Používame cookies. Viac informácií tu. OK
luba41
3. sep 2019

ake opiaty? normálne može dojčit - ak si dala lieky od bolesti ..

@arcticcode

ukulela
3. sep 2019

@arcticcode mozete kravske, ale ak nie je zvyznute, tak mu moze viac uskodit ... volila by som skor vodu alebo caj. pre takyto pripad mam doma male balenie UM.
ake lieky to boli? postuduj, ci/kedy moze kojit, na leikoch je takmer vzdy napisane, ze nie, lebo nerobia studie. ale ja som kedysi nasla zoznam liekov v nejakej zverejnenej praci, ktore neprechadzaju do mlieka, resp zoznam ucinnych latok ... tiez som takto riesila, ci mozem kojit s prednisonom - a mohla som. s odstupom 3 hod.

arcticcode
autor
3. sep 2019

Bol to paralen, veral a tramal. Ziaden ibalgin. Mliecko tu mam pripravene pre chlapca kravske. Cez den ho uz bezne pije ku chlebiku, alebo kakauko, alebo krupicu ci puding z neho

luba41
3. sep 2019

@arcticcode v pohode može dojčit...ani jeden nepredstavuje problem pre dieta..

siska25
3. sep 2019

@arcticcode paralen, dokonca aj ibalgin nam davali sestricky v nemocnici po porode od bolesti. Paralen sa moze aj v tehotenstve. Tie ostatne dva nepoznam. Ale myslim si, ze v pohode moze dojcit. Ja beriem liky na srdce a dojcit som tuiez mohla, keby som neprisla o mlieko.

arcticcode
autor
4. sep 2019

Noc dopadla celkom dobre. Zobudil sa 4 razy, dal sim mu to kravske, dva glgy a dost. Prelozil som ho do postielky a buvali sme dalej. 😀

ktochytavzite
4. sep 2019

@arcticcode to nie su opiaty,moze dojcit

som_ponorka
4. sep 2019
mondolina
4. sep 2019

@arcticcode
Žiadne z uvedených liekov nie sú opiáty🤔

ajka0207
4. sep 2019

@luba41 ani ten tramal?

ajka0207
4. sep 2019

@mondolina pokial viem tak tramal je opiat.

vierka82
4. sep 2019

Tramal neni ziaden opiat 😀

som_ponorka
4. sep 2019

Je to opioidne analgetikum

luba41
4. sep 2019

pokial na nom "nefičí", tak občasné použitie nemože vadit..sú aj horšie lieky, ktoré ženy cpú do seba..najepšie sa vyhnut užitiu hocijakého chemickeho lieku, bez ohladu či žena dojčí alebo nie..
@som_ponorka

som_ponorka
4. sep 2019

@luba41 to áno, dala som to sem len kvôli tomu, aby vedeli, či je to opiat alebo nie. Teraz v anglicku pravdepodobne umrelo bábo, lebo dr dal žene tramadol na bolesti chrbtice. Užívala ho ku koncu tehotenstva a keď kojila po pôrode. Takže ak vedia materské mliečko niečím nahradiť, radšej by som to spravila tak.

luba41
4. sep 2019

@som_ponorka "pravdepodobne"..

som_ponorka
4. sep 2019

@luba41 áno pravdepodobne. Človek nikdy nevie

luba41
4. sep 2019

@som_ponorka brutal alergickú reakciu a anafylaktický šok može dostat dieta aj po tom, čo dostane ATB hned po porode.. a ATB sú bežne predpisované

som_ponorka
4. sep 2019

@luba41 to áno, aj z nurofenu môže dostať hroznú nežiaducu reakciu. Je toho veľa. Najlepšie tomu predchádzať.

arcticcode
autor
4. sep 2019

ATB dostával chlapec ešte dve hodiny pred pôrodom, žena mala toho koka dajakeho. Dneska už jeden môže dostať reakciu z hocičoho. Katastrofálny svet. Teraz je žena zas u toho zubára a ja sa doma bojím, chlapček spí. Nočné mlieko si odsala a vyliali sme do hajzla, o osmej mu dávala prso, pekne sa napapkal.

luba41
4. sep 2019

@arcticcode nevylievaj..také mlieko možes dat dietatu aj sebe do kupela - prírodná emulzia..🙂dieta sa zobudí a daj mu normálne neajaké jedlo ak bude chciet jest - pozabávaj, ponos ho,..počká v pohode na mamu..hlavne nech jej zubar pomože a lieky si može zase dat bez problemov.. a nemusí odsávat- ani po anesteze, ani po injekcii, normálne dojčit....

arcticcode
autor
4. sep 2019

Dopadlo to vsetko dobre, zub jej vytrhol, navela navela, ma zapal okostice. Na to vraj ziadne lieky nestacia. Jedine rajsky plyn a umely spanok. Teraz uz koji normalne dalej

Tu začni písať odpoveď...

Odošli