Môžem dávať v lete 16 mesačnej dcérke vodu so sirupom?

lucia2010
30. apr 2012

či jej ten sirup neuškodí

sasikas
30. apr 2012

naco jej chces davat sirup?... 😕 cista voda alebo nesladeny caj bude isto lepsi.... 😉

xenicka13
30. apr 2012

my mame za mesiac dva roky mala pyta sirup lebo vidi starsich surodencov pit ale este jej nedavam podla mna je cista voda naj

mirka285
30. apr 2012

sice mozes,ale nedavaj...najlepsie je naucit dieta na cistu vodu,v lete je aj tak najlepsia...

tea333
30. apr 2012

Naco sirup? Jednak je to sladke, a jednak si precitaj zlozenie. Radsej nesladeny caj a ako sladke sa u nas piju 100percentne stavy. Naj je jablko a karotka, ja ju riedim vodou aby to nebolo prilis sladke.

bianca
30. apr 2012

akoze uskodit jej to neuskodi (len davat pozor aby neboli s um.sladidlom ) ale staci raz,dva krat a uz sa vezie.

ivett1
30. apr 2012

@lucia2010 ahoj, neuškodí jej, kľudne môžeš dať trošku sirupu (ale vyber taký, kde najmenej "E-čok"), len potom jej to určite zachutí, lebo je to predsa len sladká chuť🙂...pokiaľ môžeš, nepridávaj sirup, čistá voda stačí ...a v lete najrýchlejšie uhasí smäd...(ak sa bojíš, že bude málo piť, tak jej ponúkaj po troške...zvykne si...😉)

gubcikova
30. apr 2012

my sme dávali sirup a dopadlo to tak,že cikala stále a nejedla nič,chudla.prešli sme na vodu a všetko bolo ok.dávali sme preto,lebo sa mi zdalo,že pije málinko čistej vody.no sirupom som jej skôr uškodila.no a nehovorím o hyperaktivite

ukana
30. apr 2012

radsej jej daj odštavené ovocie, jablko, mrkva....zriedene vodou....ak nechce čistú vodu...ale ta je najlepšia, alebo nesladený čaj 😉 ..zbytočne si pokazí zuby...

brumka
30. apr 2012

najlepsia je cista voda a nesladeny caj, mame 2 roky a sladky napoj jej nechuti, dava prednost vode a som rada. doteraz jej necukrim

hajanka
30. apr 2012

sirup je zbytocny cukor navyse, ja by som nedavala, najlepsia je cista vodicka, tou nic nepokazis
ak si zvykne na sladke vody, bude si ich vyzadovat a pit neustale, to sa odrazi aj na jej zuboch
preco by si jej ich teraz davavala, ked doteraz bola s pokojna s tym co ma?

livka299
30. apr 2012

Aj z odšťaveného ovocia sa zúbky môžu pokaziť. Nielen zo sirupu 😅 Inak my pijeme sirup yo alebo jupí. Tie sa mi zdajú najkvalitnejšie. V ostatných som prečítala to farbivo, ktoré vo väčšom množstve ovplyvňuje koncentráciu detí.

vivusika
30. apr 2012

naša staršia dcéra pije od malička iba čistú vodu. Syn bol dosť dlho dojčený, ten všetko iné pitie odmietal, takže tomu som tiež asi v 1.5 roku začala dávať vodu s domácim sirupom. Inak u nás sa sladené vody nepijú žiadne, sem tam kúpim minerálku jemne perlivú ... My máme od narodenia dcéry filter na vodu, takže sa pije čistá voda alebo voda s domácimi sirupmi, ktoré každý rok poctivo vyrábam /bazový,jahodový, žihľavový, ríbezlový, černicový... / 😉

lucyfuk77
30. apr 2012

Sladke v takom mladom veku ? Naco? Obycajna voda ( nie len na pitie, mozes jej s nou vonku aj umyt tvar, ruky. Akonahle zacnu lietst vcelicky a osy zistis, zena obycajnu vodu nejdu a nemusis ss tak bat postipania) nehovoriac o tom, ze sirupy su nezdrave ...

