Môžem dávať piškóty 4-mesačnému synovi?

zugas
29. dec 2006

Ahojte skúsenejšie mamičky 🙂 Chcela by som sa vás na niečo opýtať. Môj malý bude mať v utorok 4 mesiace, a dnes som mu dala tak trošku na ochutnanie piškóty, ktoré som namočila kus do jeho čajíka, aby boli mäkkšie. Čo vy na to? Nie je to ešte skoro? Ináč vôbec nekojím, ani som nekojila, lebo som nemala mliečko... ☹ Papá len Nutrilon1, sestrička nám povedala, že od 4 mesiaca mu môžme dávať už dvojku. A tie piškóty mu docela chutili 😲 Tak???

bubatko
30. okt 2007

su aj v nesolenej verzii 🙂

certica
30. okt 2007

bubatko, su solene, mierne solene aj nesolene - len posledne menovane nedostanes vsade. ja som ich videla naposledy tusim v Rema potravinach, terno ma dlhsiu dobu uz len mierne solene. mozno aj v bille...

certica
30. okt 2007

sorry, ja uz dementiem... az teraz vidim, ze to nebola otazka, ale odpoved, resp. konstatovanie 😀 😅

bubatko
30. okt 2007

certica, v pohode, ja som to pochopila 🙂
ano, suhlas, najtazsie sa zhanaju nesolene, to asi preto, ze vsetky maminky su uvedomele a vykupia prave tie nesolene 😀

evaka
31. okt 2007

maminy dík, my máme mierne solené, tak pohľadám tie nesolené. Majp vôbec nejakú chuť? (to sa pýtym kvôli sebe 😀 )

makelka
31. okt 2007

Nevím jak na SLovensku, ale u nás se dají chrumky koupit i nesolené a to v každé zdravé výživě, tak to zkuste i u vás, není to sice ten dlouhý pytel, je mnohem menší, ale i tak je to dobrý ne? Jinak u nás se dají třeba koupit i bezlepkový poiškoty, jsou taky z kukuřičné mouky, je tam sice cukr, ale nic moc. Vyzkoušejte i tohle. A ještě se dají koupit i takový ty chlebíky, jí to hodně holek, při dietě, dají se koupit ve větších marketech, kukuřičný, u nás velikánská mňamka pro prcka 😉 😉

nenka83
31. okt 2007

baby dnes som kupila tie nestle susienky od 6 mesiaca.skusali ste malym davat? ako im chutili.ja dnes chcem skusit, mala je este u svokry tak ked pride tak skusime mnam mnam

bubatko
31. okt 2007

nestle boli mnam 🙂

nenka83
31. okt 2007

bubatko a odkedy ste ich papali?

bubatko
31. okt 2007

uf, asi tak od 9-10 mesiaca??? do pol roka sme boli vylucne kojeni a do takeho 10 mesiaca kojenie este stale bolo cca 80% stravy, okrem toho len trosku spapal zeleninu alebo ovocie, viac nechcel, potom sme uz zacali aj ine postupne...

ufka
31. okt 2007

našej malej chutili ale nasýtila sa ich rýchlo dávam jej už aj obyčajné a má 7a pol m.je tam písané,že od 6m

kasis
1. nov 2007

Ja len k tym nesolenym kukur.chrumkam, ak chodite niekto do Metra, tak ich tam tiez maju 🙂

melory
1. nov 2007

k tym alergiam vam nieco poviem...moj hugo mal alergiu na mlieko skor ako mlieko z kravy okusil.
moj muz mal celiakiu skor nez piskotu videl.

emjee
25. sep 2008

aa1111 • 1d • Včera o 10:46
Ahoj
Chcem sa opytat mam 8 mesacnu dceru a neviem ci jej mam davat piskotky len tak do ruky na zuzlanie alebo suchy rozok alebo nieco ine.Kamaratka dava keksiky sunarka len tak ozuzlavat.
Ja sa trochu toho bojim nemoze sa nejako s tym pridrhnut?Zuby este nema ale neviem.
Mate skusenosti popiste.Dik

deina • 1d • Včera o 11:24
Zvyknem mu dat piskotu do ruky, aby sa naucil jest aj kusky. Ozuzle si to a tie kusky, ktore sa mu dostanu do pusy, zje. Ale ked mu rovnako velke kusky dam napr do vyzivy, uz ich nezje.

