Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môžem uvariť 10 mesačnému dieťaťu paradjkovú polievku?

blueberry8
8. okt 2015

a na chlebik na jemno dzemik a aky ? dakujem zeny

zabina27
8. okt 2015

paradajkovu by som asi nedavala, ja som dala az od roka, ale lubi ju. mozes vyskusat pomaly, ked budes varit vam, dat jednu dve lyzicky, ci sa nevyhadze, ale asi plny tanier by som nedala.
dzem najlepsie domaci, kde vies, ze je kvalitne ovocie, idealne menej sladky, ale myslim, ze z hocijakeho ovocia

barborusinka
8. okt 2015

Jeziis drahoty robite :D ja som dala aj sosovicu aj kapustu dieta si musi zvykat pre boha nase mamky nas cim kotili a kukajte tu sme kludne daj 🙂 okrem hribov s nimi opatrne a med tiez dost silny alergen jahody :D ale po troskach mu davaj vsetko

katy31
8. okt 2015

Kedže paradajková polievka sa robí z pretlaku, čo sú prepasírované uvarené a sterilizované paradajky, v pohode môžeš, veď to je už dosť veľké dieťa.. Iné je dávať surovú paradajku dieťaťu, ale v pohode, po troške môžeš aj tú... hlavne domáce sú fajn v lete.... vyskúšaš kúsok... s polievky sa tak môže akurát pokakať, nič iné... A čo sa týka jamu... tiež.... úplne v pohode, akurát pozor, aby toho nemal často a veľa, aby si mu nevypestovala obezitu... 😉

bbroskynka
8. okt 2015

Mne sa malá po paradajkách vyhadzuje okolo pusinky ☹ Džem by som dávala menej sladký a iba niekedy, nenauč si dieťatko na sladké.

bibistec
11. okt 2015

ja by som nedavala predsalen traviaci system sa len vyvija a zvyka si na nove chute

8291
13. okt 2015

Jasnačka ze môžeš,ved jej nedaš pol litra,naša malá mala 9 mesiacov a zbaštila segedin s knedlou.

libka1
13. okt 2015

ja som dala, teraz ma mala 10 mesiacov a par dni a vcera mala na obed masove gulky v paradajkovej omacke. omacka je z nasich paradajok. jedava paradajky aj surove. vyskusaj trochu a uvidis reakciu, podla toho sa zariadis 😉 dzem som jej davala trochu ceresnoveho domaceho do jogurtu bieleho, aby mala zmenu, inac jej ho velmi nedavam. ale neprotestovala, chutilo jej to 😀 ale jej chuti nastastie vsetko...

anika
13. okt 2015

môžes pre desaťmesačné paradajkovú polievočku, s vločkami alebo so zemiakom, takú som robila ja a velmi chutila, surovú som dávala až okolo roku, ale tá im nechutila

ja som poväčšinou príkrmy varila doma, ale prečítajte si zloženie hotových príkrmov, paradajky sú tam často uvedené.

lorela
13. okt 2015

10 mesačné bábätko objavuje nové chute, zvyká si na ne a vníma ich oveľa intenzívnejšie ako my dospelí. Je tu s nami zatiaľ príliš krátko na to, aby sa mu niečo zo stravy zunovalo 😉. Tomuto dieťatko chutí výrazne obyčajný karfiol so zemiakom, mrkva či hrášok. Nehovoriac o tom, že tráviaci systém sa ešte len vyvíja a všetky "navyše ingrediencie" podávané bez ohľadu na jeho vek sú mu len na príťaž.
Samozrejme, niektoré mamičky dajú bábätku s kľudným svedomím segedín a v jednom roku rezeň s hranolkami a ako dezert horalku. Dieťatko bude možno nervózne, inokedy podráždené, niekedy plačlivé, príp. problémy s trávením a slabou imunitou v budúcnosti, ktoré si rodič s nevhodným stravovaním asi spájať nebude... Je to každého voľba, každého zodpovednosť, každého osobná vec.
Pokiaľ si ale zvolíš tú druhú cestu - pokiaľ sa chceš držať odporúčaní pediatrov, ako aj ostatných lekárov a odborníkov na výživu, tak tú paradajkovú polievku odložíš na neskôr (po 1. roku, prípadne neskôr pokiaľ máte v rodine alergikov, hoci len so sennou nádchou) . A aj to paradajkovú polievku "v detskej zdravšej verzii" a so sladeným džemom takisto hodnú chvíľu počkáš.

nyusika
13. okt 2015

lorala mi pise priamo zo srdca. Uvedomte si, ze cim neskor zacnete davat vasim detom take hlupe zbytocnosti, ako trebárs dzem alebo sirupovu vodu, pripadne sladeny caj, tym lepsie pre vase dieta. a hlasky "ja chcem pre moje dieta to najlepsi, tak preco mu odopriet dzem, ci sladkosti", tak k tomuto nemam co dodat. cim neskor si vase dieta zvykne na stravu bez akejkolvek nutricnej hodnoty, tym lepsie pre jeho zdravie a imunitu robite.
Kym dieta nepozna nejaku chut, tak ma ta chut proste nechyba, toto si uvedomte. Dospelaci vedia, ze kremes je fajn, dieta to vsak nevie a kym mu ho neponúknete, dovtedy to ani vediet nebude. a pride o nieco ? NIE. vlastne ano, o nabeh k obezite a hnile zubky.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli