Môžem dávať piškóty 4-mesačnému synovi?

zugas
29. dec 2006

Ahojte skúsenejšie mamičky 🙂 Chcela by som sa vás na niečo opýtať. Môj malý bude mať v utorok 4 mesiace, a dnes som mu dala tak trošku na ochutnanie piškóty, ktoré som namočila kus do jeho čajíka, aby boli mäkkšie. Čo vy na to? Nie je to ešte skoro? Ináč vôbec nekojím, ani som nekojila, lebo som nemala mliečko... ☹ Papá len Nutrilon1, sestrička nám povedala, že od 4 mesiaca mu môžme dávať už dvojku. A tie piškóty mu docela chutili 😲 Tak???

junovka
18. apr 2009

Shaula, ano to u tie z Indianom, alebo svetle tusim z postavickou dievcatka.U nas v Kauflande ich dostat.

dudri
18. apr 2009

slatinske detske piskoty-od 6.mes. mnam-lahke

potapko
18. apr 2009

Dudri a kde su dostat tie piskoty? O nich som este nepocula.

dudri
18. apr 2009

len hypernova
tam je aj webova stranka-vygooglit 😉
aj ja niekedy zjem,

potapko
19. apr 2009

Dudri, dik za info - idem googlit 😉 Ale moc si ma nepotesila, lebo hypernovu mam dost daleko 😠

dudri
19. apr 2009

potapko, tiez byvame velmi daleko 😠 , moje rodicia boli ikea a tam zastavili... 😎 a kupili piskoty...

shaula
20. apr 2009

Včera na mě kluci tak chtivě koukali, když jsem jedla piškoty, že jsem vyměkla a každému jeden dala. A oba se mi s tím málem udusili (musela jsem je bouchat do zádíček), protože si to nacpali do pusy celé a tam se jim to asi nějak vzpříčilo nebo přilepilo. Tak jsem si potvrdila, že jim je ještě dlouho nebudu dávat☹ Je sice pravda, že to byla jiná značka než Opavia (ty jsem doma neměla), ale nejsem si jistá, jestli je v tom velký rozdíl.

alishia
20. apr 2009

tak ja malemu davam obcas piskoty.) nacpe si ho celej do pusy, ale umi si s nim krasne poradit.)Ja proti piskotum nic nemam.)

stvura
20. apr 2009

Akurat v piatok ako mal maly osem mesiacov skusobne jedol u kamarata {10 mesacny} piskotky, lebo ten sa s nim samozrejme podelil... 🙂
Podla mna su ale tie od Heta dost sladke, ake s nimi mate skusenosti?

ingulka
21. apr 2009

ja detske piskoty (tvar ako macaci jazycek) nastruham na jemnom struhadle a primiesavam k vyzivke 😉 tak to jeme uz asi mesiac 😉 ... sem tam jej aj dam do rucky a to zmoli, kedze zubky este nie su... ale sledujem ju, lebo potom sa to rozmoci a odlomi sa jej velky kus.. tak aby sa nezadusila 😉

tamilla
21. apr 2009

Baby kam sa tak ponahlate s prikrmami, ved si len komplikujete zivot, zarobit mlieko je najjednoduchsie a pre traviaci system dietata najmenej zatazujece.
Piskoty - susene vajicka, cukor, kypridla, aroma, stopy arasidov... - absolutne nic zdrave, nic to dietatu neda. A ze im to chuti? a preco by nechutilo, ved fajciarovi tiez chutia cigarety a dlho mu nic nie je a rakovinu pluc dostane az v 60...
Nezabudajte, ze stravovacie navyky sa vybuduje pocas prvych 3 rokov zivota. Ked chces nieco zmenit napr. v dospelosti tak len so sebazaprenim.

Samozrejme su to vase deti a iba a iba vasa vec, len som mala potrebu sa vyjadrit. Moja mala piskoty a vobec slakosti do 2 rokov urcite neuvidi.

shaula
21. apr 2009

Tamilla, a ty dáváš jen UM? Vždyť už malá má 10 měsíců... Kdybys kojila, tak to ještě pochopím, ale jen UM? Ale s těmi piškoty souhlasím, také nedávám, dala jsem jen jeden na zkoušku. Sem tam dám dětskou sušenku nebo kukuřičné nebo jáhlové křupky.

eimiky
21. apr 2009

ja dávam piškotky tie baby tiež nastrúham do výživy ako ingulka
mne príkrmy nekoplikujú život...mňa moje dieťa ničím neobťažuje
10 mesačné dieťa potrebuje viac ako len umelé mlieko...

stvura
22. apr 2009

Suhlasim s tym ze dieta potrebuje uz viacej ako len mliecko od pol roka, ved i vsetky studie to vravia...a ked mliecko tak mamickine, nie umele pokial sa da.
Myslim ze take jednoznacne NIE sa u piskot neda povedat, napriklad vcera sme boli na prechadzke a nakupe s drobcom a medzitym co som malemu pozerala capice {on sedel neohrozene v kociku} mu velmi mile vyse rocne dievcatko z lasky strcilo do ust piskotu. Nas drobec, samozrejme hned chrume co sa mu dostane do ust, bol vysmiaty a hral sa s dievcatkom....
Takze zabranit drobnym incidentom nejde...boli to ale piskotky, ktore uz davam, tak sa nic nestalo...

mishusha
22. apr 2009

tamilla, dieta od cca 6 mesiacov urcite potrebuje nieco viac ako je len mlieko... to ti potvrdi kazdy doktor. traviaci trakt sice nie je vyvinuty ako u dospeleho cloveka, ale prave preto sa zacina prikrmovat, aby si na to zvyklo cele telicko... vsetky organy... a preto sa nedava hned papat maso, alebo ine tazke potraviny, ale zacina sa jednoduchou zeleninou...
co sa tyka toho, ze tvoja mala do dvoch rokov neuvidi nic sladke...tak sa musim prepac, zasmiat... 🙂 pojdes niekam na navstevu alebo nechas drobca u babky, dedka...kohokolvek...a len potom zistis, ci to vydrzite do dvoch rokov 😉
ja rovnako nepreferujem sladke pre mimino, ale casom musi spoznat aj take chute...
a urcite su lepsie detske piskoty ako nejaka cokolada, ktoru dietatu vopcha nejaka suseda alebo dobroprajna babka
tot tolko, tiez som sa chcela k tomu vyjadrit...
mimochodom...aj ja malej sem tam dam detsku dlhu piskotu, hlavne bez farbiv a inych sajrajtov.... alebo radsej ovocie...

grososova
22. apr 2009

Holky ako tak čítam tak každá má iný postup rýchlosti v prikrmovaní.No netreba sa nikam ponáhlat.Bábenká si potrebuju pomaly postupne zvykat na nové papanie m& možno nevidíme vedlajšie účinky na nich,ale do vnútra do telíčka neni vidno čo sa tam deje. 😲 Aj po narodení sa im ešte vyvýjajú niektoré orgány 😉

tamilla
23. apr 2009

Baby ale ja som to pisala pre tie co pisali o pikotach a ich deti maju 3-4 mesiace. Samozrejme, ze davam malej prikr od 6 mesiacov. Mlieko ma len rano a vecer. Na desiatu ma ovocie, obed-mesovozeleninovy, a olovrant biely jogurt a grahomovy rohlik, alebo kasu. Mna tak isto neobtazuje pripravit cokolvek pre malu, ale robit to do
pol roka je podla mna (ako tu uz niekto hore pisal) opicia laska.

Mishusha - kludne sa smej kolko len chces, mne to vobec nevadi. Pozrela si si niekedy zlozenie na klasickych piskotach, v kazdom su farbiva aj v detskych. U nas v rodine sa sladkosti nedavaju detom ani na sibacku. Zaviedla to uz moja svagrina a moji rodicia a najblizsia rodina to akceptuje. Vedia ze maju priniest susene ovocie to je ta naj sladkost. Urcite pride cas kedy tu cokoladu kupim aj ja malej, ale az neskor.

shaula
23. apr 2009

tamilla - tak to se omlouvám, já jsme tě špatně pochopila 😅

mishusha
24. apr 2009

tamilla, k tym piskotam... tak uz aj na slov.trhu chvalabohu existuju take bez konzervacnych latok a farbiv a dokonca je to slovensky vyrobca... 🙂
ine jej nedavam....
a klobuk dole, ze si si vycvicila rodinku k tomu, aby ako odmenu detom davali ovocie... to naozaj!!! ja to nedosiahnem asi nikdy...ale aj tak budes urcite striehnut, aby malej niekto nevopchal nieco zle do pusy.... rovnako ako kazda mama...ale nie vzdy sa to dari... budem drzat palce, aby predsavzatia vysli...
😉

mata642
2. máj 2009

Ahojte ja suhlasim s tamillou..moja rodina tiez chcela davat malej kadeco ale som zakazala a zda sa mi piskoty 3-4 mesacnym detom je aj dost zavcasu..ja som od 4 mesiacov davaa len slaby vyvar aj to ho este moc nechcela v 5 som zacala davt aj detsku vyzivu ..nic jej nedochucujem ani nesladim proste ciste vyvary...myslim ze netreba detom zbytocne zatazovat telo umelymi vecami...piskoty ked tak od 6 mesiaca a citala som ze jedine bezvajecne...pakny den 🙂

lucustek
2. máj 2009

Tak ja som mojmu synovi zacala davat piskotky asi tak od 6mesiacov a to som mu ich struhala na struhadle do ovocnej vyzivy aby nebola taka riedka alebo som ich struhala do jogurtov a robila som to az do 10mesiacov kym mu nevysiel prvy zubcek..Davala som mu tie klasicke detske okruhle piskoty...Teraz od kedy ma zubceky mu do jogurtu davam take ryzove lupienky aby sa naucil zuvat a aj hltat vacsie kusky a to robim tak ze ich aspon na pol hodinu namocim do toho jogurtu aby rozisli a tak ho krmim...

watergeenie
13. mar 2010

Ahojte dievcata,
neviem, mozno ste uz o tom debatovali, tak je to to iste v bledomodrom, ale chcem sa opytat, ci velmi vadi, ked malemu dam trosku z kolacika (obycajne piskotove cesto, ale je v tom cukor a vajicko), alebo z palacinky. Predtym som bola uzkostlivejsia, ale cim je starsi, tak si clovek hovori, ze hadam mu to neposkodi. Piskotku uz parkrat mal a nemal s tym problem a inak papa Bebe cerealne.
A nemate niekto nejaky tip na narodeninovu tortu pre dvojrocne dietatko? 🙂

rimmel
13. mar 2010

water

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=3776

a jasne ze je to ok preco by nebolo? ved je uz dos velky! hlavne ak to nema casto a pravidelne nic natom nevidim, my napr piskory este nedavame, nevidim natom nic prospesne, ale v nar.torte mal 😉

vodnarky
13. mar 2010

tiez si myslim,ze je to v pohode..uz je veliky..a zas neni dobre im tie stravy uplne "preberat"az nieviem dokedy.. 😉

shaula
13. mar 2010

water - vždyť už má rok a 8 měsíců! V té době tyhle věci už dávno může jíst 😉

watergeenie
14. mar 2010

Dakujem dievcata, aj ja si to myslim, ale nasa pediatricka je dost opatrna - ziadny cukor,sol, kravske mlieko, vajecne bielko do troch rokov. 🙂
Pekny dnicek 😉

janetty
14. mar 2010

watergeenie, ja som piškoty začala davať skoro asi v 4-5 mesiaci, koláčik ochutnal na Vianoce, kravské mlieko použivam do varenia asi od pol roka a toho týždňa som mu prvykrát dala cele vajíčko do polievky 😀
Tvoj drobec je už dosť veľký, tak už podľa mňa môže aj piškoty, aj vajíčko, troška soli aj cukru... veď dieťa potrebuje aj to 😉 a keď to nemá často, len občas, tak je to v pohode. /toť môj názor/

rimmel
14. mar 2010

coo ziadna sol! ved ta je praveze potrebna 😅 samozrejme nie kvanta, sol sa nachadza v chleboch, syroch atd..ale aj tak.....treba treba 😉

momin
14. mar 2010

watergeenie..... 😲 😲 😲 😲 do 3 roku?
A co ve skolce? vzdyt tam nebude chtit nic jist.....