Môžem mu dávať na noc kašu? Kedy?

katka13122
9. jan 2008

Maminky,nas Simko sa posledne noci budí v noci kazde tri hodiny na papanie 😠
papame uz prikrmy a chcela by som vediet ci mu mozem davat na noc kasu a kedy?
zvyčajne za spinká po papani okolo 19 hod ,kedy mu mozem dat tu kasu??
spinkaval docela dobre,ale teraz by stale len papal 😠

jana.m.
9. jan 2008

ahoj ja si myslim že kaše se muže davat tak od pul roku a nebo pokud nekojiš tak se řika že nutrilon je sytějši mam 7měsični holčičku davam nutrilon a zatim spime celou noc 🙂

vesi
9. jan 2008

sú kaše aj od 4. ukončeného mesiaca, ale aj kojíš, tak príkrmy - aj kaša až od 6. ukončeného mesiaca. každé 3 hodiny je v pohode, to ti dobre spí 🙂

katka13122
autor
9. jan 2008

tak ta sa ti zije 😒
papame franc.mlieco

vesi
9. jan 2008

ked ste na umelom mliečku, tak už papáte príkrmy? môže aj kašičku- tie od4. mes. 🙂

katka13122
autor
9. jan 2008

ale ja chcem mu ju davat pred spanim,lebo je stale hladní 😒
papal raz za noc a teraz posledne dni je hore kazde 3hod.

aponchie
9. jan 2008

a kojis jeste?muzu mit dotaz proc tak brzo zavadite prikrmy? 🙂 4mesice jsou mozna jeste brzo ja bych asi nechala mlicko do pul roku,n jidlo je casu dost po zbytek zivota 😉

uhlikova09
9. jan 2008

no neviem ja som skusala dat malemu kasu na noc ale bol taky unaveny ze to natahovanie s ližickou achch a tak mu strcim flasu papame bebu 3 a spi celuuu noc,este mi dlhsie vyspi s mlieka ako z kaše.My bubame od mesiaca celu noc 😉 t.j od 20:00 do rana 07:30

aponchie
9. jan 2008

me mala mohla vypit litry mleka a dojist se kasickama a stejne nespala a budila se treba 5x za noc 😒

vesi
9. jan 2008

aponchie, katka písala, že sú na umelom mlieku, takže tam sa príkrmy dávajú od 4. mesiaca.
katka, ja som pochopila, že chceš kašu dávať večer, ale ked ste výhradne na umelom mlieku, tak by ste už mali začať aj so zeleninkou. a večer môžeš dať kašu napr. redšiu z fľaše.

dlinduska
9. jan 2008

ahojky katka tak my jsme na tom podobne akorat se budime kazde dve hodiny nekdy i casteji 😠 kasicek se neboj my zacaly presne na silvestra cili pred ukoncenym patym mesicem a to ciste ryzovou od nestle (je od ukonceneho 4.mesice) a ted jsme vyzkousely od sunaru s ryzi a kukurici (taky od 4.mesice), je chutnejsi. jinak mame koupenou jeste kukuricnou ze zdrave vyzivy vyjde daleko levneji temer o polovinu. doporucuje se davat fakt jen ciste kukuricnou ci ryzovou neb s tema ruznyma prichuteme (exoticke ovoce banan atd.) neni pro zaludek malyho mimca uplne ok ale je to na kazde mamce cemu veri. taky si na sladci chut mimco rychleji zvykne.

dlinduska
9. jan 2008

jo jeste my ju davame po koupani kdy uz je luci v pyzamku jinak nam nekdy jede vic a nekdy min takze luci potom jeste dokojim vetsinou uz toho moc nevypije. jo ale bohuzel zatim musim konstatovat ze spinkani se nam nesrovnalo ze se stejne budime🙂)

katka76
9. jan 2008

ahoj, ja som zacala prednedavnom s prikrmami i kasickou na noc, mala vecer zje nestle ryzovu hustu zo 180 ml MM, no aj tak sa zobudi na kojenie o 3 hod
kati, ja jej dam kasicku okolo 18.30, spat chodime medzi 19.00 - 19.45

maji4
9. jan 2008

Ahoj aj ja som začala dávať ryžovú kašu od nutrície a dávam jej to ako sa okúpka už je v pyžamku napchám ju lyžičkou a potom jej strčím ešte prsník.
Tiež som do toho vkladala veľké nádeje aj mne sa budí každé 2 hodiny na papanie ale zatiaľ to nezabralo 🙂 🙂

natalie77
9. jan 2008

Ahoj, my dáváme kaši cca 3 týdny. Marek je plně kojený, ale budil se co hodinu, tak doktirka řekla, ať zkusím kaši...ať se vyspím...je nespavý od narození.... 🙄
No a stejně se budí po dvou hodinách..ale hlad to nebude spíše žízeň, jen chvíli pososá a zase usne. A čajem se ošálit nedal..asi se chce i pomazlit...prostě některé děti spí dobře a jiné ne.
Moje kamarádka má stejně starou dceru, jen jí kojí a spí jí od 22.00-6.00.....to je pro mě sci-fi 😖
Kaše mají od 4. ukončeného měsíce.