jonatanka • 2d • Včera o 11:34
ahoj moja mala este nema zubky, ale sunarka kesiky jej davam, ona si to pekne ozuzla a take kusocky popapa, maly ma 4zubky a pekne kuse. vzdy ked papkaju keksiky som pri nich- pre istotu, lebo malemu raz tak zabehlo, ze az omodrel

pikoko • 1d • Včera o 11:59
Ja davam malej baby susienky od Nestle, tiez len tak do ruky a davam pozor , aby jej nejaky vacsi kusok nezabehol. Niekedy jej ich nastruham do jablcka- ked je trochu kyslejsie...

zrzulka • 1d • Včera o 12:04
aj my davame do jablcka keksiky. od hami. tie su fajn. rozpustaju sa. inak ako je to s piskotami. mozu sa ked obsahuju vajcia???

danu • 1d • Včera o 12:34
Elle som zacala davat piskotky este pred rokom ale samozrejme niesladke volaju sa baby mum a doteraz jej chutia alebo chrumky nesolene dostanes kupit v Bille velke balenie za cca 24,- Sk a nepridrhne sa ti s nimi urcite

tonita • 1d • Včera o 13:58
a mozem sa spytat akoto je vlastne s dlhymi piskotami?Lebo napr. okruhlle opavia odporucaju vyrobcovia na obale od 1 roka.Ale na dlhych nie je nikde nic napisane.tak co vlastne?

nikuska123 • 1d • Včera o 14:02
My davame aj dlhe piskotky aj keksiky, aj nesolenechrumky, striedame to a davam to len tak do rucicky abysi zvykla.

luciar79 • 2d • Včera o 14:41
Ja dávam rožok aj piškoty. rožok sa mu dobre drží, celý ho ožužle a nakoniec roztrhá na malilinké kúsky. Zatiaľ sa tým len baví.minule som mu kúsičky trhala a dávala do pusy, zjedol to pekne.

hubka • 1d • Včera o 15:09
Ahojte, ja som davala malemu keksiky Sunarka, ale castejsie do kase...a tie neochutene chrumky kukuricne...a najradsej ma striedku z chleba..ide sa cely zblaznit, takze papa to co mame doma tie klasicke piskoty by som asi este nedavala, chcem kupit tie slatinske na skusku

gangulienka • 1d • Včera o 15:13
ja zatial piskoty nedavam (kvoli lepku a cukru a okrem toho sa bojim ze jej zabehne) ale davam take kukuricne "cervicky" neviem ako sa to vola ...a to sa jej pekne rozpusti v puse a nemoze jej to zabehnut...
inak tonita podla mna piskoty jak piskoty ....vajcia muka cukor...jedno ci dlhe alebo okruhle

filipa • 1d • Dnes o 11:09
moja rec, gangulienka

shela • 1d, 15tt • Dnes o 11:16
my sme zacali s oplatkami..rozplyva sa to na jazycku , potom sme presli na piskotky( ale nepapala ich moc) a potom na keksiky od Nestle tiez bez cukru...nehcem malinkej pokazit zubky...cim menej cukru dieta dostane tym bude mat menej problemov zo zubkami

adrolka • 2d • Dnes o 11:21
ahoj, ja nedávam zatiaľ nič, bojím sa, že sa zadrhnú - kamoške sa to skoro stalo s rožkom ! Ale dávame do ovocia piškóty, ktoré sami pečieme - z bezlepkovej múky - pekne nastrúhame a mňamm

simaha • 1d • Dnes o 11:29
Ja som uz skusala nasmu Adkovi davatpiskotky ale zatial nechce nic a to uz mame 6zubkou.Takze hryzkat by uz aj mohol.Tiez mame doma piskotky sunarka aj od Nestle.

annabell
25. sep 2008

baby a neni to skoro davat babetku co ma 6-7 mesiacov?

kathus
26. sep 2008

ja teda piskotky davam .. a malymu po tom teda nic neni zadny boleni nic nebo tak .. jejda vzdyt sme natom vyrostly vsechny tady . nas maminy cpaly vsim moznym ..
😉

macika78
27. sep 2008

No ja by som to netvrdila 😖 .Môj otec dostal alergiu na lepok az po 50-tke. 5rokov mal ukrutne bolesti brucha a nevedell prist na to ze ma celiakiu 😠 keby mu ich spravia na zaciatku mohli ho usetrit od bolesti.
Ja este stale dojcim ale coskoro prvy prikrm mame pred sebou, no a s lepkom budeme opatrne nakolko celiakia je dedicna.

