Muž dal štvormesačnému synovi hruškový príkrm

marryem
25. sep 2017

Ahojte mamicky moj muz dal nasmu synovi kym som ja bola v kuchyni hruskovu kapsicku na ktorej je napisane od ukoncenia 6.teho mesiaca. Maly je plne kojeny a predtym este nikdy nic nepapal, okrem toho ze sem tam dostal na dudlik kvapku mediku. Doktorka povedala ze po 4tom mesiaci mozeme zacat prikrmovat ale chcela som zacat trosku neskor a vecami ako varena mrkvicka a tak postupne.. no on mu dnes dal tuto kupovanu hnusnu kapsicku a este aj ako jeho uplne prve jedlo. Taka som nahnevana ze az! Zatial mi maly zaspal ale moze mu nieco byt?

jasminet
25. sep 2017

z jedneho razu sa mu nic nestane... viac mu moze byt z "kvapiek medu", nez z hruskoveho pyre. niektore maminy zacinaju ovocim, nie zeleninou... tak klud. zas par tyzdnov nic nedostane a mozete pokojne zacat mrkvou 😀

janickacrazy
25. sep 2017

@marryem Ale neboj, nič mu nebude, maximálne ho bude bolieť bruško. Muž čo nevie čítať? 😀 No stávajú sa aj horšie veci, moja babky dala neteri v 4mesiacoch štipľavý guláš, dieťa prežilo, nič mu nebolo. 😇

mala_katie
25. sep 2017

Nemôže mu byť nič, maximálne ho preženie/zapecie, len môže byť trochu viac hyper z toho cukru.. viac som sa pozastavila nad medom na cumlíku.. okrem toho, že je to silný alergén, tak je to cukor, na ktorý ho učíte od malam.

sipopa
25. sep 2017

tak trosku sa pomylil no, respektive asi zabudol precitat co je na obale ale nie je to nic za co by sa strielalo. neboj sa nic mu nebude a na muza nebud nahnevana, chlapi sa do tohto velmi nevyznaju, len ho pouc nech sa to uz nestane a ziadnu dramu z toho netreba robit 🙂

vespertine
25. sep 2017

Ten medik na dudlik je horsi nez hruskova kapsicka.

stellasweet
25. sep 2017

Neboj,naozaj maximalne bolenie bruska,alebo by som to tipla na hnacku. A tiez ma skor prekvapil ten med na dudel. To z akeho dovodu mu davas, ak sa mozem spytat

lilinkal
25. sep 2017

Ako hovori jasminet skor by som sa obavala toho medu na cumliku ako jednej kapsicky....chudak chlap viem si predstavit ako si mu cistila zaludok a on teraz chudak v strese uz radsej nikdy nenakrmi dieta 😀

nniikkii
25. sep 2017

uplne v pohode synovec v 4.mes. mal za sebou uz melon aj hruskovu vyzivu tiez je plne kojeny.... klud pokial nema alergicku reakciu ... presne skor medu by som sa obavala 😉

liuka
25. sep 2017

Med stvormesacnemu? Uf

maria584
25. sep 2017

@marryem tiež si myslím, že nič závažné mu nebude, ale ten med na dudel je väčšia blbosť, z toho by som mala skôr obavy

momoqui
25. sep 2017

Co by mu akoze mohlo byt? Zjedol vykaka spi tak sa ukludni 🙂

zenulkaaa
25. sep 2017

Nič mu nebude. Ale chápem ta, tiež by som bola naštvaná. A akože bez urážky, ale muž čo, kde žije??? V inej domácnosti? Ked si nestihol doteraz všimnut, že malý je len kojený a ešte nemal žiadny príkrm.

marryem
autor
25. sep 2017

Med nam doktorka povolila ze mozeme sem tam aby trosku spoznaval aj ine chute a z neho mu este nikdy nic nebolo tak teraz neviem 😱 Dostal ho tak 3-4x vraj je to prirodne a moze. Tak asi ani ten uz nedame. Joj ale potesili ste ma teda ze to nevadi.

lubiss
25. sep 2017

znamy maju susedov na orave ,ktory svojho vtedy 4 mesacneho syna kludne krmili kapustnicou ...dnes je z neho 2 metrovy zdravy chlap jak hora :D neboj nic sa mu nestane

misinka26
25. sep 2017

...skôr by som zdrbkala teba za ten med ako jeho za kapsičku ... pokazíš malému zúbky a med je silný alergén ...

