Môžem dávať piškóty 4-mesačnému synovi?

zugas
29. dec 2006

Ahojte skúsenejšie mamičky 🙂 Chcela by som sa vás na niečo opýtať. Môj malý bude mať v utorok 4 mesiace, a dnes som mu dala tak trošku na ochutnanie piškóty, ktoré som namočila kus do jeho čajíka, aby boli mäkkšie. Čo vy na to? Nie je to ešte skoro? Ináč vôbec nekojím, ani som nekojila, lebo som nemala mliečko... ☹ Papá len Nutrilon1, sestrička nám povedala, že od 4 mesiaca mu môžme dávať už dvojku. A tie piškóty mu docela chutili 😲 Tak???

mitinka
29. dec 2006

ahojky moja malá mala 23.decembra 4mesiaciky ja uz jej davam od polovicky 3mes.nutrilon 2 a uplne v pohode ale este som jej nic neskusala davat lebo dr.mi povedala ze ak chcem aby dieta malo v buducnosti problemy so zaludkom tak mam davat ze to je opicia laska!!!!tak pockam do toho 5mesiaca teda a mam najprv zacat so zeleninou lebo ked zacnem so sladkym tak mi nebude jedavat zeleninku nebude jej to chutit sladke az v 6mesiaci tak sa snezim este vydrzat!!nekojim ani ja ani som nekojila tiez ako ty.ale ja som mlieko astratila z nervovu doma 😠

zugas
autor
29. dec 2006

Ďakujem ti pekne za radu, tak aj radšej počkám ešte trošičku... 😎

vavka33
29. dec 2006

Zugas,piskotiky nedavaj-je to este male babenko.Mas cas od takych 7mesiacov.A potom zacni s keksami marina a nie piskotmi

evcafrank
29. dec 2006

sice mimčo ještě nemám, ale piškoty bych nedávala. V podstatě jsou to jen vajíčka a cukr a na to mají miminka vždycky dost času🙂

jita2
29. dec 2006

Ahoj Zugas,
piškoty obsahují lepek, a ten není vhodný pro děti do ukončeného 7. měsíce, nejlépe do 9. měsíce, takže určitě nedávat.

expertka8
29. dec 2006

...zugas...my papáme tieto sušienky/namiesto klasickýx piškót/..a som spokojná 😉
http://www.mojalekaren.sk/shop.php?action=show_...

certica
29. dec 2006

exp, ja som si za toho ... nevedela spomenut na nazov, tiez sme ich kupovali 😀 , tusim 99 Sk 😉

certica
29. dec 2006

v akcii aj za 89,- 😎 😀

expertka8
29. dec 2006

...certica..to sú tie piškóty..ktoré som malému baštila na foto 😅 ...áno...sú výýýýýýýýborné 😀

expertka8
29. dec 2006

...ja ix v lekárni kupujem za 100,-SKK

certica
29. dec 2006

pocuvaj, som to iste chcela este napisat, ale si hovorim, ze dokelu si nebudem sama so sebou vypisovat po jednej vete 😀 . Fajne chrumkave 🙂

certica
29. dec 2006

maju ich aj v tescu a DM drogosi za tych 99,-

vavka33
29. dec 2006

To kolko je ich v tom baleni.Nezje ich take male babo na posedenie? 😀

expertka8
29. dec 2006

..počúvam Ťa 😀
Idú dve piškóty po chodníku,jednu niekto zašlapí a druhá vraví:,,Čo sa mrvíš?"

certica
29. dec 2006

vavi, nie su lacne ale obsahuju vsetky mozne vitamince aj kalcium...a a su tam dva sacky myslim po 250g

vavka33
29. dec 2006

Dakujem za info 😉

certica
29. dec 2006

exp, aj mangel sa zasmial 😀 - ma dnes 35 😎

expertka8
29. dec 2006

vavka...360g..2 veľké vrecká 😉
..aj teraz ix máme v kuxyni..malému 1 balenie vydrží cca 1 mesiac 😉 ..aj viac

expertka8
29. dec 2006

..certica..mangelovi gratulujem ku xrumkavej piškótke..že si lepšie ani nemohol vybrať 😉 😀 ../..aby som neodbočovala od témy/ 😅

certica
29. dec 2006

tam som trafila trochu mimo 😅 s tou gramazou. My inak len pri tom zradle furt skoncime 😔

vavka33
29. dec 2006

o.k.exp-dakujeeeem

expertka8
29. dec 2006

Nestlé Baby sušienky bohaté na energiu a s príjemnou mliečnou príchuťou sú skvelým doplnkom raňajok alebo desiát. Sú obohatené o 7 vitamínov, vápnik a železo, ktoré sú dôležité pre správny rast a vývoj dieťaťa. Nestlé Baby sušienky majú rôzne tvary medvedíkov. Rôznorodé tvarovanie sušienok napomáha deťom v rozvoji hmatu a zraku. Nestlé Baby sušienky sú vyrábané z starostlivo vybraných surovín za prísnych hygienických podmienok. Neobsahujú konzervačné látky a umelé farbivá.

...certica...žrádlo je droga 😅

certica
29. dec 2006

ku chrumkavej gulatej piskotke 😀 (kedysi ma volal pampusik 😅 a to som bola stihla 😀 ), teraz ma radsej neoslovuje

certica
29. dec 2006

exp, ja som raz mala aj obdobu tychto nestle, zas ked ma zabijes, nespomeniem si na znacku, len viem, ze to bolo asi polovicne balenie a tiez som to videla v DM

zugas
autor
30. dec 2006

dnes som tieto sušienky videla aj v Bille,ale som na nich len kukla,musím ich kúpiť... 🙂 A ešte jedna otázka,od koľkých mesiacov to môže papať malé bábätko? 😲

expertka8
30. dec 2006

..tuším na balení je uvedený 6. alebo 7.mesiac 😉

maca793
30. dec 2006

ahojte ako tu čítam tak ste tiež začali dávať krpcom piškóty skôr ako nám kážu doktorky. ja som tiež začala dávať malej už v 3 mesiaci detské výživy s piškótami a mlieko 2 od ukončeného 4.mesiaca a malej sa nič nestalo. dokonca som jej začala dávať aj strúhané jablko a mrkvu. teraz má skoro 8 mesiacov a pijeme mliečko 3 od ukončeného 10.mesiaca. papáme už všetko dokonca aj kurací perkelt, vianočky, lúpačky, rožky s maslom a chlebík. pijeme čajík s troškou cukru a citróna a malej nič nie je, ani sa nevyhadzuje.

lucisa
30. dec 2006

Kromě Nestlé baby sušenek existují ještě jiné (oválné, no ale teď mi vypadl název, prodávají se v dm drogeriích), které jsou taky dobré. Navíc tyto keksíky se dají údajně i nadrobit do různých umělých mlék, úplně se rozpustí a jídlo je sytější. Ale opravdu až kolem toho 8 měsíce, myslím, že je to na krabici i napsané.

certica
31. dec 2006

nestle su od 7.mes., tiez som ich drvila do jogurtov spolu s ovocim, pripadne do kase

nikolasko
31. dec 2006

náš drobec papá okrem Nestlé sušienok aj det.sušienky Sunárka obsahujú 12vitamínou,7minerálií a probiotickú vlákninu sú určené od 6.mesiaca a tiež sú fajne 😝