krista
28. sep 2008

criterska • 1d • 26. září 2008 v 18:03
Ahojky, chtěla jsem se zeptat, od jakého věku jste začaly dávát mimískům piškotky? Papáme strouhané jablíčko a já už bych do něj dala i piškotek, ale nevím jestli můžu nebo ne? Spíš myslím, že ne, proto se radši ptám..Díky moc

criterska • 1d • 26. září 2008 v 18:10
Jsem blboň, o pár řádků níž je o piškotech diskuze, takže pardon.

kozimura
29. sep 2008

To se dá vyřešit lehce.Včera jsem v Hypernově sehnala bezlepkové piškoty.Takže tím vyřadíš jednu věc a cukr tam zas nebude v až tak velkém množství,když je rozmačkáš do přesnídávky nebo jablíčka.

krista
12. mar 2009

dukie • 1d • Dnes v 08:51
Zdravím všechny maminky. 🙂 Moje mamka mi říkala, že nám dávala piškoty rozmočené v mlíčku už v 6 týdnech... my máme 6 měsíců a zatím jsme to nezkusili. Byla jsem poučena od dětské lékařky, že lepek až po ukončeném 6. měsíci (nicméně při poslední návštěvě mi říkala, že nová doporučení odborníků tvrdí lepek už mezi 4. - 6. měsícem... ale to je věc jiná).

Mátě některá tušení, jestli se pár piškotků (jasně, že ho tím nenacpu k prasknutí) dle dnešní módy můžou dát třeba už teď v těch šesti měsících? Díky všem za názory... 🙂

beruska2x • 1d • Dnes v 08:53
kdyz uz neco tak bych dala detske susenky - Hami, Nestle jsou od uk. 6m ale piskot mas jen hafo cukru, vejce - pritom bilek deti do roku nemaji a mouku, nema to pro prcka zadnou vyzivovou hodnotu, nic mu to neda, je uplne zbytecny ho tim cpat... 😉

dukie • 1d • Dnes v 09:08
beruska2x: Chápu, vidiíš, to mě nenapadlo... to o tom "zbytečným" cukru a bílku... no jo, holt se mi nerozsvítilo. 😀

Ty sušenky jsou bez cukru? Ještě jsem je nekupovala, jen jsem o nich slyšela...

dukie • 1d • Dnes v 09:12
Kukala jsem na ty Nestlé... http://www.kapkazdravi.cz/eshop/2/detska-vyziva... Taky mají cukr a mouku... a odtučněné mléko... sůl a dokonce cosi ze sóji... 😕 Takže taky nic moc... 😝

petka80 • 1d • Dnes v 09:13
dukie, beruska má pravdu, je to zbytečné. Navíc asi teprve začínáte s příkrmy, tak bych to jela postupně, zelenina, ovoce atd. a teprve pak občas tu sušenku nebo piškot. A dala bych je až si budeš jistá, že ti jí normální jídlo 😉
I sušenky mají cukr, některé jsou ale bez toho bílku, musíš mrknout na složení.

andy80 • 2d • Dnes v 09:13
na některých piškotech je psané od ukončeného 6. měsíce, na některých je od 3 let, ale to je asi extrém a myslí, že je to kvůli tomu, aby to dítě nepolklo celé.

beruska2x: některé dětské sušenky taky obsahují vajíčko a taky je v nich cukr.

beruska2x • 1d • Dnes v 09:20
proto si musis pohlidat slozeni, ja je jen videla v lekarne tak vim ze treba tyhle firmy je delaji ale jeste jsem to moc nezkoumala, nemam duvod, lepek jeste nedavame, ji pekne ale hlady netrpi a zub jeste nema tak proc bych mu davala susenky... 😀

taky jsem uz koukala po nejakem receptu z lepsi mouky, misto cukru napr. javorovy sirup, pouze zloutek a muzu je upect sama.. kdyby nekdo mel tak klido poslete 😉

beruska2x • 1d • Dnes v 09:23
http://www.mujobchudek.mojedite.cz/index.php?pa...

beruska2x • 1d • Dnes v 09:24
oni idealni nebudou zadne 😀 ale zase kdyz sni 2 denne tak se asi svet nezhrouti.. lae kazdopadne je cas... 😉

beruska2x • 1d • Dnes v 09:27
http://www.kapkazdravi.cz/eshop/2/detska-vyziva...