mata1001
30. apr 2012

suhlasim s odpovedami ze cista voda je najlepsia.moj maly ma skoro 2 roky a sirup este ani nevidel 🙂 ja mu davam bud cajik alebo vodu... 🙂

lussy666
30. apr 2012

sirup nedavaj...ja davam len cistu vodu, neladeny caj a 100perc. dzus riedeny vodou..ale dzusu je tam ako sirupu a zbytok vody🙂

ripmajka
30. apr 2012

ak chceš aby pila čistú vodu , tak by som veľmi so sirupom nezačínala. Ak nemáš iný dôvod len ten že jej ho chceš dať ochutnať , tak určite nedávaj .

libka1
30. apr 2012

tiez nie som zastanca sirupov ale vsetkym vam co tu tak zhrozene reagujete len chcem pripomenut ze deti nebudu naveky s vami, a ked nastupia do skolky budete len oci otvarat 😀 nasim davaju len sladeny caj a sirup 😝 ked som ucitelke povedala ze mala si nevie tym zahasit smad a nech jej davaju vodu na druhy den mi oznamila ze malej to chuti 😀 bodaj by nie, teraz pyta sirup uz aj doma... prilezitostne dam, stale uprednostnujem vodu... dzus skodi zubom uplne tak isto ako sirup 🙂

lienockaa
30. apr 2012

Vodicku velmi vhodne davat,ona pije a zaroven mozes pouzit na oplachnutie cohokolvek v pripade nudze..ja davam aj nesladeny detsky caj na striedacku s vodou..ale voda je tutovka,od nej sa ani neuspini..

cicimotinka
30. apr 2012

No a ja som úplne na prd matka... moje dieťa fičí na sirupovej vode (samozrejme kvalitné sirupy aj domáce), tak ako sme kedysi fičali aj my... od malička mi čistú vodu do pusy nedal, ani čaje, tie som liala do drezu, sirupu nedávam veľa, len tak, aby to malo "nádych vône a chute"... alebo riedim džús vodou 1:3... a všetky tie "zuby" a iné dôvody, prečo nedať sladký nápoj neriešim... ja som si zuby čistila, všetko možné robila, dedičnosť som neovplyvnila... a jedenie a hyperaktivita detto - to, že je hyper, a že málo papá nemusí byť zo sirupu ... ja nehľadám zbytočné súvislosti, pokiaľ je zdravý a v pohode... a @libka1 má pravdu s tou škôlkou... rozhodnutie je na Tebe, ale v podstate môžeš...

monikamajova
30. apr 2012

Jasné,že jej netreba...iba ju bude viac po tom smädiť...najlepšie čistá voda...a čajík je potravina ako šťava,nie tekutina..po čaji sa tiež treba napiť vody,lebo aby stíhali obličky...to mám priamo od bylinkárky..aj v zime sme dávali vodu a neboli sme chorí ani raz..ked bude staršia tak jej daj sirup ale bazový-domáci,ten je najzdravší alebo teraz na jar púšťa breza šťavu-je to taký prírodný sirup podobne ako javorový-tak sa daj napiť tej..to má veľa vitamínov,minerálov a je bez cukru a podporuje imunitu 🙂 a čo sa týka vody- človek by mal vypiť denne pol litra na 10kg váhy...ja sama tak fungujem aj moje deti a malá bola v škôlke chorá iba 1x..

alami
30. apr 2012

Ak by si sa rozhodla pre sirup, vyber si nejaký kvalitný, odporúčam jupi. je bez konzervantov a farbív. Niektoré sirupy majú strašne veľa umelín a už tá farba je strašne umelá a dokonca som našla veľkým nápis - u detí vyvoláva poruchu pozornosti a neviem čo to ešte 😕 Rovno som ho vyliala 😝 takže ja už len jupí, ale ja už mám veľké deti. Ak sa dá, neuč na sladké, lebo potom ti už nebude chcieť nič iné, ale ak nechce piť a chceš nalákať aspoň takto, tak si myslím, že tým sirupom neuškodíš 😉 🙂