Môžem odložiť prikrmovanie o mesiac neskôr?

danuella
11. jún 2013

Mam jednu dilemu. Moj syncek bude mat o 2 tyzdne 6 mesiacov. Mali by sme teda zacat s prikrmami. Je vyhradne kojeny a prospieva vyborne, vazi 7600g. V lete sa vsak chystame na dovolenku k moru a ja sa neviem rozhodnut ci by som nemala s prikrmami pockat az ked sa vratime. Posunulo by sa mu to teda celkovo O 5 tyzdnov neskor. podla mna by to bolo pre mna i jeho pohodlnejsie keby sme zostali iba na mojom mliecku, nechcem mu vsak nijako uskodit. Mate niekto s tymto skusenosti a poradite???

seva
11. jún 2013

@danuella ahoj, pokial syncekovi Tvoje mliecko staci, a planujes ho kojit aj popri prikrmovani, neriesila by som to na dovolenke, pokojne mozete zacat aj neskor. 6 mesiacov je len orientacny vek. zas na druhej strane, tie prve prikrmy sa zvacsa davaju ako jednodruhova zelenina (mrkva, zemiak) po par lyzickach. tak mozes pripadne zvazit na zaciatok vziat 2-3 pohariky s hotovym prikrmom so sebou (ak budes mat moznost niekde to dat ohriat, najlepsie na sporaku). ja som zacala prikrmovat dcerku o par tyzdnov neskor, synceka zas hned ako dovrsil 6 mesiacov, pretoze to je velky hlados.

cmulinko
11. jún 2013

pri mojich 3 detoch sa stavali situacie,ked som si musela veci zjednodusit ci oddialit a nie je to nic take co by tvojmu dietatku malo uskodit.ja osobne v tom nevidim ziadny problem.ja som zacala pri kazdom dietati s prikrmovanim az v 7 mesiaci a o nic extra sme neprisli a nic sme nezmeskali.teraz papaju uplne tak isto ako deti co boli prikrmovane skor.urob si podla vlastneho zvazenia co vam vyhovuje lepsie.

luciaalex
11. jún 2013

Ja som ani nemala specialny dovod ako je napr dovolenka, len sa mi jednoducho nechcelo, tak som zacala v 6 mes a troch tyzdnoch. Presne, je to len orientacny vek, nekomplikuj si dovcu, uzivaj, oddychuj, nic mu neujde.

suz2
11. jún 2013

myslim, ze mozes aj pockat, mliecko bude pre drobceka aj tak hlavny zdroj energie zrejme este na dlho...na druhej strane som niekde citala, ze prave vo veku okolo 6. mesiaca je nejake "akcpetacne okno" - vola sa to nejako inak, neviem si spomenut ako, kedy je telo pripravene prijimat nove chute a udajne ked sa toto "okno" presvihne, tak ma dietatko problem s novymi jedlami...ale co je na tom pravdy to neviem, nemam s tym skusenost. ja maleho tiez kojim a prikrmovat som ho zacala po 5. mesiaci, lebo velmi pokukoval po nasej strave, tak mi aj laktacna poradila, ze ak javi zaujem o "dospelacke" jedlo, je na case s prikrmami....a zatial teda papame vsetko, aj ked mliecko je stale cislo jeden :o)

stanislavao
11. jún 2013

o prikrmovani by ste sa mali poradit s pediatkom dietata. on pozna zdravotny stav dietata a nie osoby tu na mk. urcite mu neuskodite, ak nezacnete predne od 6 mesiacov s prikrmami. ale poradit sa treba s osetrujucim lekarom.

sampo
11. jún 2013

jasne, ze mozes 🙂 vobec si nerob z toho tazku hlavu. Nijako mu neuskodis 🙂

jamabe
11. jún 2013

Over si u svojho pediatra zavádzanie lepku do stravy. Podľa novších štúdií by sa tak malo pri dojčených detí stať najneskôr do ukončeného 7. mesiaca... ako prevencia pri vzniku celiakie.. Samozrejme, ak mu dáš lepok neskôr, neznamená to že bude mať celiakiu, len riziko sa zväčšuje...

skuste1983
11. jún 2013

Ja som začala najstaršieho syna prikrmovať až v ukončených 7. mesiacoch. Mliečko mu stačilo a určite nehladoval, ani nemá nijaké problémy s alergiami. Ale tiež nie je problém zobrať ten 1-2 zemiaky, alebo mrkvu (prípadne to už poriešiť doma a zabrať zamrazené). Prípadne polotovary? ☹ Myslím, že je to na Tebe.. Príjemnú dovolenku prajem 🙂.

marcelatje
11. jún 2013

Dieťa do jedného roka si vystačí len s MM 😉 ak aj začneš prikrmovať neznamená to že dieťa začne ihneď jesť a jedlom nahradí dojčenie. Môže (ale nemusí) trvať niekoľko mesiacov kým zje dostatočne veľkú porciu na to aby vynechalo jeden chod mliečka 🙂

danim
11. jún 2013

ja som obe deti kojila a dr mi ich kazala zacat prikrmovat, ked dovrsia 7 mes, az odvtedy.. tak som to dodrzala... prospievali ukazkovo 🙂 dr ma chvalila, ze som to tak dodrzala

brumka
11. jún 2013

treba sa poradit s lekarkou, ale mne bolo povedane ze ked prospieva a staci mu mliecko ze netreba ze su pripady ze dojcene dieta bolo prikrmovane aj od 8m. ja som ale musela o mesiac skor lebo nam uz nestacilo