Môžem mať zápal prsníka, keď mám málo mlieka?

siska25
7. júl 2017

Ahojte, chcem sa spytat, ci mozem mat zapal prsnika ak mam malicko mlieka. Som 4 tyzdne po porode, zozaciatku som mala mlieka vela, maly sa vsak nevie prisat a mlieko teda odsavam. Tyzden dozadu mi mlieko zacalo ubudat. Teraz odsajem tak cca 60 ml dokopy. Maleho prikrmujem. Dnes rano som sa vsak zobudila na bolest praveho prsnika, skusam odsavat a mam v nom max. 10 ml za tri hodiny. Na obed som mala pocit ako pri chripke a mala som uz teplotu 37,5 tak
som si dala paralen. Mozem mat zapal aj pri takom malom mnozstve mlieka a ak sa to zhorsi, kam vlastne ist, za obvodnou alebo na gynekologicku pohotovost? Dakujem

anabeth
7. júl 2017

áno, možeš
pošli niekoho po octanovú masť, natri prsník na hrubo a veľa z neho odsávaj- ak som teda pochopila- malého už neprikladáš vobec?
na pohotovosť stačí isť na všeobecnú, ale nie každý doktor predpíše atb.,
ja som už veľa mamičkám radila a vždy sme sa dostali z toho tou masťou

siska25
autor
7. júl 2017

@anabeth nie neprikladam ho. Bez klobucikov sa neprisaje vobec, len sa jeduje. V nemocnici nechytil ani klobucik, doma sa mu to podarilo asi raz a vytiahol si za 45 minut 20 ml. Za 5 minut plakal od hladu a musela som ho dokrmit z flase. Keby mam len jedno dieta, len mam dalsie dve a nemozem vkuse kojit, aj starsi chcu jest.

ibrunova
7. júl 2017

Neskúšala si laktačnú poradkyňu?

pininka
7. júl 2017

Mozes mat,to ze nevies odsat neznamena ze mlieko tam nieje. Mojej segre sa zapalilo ked mal maly 11 mesiacov a uz ozaj iba parkrat za den sa kojili. Mne vzdy pomohla alpa. Cez noc som si dala na kapesnik a celu noc som nechala na prsniku. Ale ak sa ti zvysuje teplota,treba ist na pohotovost,nech ti daju tabletky. Treba sa ti statat o deticky.

adriannasvk
7. júl 2017

Moze to byt aj zapal,ale ja si skor myslim,ze mliecko ti ubuda hlavne preto,ze odsavas iba...mne sa to pri starsom tiez tak stalo,ze ked som zacala len odsavat mlieko mi "odislo" ....a pri mladsom som este v porodnici zacala mat tiez bolesti,potom sa mi urobil viditelny cerveny flak na prsniku,prudko mi vyskocila teplota,paralen nepomahal,dostala som inekciu nejaku a ant,tie zabrali za den mi bolo lepsie...skus nahriat nejaku sklenenu flasu napr zabal do utierky a snaz sa od vrchu dole tou teplou flasou tlacit mliekk von,svagrinu to par krat zachranilo...tiez jej stupala teplota atd tak hned hriala flasu a snazila sa dostat von mlieko...ak mozem odporucit,je to sice asi cudne pre vela zien,ale popros manzela nech skusi on z toho prsnika vytiahnut to mlieko ak to zvladne😉 odsavacka nema taky tah a ani dieta a mliecko musi ist von,mne to sestricka v porodnici odporucila(vlastna skusenost,dostala 40 teploty v noci od unavy zaspala a manzel poctivo tahal a zachranil ju,do rana jej to preslo)🙂

dadka1005
7. júl 2017

V lekárni kúp burrov alkohol na stvrdnute miesta priloz namočenú handričku a po 15 minútach odsaj mliečko, pekne zredne mliečko. Mne to pomohlo. Od teploty Paralen ak nepomôže choď k lekárovi.

siska25
autor
7. júl 2017

Dakujem za rady. Zatial skusam ten octan. Alpu nemam doma a nema mi teraz kto zbehnut do lekarne. Ale uz mi je trochu lepsie, spravil sa mi sice cerveny flak, ale uz to nemam take citlive a bolestive. Ak sa to nezlepsi, zajtra skocim po lieky. Ma to nejako zaskocilo, lebo som si myslela, ze zapal je len pri velkom mnozstve mlieka.

lilu74
8. júl 2017

Zapal aspon u mna sa prejavil ako chripka malatnost.teplota.bolave prso a hrcka-dostala som atb.😐

ankare
8. júl 2017

Určite si zavolaj laktacnu! Držím palce!

lilu74
21. júl 2017

ked je teplota nad 38 stupnov neodporuca sa kojit, ja som brala atb a po 2 dnoch mi bolo lepsie, ale dobrala som ich a bolo ich dost vela:( rozmasirovat prsia pod tecucou teplou vodou, ja som si ich masirovala - bud pouzi olej - detsky, alebo ak ti ostal proti striam🙂))ja som si ho striedala s bepanthenom care, nakolko som kojila a to sa nemusi umyvat. je to bolest strasna kto nezazil nevie:(

ankare
22. júl 2017

@lilu74 nie je to pravda, kojiť môžeš aj v horúčke. ☺