tyhle treba vypadaji fajn ale zase je tam med.. by me zajimalo kdo to vymysli 😖 😠

kacka.va • 1d • Dnes v 09:41
Já teda klasické piškoty nedávám a dávat ani nehodlám, máme koupené dětské sušenky, takže má co chroustat a je to mnohem zdravější, než piškoty ve kterých je opravdu jen mouka, vejce, cukr.

many • 1d • Dnes v 09:43
já dávám od 7 měsíce sem tam ,někdy do přesnídávky nebo do bílého jogurtu 😉

alishia • 1d • Dnes v 09:53
dukie: ja taky davam sem tam piskotu...ani nevim od kolika tam je psano ze ot je, ale kvuli tobe zvednu zadek a juknu se🙂 tak mmnt.) tak tradice od opavia z roku 1840 a nevim od kdy jsou. nidke sem to tam nenasla. ale me je to jedno. malej ji sni, nedusi se a nic mu potom neni. a jednou za cas mu neublizi. Jinak miluje ty susenky od nestle🙂 vzdycky tomu medvedovi hned ukousne hlavu🙂)

martule20 • 1d • Dnes v 09:59
My taky střídáme dětské sušenky a kukuřičné a pohankové křupky a čas od času pro zpestření piškotek taky
podám 🙂 Ale jen jeden, dva a jak říkám nijak často to nedělám. Myslela jsem si, že Opavia jsou v pohodě a
oni tam píšou od 3 let!!! Nechápu proč, přišel na to manžel a koupil nějaké obyčejné, které jsou od půl roku,
tak jsme změnili značku. Vůbec mě nenapadlo po tom koukat! Když čtu někde dětské recepty, tak v
některých svačinkách piškot taky přidávají, plus minus od desátého měsíce...

alishia • 1d • Dnes v 10:03
to se nesmi tak moc resit🙂 ja mam koupeny opavia tak bude dostavat opavia ikdyby byli od deseti let🙂 stejne dostane dva piskoty jednou za uherskej rok, protoze mu spis jedou ty susenky od nestle.) a nebo mu hazim kurku od chleba nebo rohlik🙂 chudak je jak pejsek🙂 vzdycky rikam ,, na pojd si pro chlebicek, pojd si pro piskotek🙂)´´

many • 1d • Dnes v 10:14
já mám doma teď alberťácký a tam je napsaný od 6 měsíců 😉

many • 1d • Dnes v 10:14
ale já je teda do toho jídla drolím,protože mám strach,že by ho dal celej do pusy a dávil by se,to ještě počkám až bude větší

shaula • 2d • Dnes v 10:56
My zatím piškoty taky nedáváme a ještě dlouho dávat nebudeme, koukala jsem i po nějakých sušenkách, ale všechny, co jsem viděla, jsou z mouky (lepek), cukr...☹(( Ale prý existují i rýžové, ty jsem zatím neviděla, u nás v Albertu je nemají a do hypermarketu se teď s prcky tak lehce nedostanu. Nevíte někdo, kde se dají takové koupit? A Martule, kde kupuješ ty pohankové křupky? Ty kukuřičné jsou takové ty nafouklé "hovínka" nebo to jsou nějaké jiné?

many • 1d • Dnes v 11:24
tak v dnešní době se radí dávat lepek už od půl roku 😉 ale to je na každé z nás no

petka80 • 1d • Dnes v 11:43
shaula, ve zdravé výživě mají bezlepkové piškoty, složení je kukuř. mouka, cukr, vajíčko. Rýžové jsem nikde neviděla, pokud jsi teda myslela piškoty.
Jinak křupky mají rýžové, kukuřičné, pohankové, všechno ve zdravé výživě. Jsou to ta "hovínka" 😀

alishia • 1d • Dnes v 11:50
shaula: a proc jim nechces davat s lepkem? to nechapu. jak pise many, muze se od pul roku a tvym klukum uz je skoro 8 mesicu.

petka80 • 1d • Dnes ve 12:19
já teda shaulu celkem chápu s tím lepkem. To, že se může dávat od 6 m., ještě neznamená, že to je dobré ho dávat takhle brzo. Jsou i názory, že lepek až od roka. Prostě záleží, jak se kdo rozhodne..... To, že se třeba kakao nebo med můžou dávat od roka taky neznamená, že je budu úderem roku dávat.
Já osobně dávala lepek zhruba od 8 m. a jen trochu, pořád se to snažím nepřehánět. Četla jsem knížku od dr. Fořta o výživě a ten zastává názor, že lepek není nic dobrého jak pro děti tak pro dospělé a že obecně je naše populace přelepkovaná - pečivo, knedlíky, těstoviny, pizza atd. No rozhodně se nic nezkazí, když budu dávat lepku spíš míň než víc 😉 Toť můj názor.
Change message because Cancel

shaula
12. mar 2009

Petko, ne piškoty, myslela jsem rýžové sušenky. Dík za podporu s lepkem, mám stejný názor, plánuju ho od 10 měsíců (nejradši bych vydržela do roka, ale to asi nezvládnu a možná je to až moc extrémní🙂

berenika39
12. mar 2009

ale vždyt lepek není jed...je to součást skoro všeho, co bude dítě jíst celý život. pokud je riziko alergie - třeba už celiakie v rodině, pak je asi opatrnost na místě, ale zdravý mimčo může klidně po ukončeném půl roce lepek ve stravě mít. ne pět jídel = pět rohlíků, to je jasný,ale piškot,chleba, nevidím v tom problém. piškoty dávám jen výjimečně, ale hlavně kvůli tomu, že jsou zbytečně sladký a malý jí dost a všechno. občas je přidám do strouhaného jablíčka. lepek se zbytečně moc řeší. stejně se ty doporučení pořád mění......

andyalukasek2008
12. mar 2009

V osmi měsících jsme lepek pomalu zavedli také... Je to opravdu o množství... Můžete čekat do roka, ale jakmile poté navalíte do dítětě najednou velké množství lepku, výsledek bude dle mne, že se tělo bude bránit... S rozumem a citem to půjde nejlépe... Tím se řídím v jídelníčku prcka já 🙂... Souhlasím s Berenikou, pokud je důvod se bát, bála bych se... Také jsem alergická na vaječ. bílkovinu a proto ji malý nedostane ještě dlouho, takže ani ty obyč. piškoty, ale jinak myslím v poho 🙂...

anet1
12. mar 2009

ahojte maminky, prosim vas od kolkeho mesiaca mozem zacat davat nesolene kukuricne chrumky???? sme na UM a prikrmovani.dakujeme

kate77
12. mar 2009

my papáme sem-tam piškotky,lebo nemožem nájst keksy bez mlieka...máme alergiu..a tie marína?sú s mliekom?

miracle
12. mar 2009

Myslim, ze v marine le nie len mleiko, ale aj vajcia a stuzeny tuk. Takemu malemu babu by som urcite nedala...a zjedla ich radsej sama, mnam

anazuzik
12. mar 2009

Ja by som k tym piskotam chcela este nieco dodat.Ja kupujem len Opavia, lebo sa mi zdaju najlepsie aj do pudingov a tak.Ale pred dvoma rokmi som si vsimla na obale napisane, ze su vhodne pre deti ud ukon.6-eho mesiaca veku dietata, a pred tyzdnom pozeram a na obale uz pisu ze : vhodne pre deti od 3 rokov. Specialne som to ukazovala svokre, lebo ona sa so mnou hadala uz pri prvej dcere, ze ich mam davat od 4-mesiacov ako ona svojim detom.Asi tak.

mishkina
18. apr 2009

baby a davte niektora aj Marína keks?

junovka
18. apr 2009

mishkina, neviem ake stare babo mas, le kamosky zvykli davat aj Marina keks, na 8-9 mesiacov.Ja som sa sice neodvazila, nakolko sa mi zdali byt sladke a aj bolo v nich citit nejake korenie.Ja som skor davala Bebe keksy, jemne celozrnne 😉

shaula
18. apr 2009

Tak já piškoty ani Bebe sušenky ještě nedávám, kvůli tomu, že obsahují vejce. Jinak nevím, proč uvádějí od 3 let, to je podle mě nesmyslné, budu je dávat od roka, ale asi jen Opavii, jsou nejchutnější. Zatím dávám dětské sušenky bez vajec, ale tak jednu denně. Marina keksy - nejsou to takové, co vypadají jako Bebe sušenky a na obalu mají hlavu indiána? Já si je pamatuju z dětství, moc mi chutnaly (hlavně kakaové), ale vůbec si nemůžu vzpomenout, jak se jmenovaly☹(( A teď se asi už nedělají (aspoň v ČR jsem je neviděla).