marryem
autor
25. sep 2017

A ako vravim doktorka od 4teho mesiaca povolila ze mozeme mu zacat postupne davat papat trosku a maly mal akurat uz svoj cas tak mu dal. Ani neviem preco proste mu dal jest 😩

mrkvicka060
25. sep 2017

Ja sa uz necudujem tym chlapom, ze im idu zeny na nervy, ked sa im narodi dieta, ked im potom takto prepina...bez urazky.. ale co riesis? No tak si dal. Zrejme mu aj chutila. Mnam mnam

hors
25. sep 2017

@marryem mas asi prvé dieťa 🙂preto si vyšetrovania.Neboj sa nič mu nebude.Hlavne na mas ho nauč naša neter bola tak naučené že ho stále potom vyžadovala aké keď mala zubky a zvuky sa začali kaziť strašne.Neboj babo bude poriadku.Neboj keď budeš mať 2-3 dieťa tak si na toto spomenieš ako si panikarila s ústavom. 🙂

hors
25. sep 2017

@marryem prepáč píšem s MT a píše ako chce nie vyšetrovania ale tam malo byť vystresovana.😉

janickacrazy
25. sep 2017

@marryem ten med mu nedávaj, jednak sa ti naučí na sladké a po druhé poznala som dieťa, čo mu dávali med na cumeľ a v roku malo otrasné čierne zúbky, katastrofa, ked som to videla, som si povedala, že toto mojmu dieťaťu neurobím

mala_katie
25. sep 2017

Asi by som zmenila doktorku, alebo sa inde informovala ohľadom prikrmov.. netreba sa s nimi nikam ponáhľať a pri plne kojenych deťoch svetová organizácia who odporúča začať so zavádzaním prikrmov až od ukončeného 6teho mesiaca.. pri deťoch na um od ukončeného 4teho, aby sa umelé mlieko skôr nahradilo za normálnu stravu. Ale všeobecne platí, nie je na škodu používať vlastnú hlavu..

janickacrazy
25. sep 2017

@hors hehe a s tým ústavom si to zabila 😂🤐

marryem
autor
25. sep 2017

@janickacrazy dakujem uz mu nedame

sasa1310
25. sep 2017

@marryem med na cumlík? Vieš aký je med veľký alergén? Hruštička ti vadí a med dávaš.

hors
25. sep 2017

@janickacrazy mo ja som s toho MT prdeli píše ako debil😂a ja s nim 😝

marryem
autor
25. sep 2017

@sasa1310 ked nam ho povolili tak sme dali, uz viem ze mu viac nedam a mozno alergen je ale nasmu malemu nevadi, nic mu po nom nikdy nebolo

pininka
25. sep 2017

Pani doktorka je asi starsia, lebo to sa davalo ked bol maly moj muz,ma teraz 41. Med je dot velky alergen,navyse ked sa ti na to nauci,cumel vypluje ked to spapka a bude rev. Hruskova kapsicka nieje ziadna katastrofa. Moja je tiez plne kojena a dokrmujem ju od 4. mesiaca. Davam aj zeleninu aj ovocie uz a uplne v pohode.

gaby21
25. sep 2017

Ako nic v zlom. Ale pre koho si tu kapsicku kupila? Ako on mal vediet ze nie je pre dieta?

tykat
25. sep 2017

...med na cumli a hruskova vyziva....mozete si podat ruky a nemate si co vycitat...nic sa malemu nestane.

V case ked som ja bola kojenec tak 4 mesacne uz kludne jedli knedlu namocenu v gulasovej omacke a vecer ich napratali krupicou alebo pudingom. V knihe Dieta a ja r.1969 doporucene od 15 mesiacov raz do tyzdna chleba s bravcovou mastou....dnes deckam davaju ako prvy prikrm avokado a na bezlepkove chrumky kvapkaju olivovy olej ci najnovsie uz kokosovy? (mmch "glupocina" na n-tu...raz sa urodi vela oliv, inokedy vela kokosov a nakoniec zistime, ze najlepsi olej je repkovy)....kazde obdobie ma svoje "strasiaky" a aj to "naj, naj, naj" pre deti...len treba zachovat zdravy rozum a ziadne hura extremy.
Hruska, a este aj uvarena nie je ziadny jed. Len klidek 🙂

marryem
autor
25. sep 2017

@pininka ano doktorke taha cca na 60 😬
@gaby21 ja som ju nekupila 🙄