podla mna je lepsia postupnost a s vecami ako je napriklad cukor a podobne treba naozaj opatrne, myslim, ze aj my dospeli to prehaname s jedenim (bohuzial 🙄 ) tak dajme sancu aspon detom vybudovat si spravne navyky...

ja nie som ziadny extremista, ale ved sa maly este toho v zivote naje 😀

jita2
1. jan 2007

bubatko,
zcela určitě máš pravdu...

melory
1. jan 2007

deticky maju velmi jemny zaludok...ked pocujem, ze moja jedla segedin tak mam dost smutne ocka.

bubatko
1. jan 2007

keby len to, ale ja som minule na navsteve musela celit dvom tetam, ktore si medzi sebou vymienali velavravne pohlady, ze aka som "mudra" s mojimi nazormi na stravu, ved oni vychovali uz (dohromady) 5 deti a tie jedli aj cokoladove torty este ked mali len niekolko mesiacov a dobre bolo - ma div neporazilo a najhorsie je, ze nema zmysel hovorit ziadne argumenty, lebo len sa velmi uskrnali, ze tie dnesne mamy, tie pojedli vsetku mudrost sveta xi xi xi, no na porazenie...

esteze nasi rodicia ked sme u nich na navsteve taketo tendencie nemaju, ti sa ma radsej 3x opytaju, co smu a co nesmu dat malemu, lebo sa boja mojho besnenia 😀 😀 😀

viamka
1. jan 2007

bubatko, ja som za divnu uz roky, a navdovazok nedoprajem svojim detom a trapim ich svojimi vymyslami. takto by som asi citovala svoje okolie, ked ide o moje deti a cokoladu, malinovky sladene farbene, gumenne cukriky, nanuky a milion veci inych. mam podporu v rodine "len" od manzela a keby nie jeho asi by som niektorym tlakom neodolala. mnohe "prehnane" opatrenia ale pomahaju nasmu dietatku zit co mozno najnormalnejsie. nie je totiz zdrave...

bubatko
1. jan 2007

viamka, je mi luto, ze mate zdravotne problemy s dietatkom, ale vidim, ze to mas aspon spravne vo svojich rukach a velmi Ti na tom zalezi, to je hlavne 😔

co uz, musime sa naucit nevsimat si rozne reci a je to, ved najdolezitejsie su nase deticky 😵

sue
1. jan 2007

Čo sa týka papania, ale aj všetkého ostatného...keď raz budem mať dieťatko, radšej znesiem "nadávky" typu prehnaná starostlivosť ako mať choré dieťa. Nejde o to, vychovať skleníkovú kvetinku, ale myslím si, že na deti číha strašná kopa svinstva už len keď vyjdeme s kočíkom na prechádzku do našich zasmogovaných miest, tak prečo ich vystavovať ďalším rizikám? ... ale aj tak počítam s tým, že keď sa bábo dostane k našim na prázdniny, tak ho nadžgajú čím budú môcť...ale raz to nezaškodí...len ja budem minimalizovať všetko zlé...

viamka
1. jan 2007

sue, ja som mala najskor chore dieta, az potom prehnanu starostlivost... a mylis sa ak si myslis, ze raz to nezaskodi. ked ty nadas svojmu dietatku napr do isteho veku cokoladu, tak nevie o co prichadza a vlastne nemas co riesit, ale ak raz tvoje dieta od ineho dostane a ochutna, zacne sa boj...

bubatko
1. jan 2007

ja tiez vobec nepochybujem o tom, ze sa budem nadalej riadit vlastnym nazorom a ze sa nenecham zlomit okolitymi "nadavkami", zatial sa drzim uplne uspesne a uplne uspesne vsetko ignorujem, nech si len tetusky spominaju na to, ako dzgali do svojich deti vselijake svinstva, ich vec!!! 😎

este k tomu predchadzajucemu, bohuzial ten priklad so segedinskym gulasom som si nevymyslela, ale stal sa u mojej kamosky pred cca 2 rokmi ked mal maly 6 mesiacov!!! proste baba mojho veku, no hroza 😲 dalsia kamoska sa zas chvalila, ze mala vypije za tyzden karton malych sladkych dzusikov (tych so slamkami), skoro som sa poskladala a radsej som sa krotila aby som nevybuchla 😠

sue
1. jan 2007

Ja som to myslela len tak, že nemienim nič zaháňať do extrému... a zas moji blízki, resp. ľudia ktorým by som dieťa zverila, nie sú takí, že by mu dali niečo čo vyslovene nesmie...

certica
1. jan 2007

presne som chcela podotknut jednu vec: nemam rada, ked sa detom automaticky dava ci uz za odmenu alebo jednoducho vramci "blahoprajnej" navstevy nejaka sladkost, cokolada bez ohladu na vek. Ked uz, aspon si overit u rodica, aky ma na vec nazor, ci to je "vhodny darcek" pre jeho pomaly len niekolko mesacne dieta a ci si to praje...

viamka
1. jan 2007

no u nas je to tak, ze chore aj zdrave deti odovzdaju uuuuplne automaticky a bez problemov vsetko na jedenie, co dostanu od navstev mne alebo muzovi a my to potom selektujeme a prerozdlujeme. vacsinu vsak vyradime uuuuuuplne ale vzdy vzdy vzdy nahradime tym, co mozu... toto funguje len ked deti veria, ze im dame, co dostali, pripadne im to vymenime za to, co mozu...

fafa
1. jan 2007

Viamka daj typy na zdravu detsku stravu, ktora by aj potesila...moj syn zasadne neda do ust maso...som z toho trochu zufala, on by vyzil na kakaovych cestovinach a ryzovej kasi.

viamka
1. jan 2007

fafa skus maso nemaso. to su jedla, ked maso je maso, ale vari sa inak. ja som dlho maso mlela spolu so spenatovym pretlakom a vypadalo to ako zeleny cervik........... dobre si to predstavujes, normalny clovek by to do ust nedal, ale moje dieta s ryzou alebo cestovinou, mnam!!! to iste sa robi aj s rajc. pretlakom = cervene cerviky. maso napichane na spajdli s unymi dobrotami, najskor masa minimum, a kazdy dalsi raz masa viac a viac... a tak vzdy sa da...

certica
1. jan 2007

ja zatial nemam problem, ked sa prinesie sladke, schovam, maly ani nevie, o co ide, lenze nakoniec to skonci v mojom bruchu 😲

sue
1. jan 2007

Čerti, veď toto som sa chcela spýtať, čo potom rodičia robia so sladkosťami čo podostávajú deti 😀 😀 😀

fafa
1. jan 2007

Skusim...ale u nas, napr. rizoto...maso vsemozne zamaskovane na lyzicke - maly prezuval asi 5 min a nakoniec vyselektoval masko a sup ho von...jeho tazko "oblbnut"...ale fasirku zje..to nie je masko, to je fasirka...a este sunku, takze to nie je az take zle...Mala zje vsetko, co nezje ju..dnes kukala po tataraku 😀

viamka
1. jan 2007

my ich davame detom susedov, ktori to dovolia a dost zlikviduje mangel.

fafa
1. jan 2007

U nas su sladkosti doping...tazko vysvetlim dietatu, ze to co prave zhltol ich tatko, je brrrr zle...s mierou u nas frci vsetko...

zany1
2. jan 2007

Piškoty určitě neeee, aspoň do jednoho roku. Nejsou skoro vůbec výživné a obsahují bílek.... Místo toho jsou určené sušenky od sunarky, ty jsou ale vhodné od ukončeného 6. měsíce....