Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môžem prikrmovať 6 mesačné dieťa ryžou?

alex1271
27. jún 2014

Ahojte mile mamicky chcela by som sa spytat ci mozem mojmu 6 mes syncekovy uvarit ryzu prikrmujem uz zeleninkou ovocim kasou a mal aj hydinove masko a rozmyslam ze mu uvarim aj ryzu je to ok tak sa radsej spytam dakujem 🙂

lucy125
27. jún 2014

@alex1271 jasne že možeš,ryža sa može už od 4. mes. tak sa neboj a kludne mu urob 🙂

lorela
27. jún 2014

Si to zobrala nejako hopem 🙂. Nemusíš sa tak ponáhľať...
Teoreticky môžeš, ale poriadne rozvarenú, roztlačenú.

dubnicaa
27. jún 2014

@alex1271 ano ryzu moze. To su take male kusky, tak mozno ho nadvihne z toho, skus mu este trocha roztlacit potom, aby sa mu to nezhnusilo.

jamabe
27. jún 2014

ja som prikrmovanie začala práveže s ryžou.. úplne rozvarená, rozmixovaná s mliekom (materským). Radšej aj ty rozmixuje alebo popuč, tie zrnká by sa tvojmu dieťatku nemuseli páčiť 🙂

esterba
27. jún 2014

@alex1271 jasne a ked ju rozmixujes mas zaklad pre ovocne mnamky

alex1271
autor
27. jún 2014

@esterba
@jamabe
@dubnicaa
@lucy125 Dakujem nakoniec teda papkal dnes po prvy krat ale co ako mu chuutila nechcela som ako samotnu tak som mu spravila take rizoto ryza s mrkvou kalerabkou nastastie aj s tym nemame problem vsetko pekne spapkal 🙂 a inak mozem ju robit aj s ovocim? a ak ano ako?alebo ak mate nieke faj napady bude rada ak napisete

alex1271
autor
27. jún 2014

@esterba a teda varila som v dojceneckej vode a rozmixvala som pridavas aj ovocie?

alex1271
autor
27. jún 2014

@jamabe ano uvarila som v dojceneckej vode a rozmixovala som len neviem presne kolko mam dat ryze a kolko vody tak som dalal tak odhadom 😉

esterba
27. jún 2014

@alex1271 varim s vodou, mlieko nepridavam, mixujem tiez s tou vodou, mnozstvo odhadom. Ovocie tiez rozmixujem, ale len jablko a hrusku, lebo len tie predtym aj varim v pare. Ceresne a marhule krajam na drobno a zamiesam, lebo ked to rozmixujes, je to fest kysle. Cucoriedky som mixovala surove, ale uz ich radari tiez rozkrojim. Ak ma babo tvrdu stolicu, možeš pridat aj lyzicku slivkoveho sirupu.

esterba
27. jún 2014

@alex1271 inak detto možeš urobit s kukuricnou polentou, jacmennymi krupami, psenom, bulgurom, spaldovou krupicou, ovsennymi vlockami, pohankou... A ryzu varim hnedu, nemusi byt len biela.

milota164
27. jún 2014

ja som davala malej psenovu kasu naslano aj na sladko

Tu začni písať odpoveď...

Odošli