Môžem prikrmovať 6 mesačné dieťa krupicou?

mamicka70
1. feb 2013

chcema sa opytat mam pol rocnu dcerku a aj kojim aj prikrmujem mozem jej pred spanim urobit krupicu decku ? co myslite ? viete stale v noci chce vela papat

nativanativa
31. okt 2013

mmmmmmmmmmmmm didi44 zabil , od 4.mesiaca kravske mlieko .... neverim , co ja sa tu nedocitam este ....
no ale k veci , moj maly ma rok , je stale kojeny a kojim aj v noci , vecer kasa od babylove , a potom prsko , stale sa budi na papanie , takze je to uz ani neriesim , zvykla som si

aadulik2110
31. okt 2013

sprav ako cítiš, ale nemusí to v spinkaní pomôcť...... mne sa malý od 4-6mes. budil 10-16x za noc. Všetci mi radili niečo iné, môj pediater radil (nakoľko som len dojčila vtedy), tak aby som začala večer prikrmovať - normálne zeleninovými kašičkami a nie žiadnymi krupičkami - ani po zemiakovej kaši nespal dlhšie ako 1,5hod. :( po 7. mesiaci som ho učila spať v dlhších intervaloch a okolo 8,5mes. už prespal takmer celú noc - budíček o 5.00 a vstával okolo 7.00

aaalena
3. nov 2013

@aadulik2110 nie je to síce k téme ale zaujalo ma že ako si učila synčeka spať v dhšich intervaloch?
Náš má teraz 6m a velmi zle v noci spava, tak tiez rozmyslam ci mu davat nieco hustejsie na vecer (dojcim ho a doobedu papa ovocie a na obed zeleninku s maskom)

briketa
3. nov 2013

@mamicka70 ked kasu tak ryzovu, nie psenicnu. je omnoho jemnesia a prijemnejsia na chut a omnoho lahsie stravitelna. Vzdy sa zacina ryzovou kasou

barborienka28
24. nov 2013

Joj ja keĎ čítam tie tabulkové matky, tie matky čo len čítaju a počuvaju lekárov, tak mi je tak na grc, že až.. !!!! Ja som pila kravské od prvého dna čo som uzrela toto svetlo sveta, krupicu som mala na večeru od dvoch mesiacov, som zdravá, nemám žiadnu alergiu, žiadne kožné ekzémy ani nič podobné, čo sa nedá povedať o dnešných deťoch, budte dalej take sprosté a počuvajte tých "školených" lekárov, ale pamatajte na jedno, tí nebudu potom zodpovední za to čo vám poradili dávať / nedávať svojim deťom...moja mala spala od malička celu noc od šiestej do siedmej rána, posledný týžden spí len do piatej, dnes dostala normálnu detsku krupicu dve odmerky z UM, do normálneho kravského mlieka, a nemám najmenší strach o to že by jej niečo bolo, vymyslené alergie ...a podobné debilitiy...jedna "matka" tu písala, že sme lenivé k nim vstávať, to nie je o lenivosti..ak si taka mudra, mala by si vedieť, že v noci nemá dieťatko papať preto, aby si za celých 24 hodín dieťatko oddýchlo, teda nie dieťatko ale jeho žaludoček od jedenia..ale kludne mu dávaj v noci aj každú hodinu jesť...och...všetky tabulkové matky by som vykvákala za vlasy...chudatka vaše deti...

silviami
24. nov 2013

Nečítala som celú diskusiu, ale ja som kojila do dvoch rokov a malá nikdy dobre nespávala, budila sa, všetci najskôr že do pol roka, potom dáš príkrmy a bude spať, nespala, potom som tiež skúšala kadejaké sýtiace kaše, unaviť dieťa ... a nič nepomohlo, malá sa budila až kým som neprestala kojiť, resp. aj potom sa budila a pýtala sunar, nakoniec mi niekto poradil znižovať riedenie, aby to bola len čistá voda. Dnes má päť a budí sa 2-3x v noci a chce aby som ju prikryla. Inak ja neverím mamičkám, ktoré povedia že ich malé bábätká prespia celú noc, podľa mňa minimálne tie kojené neprespia. Ono nejde len o jedlo ale o kontakt. Oni sa totiž občas prerieknu a hneď povedia že v noci boli hore. Teraz mám druhé a je to to isté. Je trošku lepší spáč ale ani náhodou neprespí celú noc.