pirlenka
9. jan 2008

Tak nám kaše na spaní nepomohla - naopak po ní nemohl usnout - asi jak je těžká. Včera jsem mu jí po delší době zkusila dát k odpol. svačině a ani nesnědl celou porci (120ml), i když kterýkoliv jiný příkrm by snědl a ještě by si dal nášup. Takže zasytí, ale záleží, jak dlouhý to má účinek...nám se v noci budil i tak, prostě byl zvyklej 2x v noci jíst, tak se budil, ať dostal večer kaši nebo ne. Pomohlo až to, že jsem mu ty dvě jídla přesunula na den, pár dní to trvalo, protože i přes den dost spí a prostě se to nestíhalo. Teď už jo, jí 5x denně a spí celou noc.

natalie77
9. jan 2008

Pirilenko-dost spí 😵 tak to Ti závidím 😉

junovka
9. jan 2008

Ja dam Nelke kasicku okolo 19h a okolo 20.30 sa mi zobudi este na mliecko.Stiahne asi 150ml a spinka mi do rana, zhruba asi do tej 5.30h.Asi pred tyzdnom sme troch zvysili davku kase na 180ml 😉

dlinduska
9. jan 2008

holky ja se na to ptala mudr a to mi rekla ze proste nektery miminka vyzaduji kontakt a proto se budi ze je to v tomto veku normalni. my pritom jiz mely obdobi kdy luci byla schopna spat i 8 hodin v kuse pak najedno ta zmena🙂)

katka13122
autor
9. jan 2008

stane sa ze niekedy tak 2x/mesiac prespi celu noc zaspi 19:00 napapasa 5:00
stale som rozmyslala preco neprespi 😒 totisto mali spi somnou v poseli a spi tak ze sa mrvi,tak nehavom zasvietene slabu lampu,neviem ci to mu nejako nevadi,niekedy ho aj 3x otacam/vetry/
aj sme rozmyslali ci mu nieje zima,ale ked sme viacej kurili/byvama rd/tak sa budil cely spotení
zkusime tu kasu,tak strasne dufam 😝 😝 😝
aj moje kamosky co sa im deti narodili ten isti den ako Simo uz davno prespia celu noc.len my nie
prikrmy uz davame

dadulik75
9. jan 2008

ahojte no my sa okupeme medzi 19:10-19:30 lebo musime vidiet znelku deduska vecernicka,potom spapame flasu krupicky,pudingu alebo mliecka, obmiename a zaspime okolo 20:00-20:30 je toho 300ml ,,, 250ml nam bolo malo mame 80cm a 10apol kila ale hlavne ze sa napapa a spinka do rana samozrejme sa stane ze obcas necha ale to len ked ju surodenci vykrmia vyzivou a keksikmi a teraz este kolacikmi obmiename a zaspime okolo 20:00-20:30 🙂

maji4
9. jan 2008

Dlinduska tie časi sme mali aj my keď mi prespala 8-10 hodín a tiež sa to z ničoho nič zmenilo 😒 😒 😒
A trvá to už 2 mesiace ale aj tak stále dúfam ,že sa to vráti do starých koľají 🙂 🙂

dominica
9. jan 2008

katka, myslím, že dinduska ti veľmi dobre poradila, ale my papáme na večeru kašu už dávno a celú noc neprespí ani zďaleka. Síce sa budí už len 2x. Tiež som počula, že kojené diaťa je tak nastavené a chce mať kontakt, ale ty keď nekojíš, tak neviem, ale staré zlaté - každé dieťa je individuálne, netreba ho porovnávať, treba len vydržať. Neboj, raz to prejde, aj ja si to hovorím, veď sme detičky chceli, tak musíme vytrpieť aj to "menej pekné". Ono nám to raz vrátia, mne stačí, že sa na mňa usmeje 😉

aknela
9. jan 2008

Dobrý den, já jsem Kristýnce dávala kašičku od ukončeného 4 měsíce, ale jako předposlední jídlo (takže jako svačinku). Během 8.měsíce, jsem teprve přešla na kaši k večeři.

dominica
9. jan 2008

sorry dinduska - dlinduska

dlinduska
9. jan 2008

maji ja tyky doufam 🙂 ale taky to lepsi byt nemusi ☹ moje kamoska uz takhle bojuje 4 mesice 😠 jo kazdy mimco je jiny a clovek stejne nic moc nenamysli 🙂 jinak mudr mi rikala ze se to nekdyspravi prvnima prikrmama. luci je plne kojena (krom teda te kase) takze vydrzim do 6 mesice a uvidime co udelaji prikrmy pres den.

maji4
9. jan 2008

držme si place ,že sa to napravý 🙂 🙂

kupinka
9. jan 2008

Nám kaše nijak nepomáhá,nespí po ní lépe,takže mu ji dávám jenom někdy,ale stejně chce potom mlíčko....Některé děti spí po kaši mnohokrát lépe,jiným je to jedno

anielik
9. jan 2008

Tak ja mam presne opacny problem. Mame 9mesiacov a staci nam len vecerne mamine mliecko(cca o 20:00) a spime az do rana(+-7:00). Akurat som premyslala, ci ho mam ucit na kasu, alebo vyckat kedy zacne byt hlados, Poradite?

vesi
9. jan 2008

anielik, ked ti tak pekne spí, tak to nemeň a uži si to 😀 moje baby prespali celú noc od 8-9 mesiaca 🙂 ale to mali na večeru kašu a potom ju dorazili ešte mliekom 😝

pipisek
9. jan 2008

holky, můžu se zeptat, jak ředíte kaši do láhve? na všech kaších je napsán postup, jak jí připravit a je pak taková ta klasicky hustá na lžičku a já bych chtěla zkusit dát rýžovou kaši z láhve (mám jak od nutrilonu tak od sunaru)....a na tohle není nikde dávkování napsané 😒

děkuju 🙂 🙂 🙂