A pre barborienka28 nemám slov. Ty vieš určite všetko najlepšie, úprimne Ti závidím, že si taká zdravá, moja mama prišla o mlieko, takže ma nemohla kojiť, no ja som to šťastie ako ty nemala a bohužiaľ trpím viacerými ochoreniami, či je to mliekom alebo nie neviem, ale chcela by som mať Tvoj názor a vedieť ako to všetko je, život by bol pre mňa oveľa jednoduchší.

kajuska9999
10. dec 2013

Nechápem prečo píšete že 6mesačnému bábu nemôže dať detskú krupicu? Naše mamy a aj staré mamy to dávala už v 2mesiacoch aby sme v noci spávali a nebudili sa, myslím že aj ona má právo aspoň v noci sa troška vyspať, dokonca ešte aj moje kamarátky v dnešnej dobe robia už 2 mesačným deťom krupicovú kašu do flašky ale samozrejme musí byť riedka... ja mám 7 týždňové synčeka a tiež sa mi to chystám dávať aby sa v noci aj on v kľude vyspinkal keď mi je celé dni hore 🙂 Takže ja si myslím že môžeš keby si mala pochybnosti opýtaj sa pediatričky tá ti najlepšie povie 🙂

monika155
26. feb 2015

Ach mamicky niektore ste take mudre....

siska53
26. feb 2015

@silviami stara tema sice.. Tak mne mozes verit,ze sa mi deti nebudili alebo len minimalne. Syn sa prestal budit po 3.m, ak sa vobec zobudil,tak to fakt raz do mesiaca. Inak spal ako dudok. No zas spal horsie cez den.
Paradoxne sa zacal budit po zavedeni vecernych kasi ,nastastie opt len raz a postupne to vymizlo,obcas maval nocne mory okolo 2.roku. Najhorsie sme dopadli s krupicou. 1.x co som mu ju dala,nevedel zaspat,bol nabudeny,len sa hrat.. Myslela som,ze nahoda. No ono sa ro opakovalo. Tak som mu krupicu radsej nedavala.

Aj dcerka sa budila len raz.dobre,boli vynimky-pri chorobe,zubkoch,po ockovani,to sa budila castejsie. No mimo toho uz po narodeni vedela prespat celu noc. Ja som si prave musela davat v noci budik,aby som ju dojcila,lebo slabsie priberala. Horsie bolo,ze ju nezobudilo castokrat ani prebalovanie! Tak som sa na to vykaslala a nechala to na nu. Jedine som ju spiacu nadojcila pred mojim odchodom do postele. Akonahle som to nechala na nu,tak sa zvykla zobudit tak raz. No a krupicu ani jej som nevarievala. Teraz spravim tak 3x do roka a zo zvysku sa daju spravit one veci-halusky,trhanec...

Takze aj dojcene deti vedia prespat celu noc co sa budit len minimalne.

A co sa tyka krupice,kto chce,nech ju dava hoc o 2m. Ale ja by som to nespravila. Mal bude mat 3roky,coskoro budeme mat rok od odstavenia a zatial jej nadalej budem davat UM. Priamo kravske zohnat nedokazem a krabicove dostava len obcas. Akonahle som jej davala len obycko kravske z obchodu,bola chorlavejsia. Kedze kvoli sebe som ju uz dojcit nemohla,tak to riesim UM,lebo ona mlieckova je.
A kase - rozne kase,uz viac ako pol rok nejedava. Jedine ked spravim ako prilohu kukuricnu kasu na slano.

tamina969
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
perlicka666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pericolosa
24. jan 2016

KAzde dieta je ina a podla mna krupina na nocne nebudenie vobec nepomaha. Ja mam 10 mesacneho syna a ten sa budu od narodenia kazde 2 hodiny na kojenie...a vobec nepomohli prikrmy. Pri zubkoch je to aj castejsie.

milota164
14. apr 2016

mne sa zda skoro davat takemu malemu dietatu krupicu . to ze sa budi je normalne ked kojis tak nemas co v noci riesit nakojis a hotovo...

atija
23. sep 2017

@monikajaco aj ja som zacala davat synovivako stvormesacnemu, ved on drobcek maly zje asi v miske nejake tri polievkive lyzice tej urobenej krupice tak ako mu to moze poskodit? A ostatok ma mama